09.10.2022, Denisa Józsová

CEB - VIT 2:3sn - Motor zapisuje sedmou porážku, získal alespoň bod

Motor nedokázal vyhrát už šestkrát v řadě, ale v posledních dvou domácích zápasech si připsal aspoň po bodu za prohry v prodloužení. V Budvar aréně ovšem museli Jihočeši znovu dotahovat jednobrankovou ztrátu. Povedlo se jim dokonce otočit, avšak zápas dospěl do prodloužení, posléze i do samostatných nájezdů. V těch si vedli lépe hráči hostí, kteří si tak připsali bonusový bod.

Jihočeši mohli jít do vedení už po necelých třech odehraných minutách. Za obranu hostů se totiž dostal Lukáš Pech, který byl v rozhodující fázi faulovaný. A verdikt sudího byl jasný – trestné střílení. To si vzal na starosti kapitán Milan Gulaš, který si položil Aleše Stezku, přesto ho překonat nedokázal. Motor mohl využít dobrého vstupu i při přesilové hře, jenže brankář Vítkovic svůj tým držel i nadále. Následovalo několik vyloučení na obou stranách, jenže žádné branky k vidění nebyly. První zásah tak přišel tři minuty před sirénou. Střelu Lindberga vyrazil domácí gólman jen před sebe, kde si jako první puku všimnul Marek Kalus, jenž dostal hosty do vedení – 0:1. Před startem druhé periody tak domácí celek prohrával jednogólovým rozdílem.

Motor měl navrch i na začátku prostřední části hry. Korunovat to mohl Lukáš Pech, jenž dostal přihrávku do ideální pozice, ovšem vylámal si zuby na vítkovickém brankářovi. O několik okamžiků později se však České Budějovice prosadily krátce poté, co dohrály přesilovou hru. Petr Šenkeřík posunul od modré kotouč na vrcholek levého kruhu a dělovka Milana Gulaše propálila vše, co jí stálo v cestě – 1:1. A o necelé dvě minuty došlo k otočení stavu. Akci prvního útoku táhl po pravé straně Milan Gulaš, jenž posílal touš před branku, odkud si ho smolně do své branky srazil Lindberg – 2:1. Vítkovicím se však pět vteřin před koncem druhé třetiny povedlo srovnat. Peter Krieger dostal přihrávku mezi kruhy, přestože byl tísněn, dostal v pádu kotouč do šibenice u vzdálenější tyčky. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Hostující celek si hned na začátku poslední třetiny zahrál přesilovou hru. Při té byla k vidění tvrdá Mikušova střela od modré, se kterou si Hrachovina poradil bez větších problémů. Posléze se útoky střídaly na obou stranách, ovšem žádné velké šance k vidění nebyly. Prolomit se to snažil třikrát během krátké chvilky Milan Gulaš, jenže hattrick se mu zkompletovat nepodařilo. Poslední část nepřinesla mnoho hokejové krásy, natož nějaký přesný zásah. Motor tak potřetí za sebou na domácím ledě musel do prodloužení. V něm měl hned několik vteřin po startu obrovskou šanci Jan Štencel, jenže si před gólmanem nedokázal poradit. Nastavený čas pěti minut přinesl celkem svižný hokej, přesto v něm rozhodující branka nepadla. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich si vedli úspěšněji hráči Vítkovic, kteří se prosadili dvakrát, zatímco Jihočeši ani jednou. Rozhodující branku si připsal Roberts Bukarts.

Jaroslav Modrý (Motor): „Kluci do utkání výborně nastoupili a vytvářeli si šance. Soupeře držel gólman a dostali jsme hloupý gól. Ve druhé třetině se nám povedlo zápas otočit, ale čtyři vteřiny před přestávkou jsme dostali vyrovnávací gól. Tam nám chyběla větší zkušenost. Zápas dospěl až do nájezdů, ve kterých byli šťastnější hosté.“

Miloš Holaň (Vítkovice): „Pro nás jsou to zlaté body. Nebýt Stezky v brance, tak jsme mohli jet už po první třetině domů. Nebylo jsme na začátku zápasu vůbec koncentrovaní. Dali jsme šťastný gól, ale Motor má silné hráče a zápas otočil. Po tvrdých korekturách v sestavě před třetí třetinou jsme zápas dotlačili do prodloužení a nájezdů. Jsem i za kluky rád, že jsme je zvládli, protože předtím se nám to dvakrát nepovedlo.“