HC MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
02.12.2022, Michal Špírek

KLA - CEB 1:6 - Výborně! O vysokou výhru se zasloužilo šest různých střelců

České Budějovice vyjely na kladenský led s pozměněným složením útočných formací. Na beku nastoupila výpomoc v podobě Karla Plášila. Hosté svým výkonem nedali Rytířům šanci uspět. Brzy se trefil kapitán Gulaš, dvougólový náskok zařídil premiérovým gólem v sezóně Tomeček a už na 3:0 upravil ve druhé třetině Přikryl po teči Vráblíkovy střely. Kladno ve třetím dějství svým prvním gólem a následnou hrou v početní výhodě utkání zdramatizovalo, Motor se ale ubránil a naopak ve své přesilovce zvýšil na 4:1. Nakonec Jihočeši vyhráli vysoko 6:1 a podruhé v sezóně uspěli venku za tři body.

Vstup do utkání vyšel Motoru na výbornou. Ještě v první minutě dostal Milan Gulaš přihrávku za obranu a s únikem si poradil ideálně. Neváhal, z jízdy zamířil mezi betony Landona Bowa a otevřel skóre – 0:1. Neuběhlo navíc mnoho času a Motor přidal druhou branku. Rána od modré byla nepřesná, od zadního mantinelu se ale kotouč odrazil na pravý kruh, odkud vypálil Vojtěch Tomeček přesně – 0:2. Pro Tomečka tak skončilo čekání na první gól v sezóně. Kladno mohlo korigovat vývoj v přesilové hře, Indrák ale v největší možnosti nastřelil tyč za zády Jana Strmeně. Ve zbytku třetiny pak už měli možnosti jen hosté, jenže další branku nepřidali.

V úvodu druhého dějství si Kladno zahrálo dvě přesilové hry, bylo při nich ale jen pramálo nebezpečné. To Motor naložil s početní výhodou za příliš mnoho hráčů na ledě perfektně. Kladno vyhodilo kotouč jen na modrou čáru k Vráblíkovi, jehož prudkou ránu tečoval Filip Přikryl – 0:3. Rytíři pak měli drobný tlak, větší šanci si ale nevytvořili.

A obraz hry se příliš nezměnil ani ve třetí třetině. Až po téměř dvanácti minutách hry se uvolnil mezi kruhy rozjetý Matyáš Filip a přesnou ranou snížil – 1:3. Hned nato dostalo Kladno k dispozici přesilovou hru, ani z velkého náporu však další gól nevytěžilo, Motor se mohl spolehnout na svého brankáře. A místo závěrečného náporu Kladna přišla studená sprcha. V přesilovce se čtyř proti třem se totiž trefil Daniel Gazda – 1:4. Krátce nato zužitkoval Strnadovu bekhendovou přihrávku Martin Hanzl – 1:5. V poslední minutě se pak prosadil ještě Jakub Valský. Motor tak mohl oslavit vysokou výhru 6:1, v dalším zápase hraje opět venku, na plzeňském ledě a jeho cílem bude navázat na velmi dobrý výkon z Kladna. (KLA)

Ohlasy po zápasu

Otakar Vejvoda (trenér Kladna): Po dvě třetiny jsme byli o krok nebo spíš dva pozadu. Měli jsme šanci přesilovky poté, co jsme dali na 1:3 a bylo tam pár závarů. Celkově ale Budějovice dobře bránily, hrály zodpovědně a nepustily nás do brejků. Dobře bránily, byly rychlejší a zaslouženě vyhrály.

David Čermák (asistent trenéra Motoru): Podobný zápas jsme odehráli naposledy doma s Vary. Tehdy jsme měli dobrý začátek, dvě přesilovky, ale potom jsme dostali gól. Taky nás to srazilo dolů a prohráli jsme 0:3. Za celý zápas jsme se do toho nedostali. Dneska nám tady pomohl rychlý první gól, kterým jsme se dostali do pohody. Nemuseli jsme se tlačit dopředu, hráli jsme zodpovědně do obrany a čekali jsme na nějakou chybu. Odehráli jsme zodpovědně celé utkání a zaslouženě jsme vyhráli.

Sociální sítě

Před áčkem běžela naše mládež! Běhu Jihočeských nadějí se zúčastnilo více než sto malých motoráků. Celkově pak dnešní běžecký den...

Motoráci se dnes zúčastnili Běhu jihočeských nadějí ?????>??? #hcmotor #behjihoceskychnadeji

OHLAS ??? | Motoru na výhru v Plzni stačil jediný gól. O utkání pohovořil obránce Pavel Pýcha. ??

Mikuláš Hovorka zaznamenal svůj první gól v sezóně. Brankář Dominik Hrachovina se zaskvěl čistým kontem. Motor tak po důsledném...

×
×
Odehrané v 13:30 | U20
HC Verva Litvínov
Banes Motor České Budějovice
×
×
Odehrané v 17:00 | U17
HC Verva Litvínov
Banes Motor České Budějovice