Banes Motor České Budějovice
11.12.2004, Milan Dvořák, Tomáš Kučera

CEB - OVA 6:2 - Prospal znovu zářil

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Budvar Aréna byla svědkem průměrného zápasu, který vyzněl jasně pro domácí mužstvo. Fanoušky nadchla výborným výkonem především zámořská posila Václav Prospal. Centr první řady si připsal do prvoligových statistik tři bod za dvě branky a jednu gólovou asistenci a nebyl daleko hattricku.
Nejvyšší návštěva probíhající sezóny sledovala v Budvar Aréně, narozdíl od zápasu s Opavou, výbornou první třetinu. Pohříchu však hokej v dalších částech neudržel nastavenou laťku a diváci už posléze mohli ponechat roztleskané dlaně v klínech.

Hosté z Ostravy předváděli po celý zápas sympatický výkon, ale zejména v první části domácím hvězdám protřelým z NHL a reprezentací nestačili. Deset úvodních minut skončilo krásnou akcí, kterou si narozdíl od některých dalších zákroků může dát za rámeček Angel Krstev. Ten překrásně naznačil střelu, opil brankáře Filce neslaným pečivem, a předložil Prospalovi žádanku na pozápasový žejdlík - 1:0. Dvě minuty na to se nechal vyloučit hostující Čech a Jihočeši ve dvou minutách početní výhody prokázali, že v týdnu pilovali nejen stromečky do vánočních stojánků, ale právě i přesilové hry. Dvě minuty se Ostravští nedostali z obranného pásma, s vypětím všech sil odrazili všechny šance domácích, ale jakmile hříšník vkročil na led, neukvapil se Bělohlav, počkal si až brankovištěm projede skákající Filc, a zkušeně zavěsil na 2:0. Domácí se tímto stavem nechali poněkud ukolébat a začali ledabyle plnit své defenzivní úkoly. Jedna taková situace pak skončila až gólem v Turkově kleci. Pozapomenut před brankovištěm zůstal Čech a hvězdu Calgary Flames prostřelil přesnou mezibetonážní sondou - 2:1. Domácí ale po inkasované brance přecejen přepli na vyšší rychlostní stupeň a jejich aktivitu završil necelé dvě minuty před sirénou opět Václav Prospal dorážkou Martínkova projektilu - 3:1.

Druhá třetina již nedosahovala kvalit té předchozí, domácí se snažili zejména směrem dopředu a zpátečku s neochotou zařazovali dokonce i někteří obránci. První, i přes tento fakt, udeřili opět favorité z Budějovic, to souhru koho jiného než dua Prospal - Dvořák zakončil druhý jmenovaný přesnou střelou z téměř nulového úhlu - 4:1. Jinak ale druhou třetinu vyhráli na střely hosté, kteří zkoušeli Turkovu pozornost hlavně od modré čáry, ale domácí opora pokusy Grófa, Holíka i Mocka spolehlivě kryla. To už se nedá říci o situaci v 35. minutě. Domácí vystřelili na Hamrlu, který skryl puk v lapačce, a bohorovní Jihočeši odjeli v klidu střídat. Jenže hra ještě nebyla přerušena a rychlou rozehru Hamrly, který nedlouho předtím vystřídal Filce, mohl v klídku zakončit Janeček, protože domácí se neobtěžovali za ostravským forvardem ani otočit, natož aby ho stíhali - 4:2. Naštěstí tento pro domácí nepěkný moment dokázal brzy přehlušit svým druhým gólem Radek Bělohlav, který po akci vitálního Hřebejka jen nastavil hůl a odjel se děkovat - 5:2. Dvě minuty před koncem tohoto dějství pak byl vyloučen Ostravan Valčák a stal se tak čtvrtým a posledním vyloučeným tohoto nebývale slušného utkání.

Poslední část už se hrála bez Radka Dvořáka, jehož zranění úponu mu v poslední době brání ve výkonu funkce jihočeské rychlobruslařské jedničky. Aktivita se v této části přesunula zpět na hokejky českobudějovické eskadry, nicméně z patnácti přímých ran na branku se ujala již jen ta po akci Bělohlava a střele Šimánka v závěru - 6:2. Oba celky ještě předtím oťukaly tyče, když nejprve Grman a následně Krstev trefili tuto neoblíbenou část svatyně. Hattrick pak odmítl Václav Prospal, který nedokázal dohrnout odražený puk za záda polehávajícího Hamrly, a tak spokojení diváci sborově zatleskali aktérům utkání a odešli rozebírat utkání do přeilehlých hospůdek a domácností.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
9:48 Prospal Krstev Martínek
14:01 Bělohlav Šimánek
15:33 Čech Gelačák Pavlačka
18:05 Prospal Martínek Dvořák
24:31 Dvořák Prospal Kropáč
34:06 Janeček Sochorek Hamrla
37:13 Bělohlav Hřebejk
57:40 Šimánek Bělohlav
Střely na branku
České
Budějovice
Sareza
Ostrava
Prospal8
Kropáč4
Šimánek4
Bělohlav4
Martínek3
Dvořák2
Květoň2
Havelka2
Krstev2
Rob1
Musil1
Ference1
Kolda1
Mertl1
CELKEM36
Holuša2
Grman2
Glas2
Procházka2
Janeček2
Bařica2
Čech1
Vrtík1
Vašut1
Gróf1
Holík1
Duba1
Mocek1
Burian1
CELKEM21
Statistika vhazování
České
Budějovice
Sareza
Ostrava
Havelka1/1 - 100%
Mertl2/3 - 67%
Prospal17/26 - 65%
Musil6/10 - 60%
Šimánek6/13 - 46%
Bělohlav3/8 - 38%
CELKEM35/61 - 57%
Pavlačka8/14 - 57%
Sochorek7/13 - 54%
Šebesta1/2 - 50%
Duba1/2 - 50%
Holuša5/11 - 46%
Bařica4/14 - 29%
Janeček0/1 - 0%
Gróf0/1 - 0%
Čech0/1 - 0%
Valčák0/2 - 0%
CELKEM26/61 - 43%
Nejlepší hráči
České
Budějovice
Sareza
Ostrava
VÁCLAV PROSPAL
Radek Bělohlav
Štěpán Hřebejk
ROBERT HAMRLA
Jakub Gróf
Marek Pavlačka
Ohlasy po zápasu
Karel Metelka (Sareza Ostrava): Já blahopřeji extraligovému mužstvu k vítězství. Myslím, že o utkání rozhodla už první třetina, kdy se naši hráči zalekli těch věhlasných jmen, a nebyla to od nich hra, na jakou jsme zvyklí. Od druhé části už to bylo lepší, ale rozdíl mezi Budějovicemi a námi jako nováčkem byl prostě zřejmý. Snažili jsme se hrát aktivně, protože na nějaké betonování my ani nemáme hráče, ale s domácími je to skutečně těžké. Takže ještě jednou blahopřeji soupeři a přeji brzký návrat do extraligy.

Josef Jandač (České Budějovice): My děkujeme za přání, ale já musím říci, že to bude ještě strašně těžké. Od začátku byl ráz zápasu jasný, o vítězi asi nebylo pochyb, ale mě dneska mrzí naše hra dozadu, což nebyl jen problém obránců, a také zranění Radka Dvořáka. Těší mě na druhou stranu, že na nás začali chodit diváci a že naše kluky podporují.

Sociální sítě

Branky a nahrávky: 34:06 Pitel (Tomas, Humeník; 5/4) – 13:58 Hebek (Kalužík; 5/5), 31:04 Fiala (Pavlata; 5/5).

Branky a nahrávky: 8. Hřebejk, 58. Čečetka (M. Schmied, Fleischman) – 13. Kristek, 22. K. Hájek (T. Čermák), 26. O. Hrouda (I....

Branky a nahrávky: 02:36 Fleischman (Přibyl, Čečetka; 5/4), 57:27 Koníř (Barna, Jaroš; 5/5) – 19:23 Klíma (Páleník, Studnický;...

×
×
Odehrané v 17:30 | Muži
Banes Motor České Budějovice
HC Oceláři Třinec