11.08.2022, Pavel Mádl

CEB - TRE 0:4 - Motor nestačil v přípravě na prvoligovou Třebíč

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Motor sehrál třetí přípravný zápas, a to proti Třebíči. Utkání se Jihočechům vůbec nepovedlo. Proti svému soupeři nevstřelili ani gól a prohráli v poměru 0:4. Motor nasadil opět sestavu bez největších opor. V bráně zažil zápasovou premiéru šestnáctiletý David Cinka. V týmu soupeře se budějovickým fanouškům ukázal Miroslav Holec, který na výsledku měl podíl v podobě jedné asistence.

První ohrožení branky v utkání přišlo na straně Motoru, když se musel trenérům předvést Cinka. Na druhé straně mohl střílet Remta, kterému ale šanci na poslední chvíli zhatila obrana Třebíče. Valský se šikovně prodral přes posledního beka soupeře a při zakončení byl faulován. Byly z toho dvě minuty pro hosty, Motor početní výhodu však nevyužil. O chvíli později se Mičánovi ukázal Pouzar, ale nic z toho nebylo. V sedmnácté minutě mířil za katr Doudera a Třebíčští přesilovku využili. Po pasu od Ferdy mezi kruhy vypálil David Michálek a Cinka kapituloval.

Již od prvních vteřin druhého dějství se Jihočeši hnali za vyrovnáním. Ke střele se propracoval Kachyňa, na Mičána nevyzrál. Poté se Motor dostával do šancí, které ale většinou nekončily nijak vážnějším zakončením. Téměř v polovině periody putoval na hanbu Bittner, ale Budějovičtí z následného tlaku branku nevytěžili. Faulovali i domácí, konkrétně Pouzar. Hosté přesilovou hru znovu dokázali proměnit, když Cinku z pravé strany překonal David Tureček. Když se schylovalo ke konci, třetiny, na ledě se trochu přiostřilo, když v brankovišti Třebíče uvízl Vopelka. Vznikla mela, po které následovalo oslabení Motoru. Vopelka dostal o dvě trestné minuty navíc. Sedm vteřin před sirénou skórovala Třebíč potřetí, prosadil se Lukáš Forman. Po druhé části svítilo na světelné kostce skóre 0:3.

Budějovice na začátku poslední dvacetiminutovky začaly velkým náporem. Mičán měl plné nohy práce. Při hře ve čtyřech nebezpečně střílel Kachyňa, leč třebíčský brankář se vyznamenal zákrokem pravým betonem. Domácí ale poté špatně střídali. Lukáš Forman poslal přihrávku na zcela volného Matěje Nováka, jenž vyrazil sám na Cinku a uspěl. Tím budějovický tlak otupěl a režii nad utkáním převzal soupeř. Zajímavý pokus na teč od modré vyslal Furch, ale kotouč nikdo nezasáhl. Motor se už na víc nezmohl, a tak s prvoligovou Třebíčí padl 0:4.

Roman Fousek (asistent trenéra Motoru, pro Českobudějovický deník): „Propadli jsme už ve druhém utkání za sebou, když nám chyběla osobní statečnost a pohyb. Přijel soupeř sice z první ligy, ale organizovaný a hokejově šikovný. Každý by si měl sáhnout do svědomí, co pro úspěch na ledě udělal. U hráčů, kteří dostanou na ledě větší prostor, se ukázaly jejich nedostatky. Všichni si hrají o své místo v sestavě a práci. To si musí každý zhodnotit a sakramentsky přidat, aby byl konkurenceschopný v extraligovém hokeji. Nastoupil nám do branky junior Cinka ke svému prvnímu utkání v chlapech a my jsme mu vůbec nepomohli, což je taky špatně. Když už jsme si nějakou šanci vytvořili, tak nám chyběl důraz a kvalita v zakončení. Pak z toho byl takový výsledek.“