Banes Motor České Budějovice

MOTORÁCKÁ ŠKOLKA BRUSLENÍ

SEZONA 2023/2024 - ROZPIS TRÉNINKŮ

Fotka ze společného bruslení dětí s rodiči ze závěrečné hodiny Podzimního kurzu


KURZY NA SEZONU 2023/2024 - KAPACITA JARNÍHO KURZU BYLA NAPLNĚNA

Kapacita jarního kurzu, který bude probíhat od 11. února do 14. dubna 2024, byla naplněna. Kurz bude obsahovat 10 lekcí za 1500 Kč. Tréninky probíhají vždy v neděli v čase 14.30-15.30 na druhé ledové ploše (ve výjimečných případech může dojít ke změně). Přesný rozpis tréninků bude zveřejněn v průběhu ledna. Děti přihlašujte ve formátu celé jméno a příjmení, datum narození na e-mail - bruslicka@hcmotor.cz.

Platba
Platba 1500 Kč proběhne v hotovosti na první hodině v prostorách střídačky na druhé ledové ploše. Prosíme rodiče o zaplacení přesné a celé částky! Pokud budete chtít potvrzení o platbě pro pojišťovnu, nahlaste tuto informaci při platbě na první hodině. Vrácení peněz je možné po individuální domluvě.

Co s sebou?
S sebou si vezměte lyžařskou nebo hokejovou helmu, nepromokavé oblečení, rukavice, nejlépe tkaničkové brusle a nezapomeňte také na pití (vodu).

Broušení bruslí
Broušení bruslí zajišťuje pan Kašpárek v brusírně na druhé ledové ploše - tel. 606 733 820. Dětem stačí na bruslích vytvořit malý žlábek, aby zvládly zabrzdit.

Program
Rodiče přivedou své ratolesti na zimní stadion s dostatečnou časovou rezervou na převlečení. Před vstupem na led doporučujeme, aby si děti došly na toaletu a při tréninku jsme se již dále nezdržovali.

Po povelu trenéra (písknutí) vstoupí děti za pomoci trenérů na led. Úvodní část slouží ke krátké rozcvičce na středovém kruhu, kde děti vytvoří dostatečné rozestupy a opakují pohyby dle trenéra, který stojí uprostřed kruhu. Poté jsou děti rozděleny podle dovedností do skupin. Může se stát, že děti jsou jeden trénink u jednoho trenéra a další zase u jiného. To ničemu neškodí, je dobře, že děti se seznámí s jiným trenérem a vyzkouší si nové dovednosti vysvětlované jiným způsobem.

Tréninky probíhají v menších skupinách z důvodu bezpečnosti a organizace. Děti se učí bruslit formou bruslařských cvičení, her a soutěží. Dochází tedy k vytvoření vztahu mezi dětmi, poznávání nových kamarádů, komunikaci a především fair play.

V polovině hodiny se po zapískání jdou děti napít k mantinelu, kde jim rodiče podají vlastní pití. Je důležité, aby rodiče během hodiny nikam neodcházeli a pohybovali se v prostorách ledové plochy, kdyby nastal nějaký problém a trenéři potřebovali s dítětem pomoc.

Na konci hodiny po zapískání se sejdou děti s trenéry na středovém kruhu, kde proběhne závěrečný pokřik. Po pokřiku odjíždějí děti z ledu a dostávají pochvalu od rodičů.

Na závěrečné hodině kurzu čeká na děti malé překvapení, které slouží jako pochvala a motivace do dalšího bruslařského zlepšení. Závěrečná hodina také slouží jako bruslení dětí s rodiči, kdy si v první polovině vyzkouší rodiče metodiku bruslení a děti hrají různě drobné hry. V druhé části hodiny poté mohou děti s rodiči volně bruslit a dovádět.

Kontaktní osoba
Mgr. Jakub Čelikovský
E-mail: bruslicka@hcmotor.cz
Telefon: +420 776 631 602