28.12.2022, Adam Pavlíček

CEB - OLO 4:2 - Obrat v závěru přinesl Motoru výhru za tři body

Motor se ve středečním utkání potkal s Olomoucí. Po výhře v Hradci Králové chtěl přidat tři body také doma. K tomu měl dlouhou dobu daleko. Až ve třetí třetině po úspěšné přesilové hře v závěrečných minutách a trefě Lukáše Pecha se Jihočeši poprvé dostali do vedení. To nejenže udrželi, ale Olomouci, která hrála s odkrytými zády, vstřelili čtvrtou a poslední branku. Svěřenci Davida Čermáka tak vyhráli podruhé za sebou.

V prvních minutách byla aktivnější hostující Olomouc. Díky své aktivitě si vynutila i přesilovou hru, ve které se několika skvělými zákroky předvedl Jan Strmeň, který se po výhře v Hradci Králové postavil do branky i ve středečním utkání. Trvalo to poměrně dlouho, než se do lepší příležitosti dostali domácí. Až v desáté minutě měl dobrou příležitost z dorážky Vráblík, jeho pokus ale letěl mimo brankovou konstrukci. V dalším průběhu už Jihočeši přidali na střeleckých pokusech, pozorný olomoucký gólman ale ani jeden za svá záda nepropustil a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Začátek druhé periody se nesl v podobném duchu jako ten úvodní. Hanáci dostali výhodu v podobě přesilové hry. Rozdíl byl jediný - tentokrát ji proměnili. Lukáš Nahodil protlačil z brankoviště kotouč za čáru a rozradostnil své spoluhráče. Šancí jsme následně viděli o něco více na obou stranách, brankáři byli ovšem pozorní a poradili si. Až ve 33. minutě si našel střeleckou pozici Stuart Percy a z přesilovky vyrovnal skóre. V Budvar aréně mohlo být záhy ještě veseleji, když se mohl prosadit Dzierkals, ovšem olomoucký Lukáš zasáhl včas. Hosté si ještě před koncem třetiny vytvořili velmi solidní tlak. Strmeň sice dlouho odolával, na střelu zkušeného Rostislava Olesze už ale nedosáhl, Olesz mu svou tečí nedal příliš šancí zasáhnout - 1:2.

Motor vstoupil do poslední dvacetiminutovky v početní výhodě. Tu však ve vyrovnávací trefu neproměnil, a tak musel dohánět soupeřův náskok i ve vyrovnaném počtu hráčů. Tomáš Čachotský pak stál před brankou, kotouč se odrazil od jeho výstroje a zapadl za brankovou čáru. Začínalo se tak odznovu a třetí třetina slibovala napínavý závěr. Více než šesti tisíc domácích fanoušků sledovalo nápor svých oblíbenců, v něm se o první vedoucí trefu Budějovic postaral Lukáš Pech. Rázem to tedy byli Hanáci, kteří museli v zápase dotahovat. V posledních pěti minutách si vytvořili solidní tlak, jenže Strmeň a obětaví blokující domácí byli úspěšnější. Jakub Valský pak v závěru trefil odkrytou branku a domácím vítězství pojistil.

David Čermák (Motor): „Chtěli jsme potvrdit tři body z Hradce, což se nám také povedlo. Olomouc je ale hodně silný soupeř a strašně těžko se proti němu hraje. Jsme rádi, že se nám zápas podařilo otočit, i když jsme dvakrát prohrávali. Opět jsme si pomohli v přesilovkách a důležité bylo, že jsme zvládli i hru v oslabení.“

Jan Tomajko (Olomouc): „Přijeli jsme v hodně okleštěné sestavě, přesto jsme začali dobře. Dvě třetiny jsme vedli a měli jsme vedení udržet. Bohužel se nám to nepodařilo. Gól na 2:2 byl strašně laciný. Potom jsme udělali zbytečné fauly a připravili se tak o možnost vyrovnat.“