02.12.2022, Michal Špírek

KLA - CEB 1:6 - Výborně! O vysokou výhru se zasloužilo šest různých střelců

České Budějovice vyjely na kladenský led s pozměněným složením útočných formací. Na beku nastoupila výpomoc v podobě Karla Plášila. Hosté svým výkonem nedali Rytířům šanci uspět. Brzy se trefil kapitán Gulaš, dvougólový náskok zařídil premiérovým gólem v sezóně Tomeček a už na 3:0 upravil ve druhé třetině Přikryl po teči Vráblíkovy střely. Kladno ve třetím dějství svým prvním gólem a následnou hrou v početní výhodě utkání zdramatizovalo, Motor se ale ubránil a naopak ve své přesilovce zvýšil na 4:1. Nakonec Jihočeši vyhráli vysoko 6:1 a podruhé v sezóně uspěli venku za tři body.

Vstup do utkání vyšel Motoru na výbornou. Ještě v první minutě dostal Milan Gulaš přihrávku za obranu a s únikem si poradil ideálně. Neváhal, z jízdy zamířil mezi betony Landona Bowa a otevřel skóre – 0:1. Neuběhlo navíc mnoho času a Motor přidal druhou branku. Rána od modré byla nepřesná, od zadního mantinelu se ale kotouč odrazil na pravý kruh, odkud vypálil Vojtěch Tomeček přesně – 0:2. Pro Tomečka tak skončilo čekání na první gól v sezóně. Kladno mohlo korigovat vývoj v přesilové hře, Indrák ale v největší možnosti nastřelil tyč za zády Jana Strmeně. Ve zbytku třetiny pak už měli možnosti jen hosté, jenže další branku nepřidali.

V úvodu druhého dějství si Kladno zahrálo dvě přesilové hry, bylo při nich ale jen pramálo nebezpečné. To Motor naložil s početní výhodou za příliš mnoho hráčů na ledě perfektně. Kladno vyhodilo kotouč jen na modrou čáru k Vráblíkovi, jehož prudkou ránu tečoval Filip Přikryl – 0:3. Rytíři pak měli drobný tlak, větší šanci si ale nevytvořili.

A obraz hry se příliš nezměnil ani ve třetí třetině. Až po téměř dvanácti minutách hry se uvolnil mezi kruhy rozjetý Matyáš Filip a přesnou ranou snížil – 1:3. Hned nato dostalo Kladno k dispozici přesilovou hru, ani z velkého náporu však další gól nevytěžilo, Motor se mohl spolehnout na svého brankáře. A místo závěrečného náporu Kladna přišla studená sprcha. V přesilovce se čtyř proti třem se totiž trefil Daniel Gazda – 1:4. Krátce nato zužitkoval Strnadovu bekhendovou přihrávku Martin Hanzl – 1:5. V poslední minutě se pak prosadil ještě Jakub Valský. Motor tak mohl oslavit vysokou výhru 6:1, v dalším zápase hraje opět venku, na plzeňském ledě a jeho cílem bude navázat na velmi dobrý výkon z Kladna. (KLA)

Otakar Vejvoda (trenér Kladna): Po dvě třetiny jsme byli o krok nebo spíš dva pozadu. Měli jsme šanci přesilovky poté, co jsme dali na 1:3 a bylo tam pár závarů. Celkově ale Budějovice dobře bránily, hrály zodpovědně a nepustily nás do brejků. Dobře bránily, byly rychlejší a zaslouženě vyhrály.

David Čermák (asistent trenéra Motoru): Podobný zápas jsme odehráli naposledy doma s Vary. Tehdy jsme měli dobrý začátek, dvě přesilovky, ale potom jsme dostali gól. Taky nás to srazilo dolů a prohráli jsme 0:3. Za celý zápas jsme se do toho nedostali. Dneska nám tady pomohl rychlý první gól, kterým jsme se dostali do pohody. Nemuseli jsme se tlačit dopředu, hráli jsme zodpovědně do obrany a čekali jsme na nějakou chybu. Odehráli jsme zodpovědně celé utkání a zaslouženě jsme vyhráli.