21.08.2022, Denisa Józsová

CEB - BWL 6:4 - Přestřelku v Budvar aréně ovládl domácí Motor

Po desetidenní pauze čekal hokejisty další přípravný zápas, tentokrát s rakouským Lincem. Do něj už vstoupila podstatně silnější sestava než do dvou předešlých. A diváci v Budvar aréně viděli poměrně zajímavou přestřelku, při které se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. K vidění bylo nakonec deset gólů. Lépe dopadl duel pro domácí Motor, který zvítězil 6:4 a bere druhé vítězství v přípravě.

Na začátku utkání byli lepší domácí hokejisté, kteří měli možnost potvrdit to při přesilové hře. Jenže místo vedoucí branky Motoru přišla rána v podobě inkasovaného gólu. V oslabení se hráči v bílém dostali do přečíslení, které zakončoval Brodi Stuart - 0:1. Ještě v té samé herní situaci se ale prosadili také Jihočeši, kteří tak přesilovou hru využili. Jan Štencel poslal puk z pravé strany na Jakuba Valského, který ho tečoval přesně do horního růžku – 1:1. Následovala zajímavá možnost Martina Hanzla, jenže ten překonat gólmana nedokázal. Početní výhodu si v první periodě zahráli také hráči Lince, jenže žádnou lepší možnost si vypracovat nedokázali. Tak se ještě jednou trefily České Budějovice, a to znovu v přesilové hře. Milan Gulaš dostal nabito na vrcholek levého kruhu a jeho bomba z první se zastavila až v síti – 2:1. Motor tak šel do kabin ve vedení.

České Budějovice nevstoupily do druhé třetiny ideálně, když se nechal vyloučit Zdeněk Doležal, čehož soupeř využil. Stichova střela sice úspěšná nebyla, jenže o dorážku se postaral Andreas Kristler, jenž srovnal stav – 2:2. A s domácími bylo ještě hůře. V další přesilové hře dostal nabito Shawn St-Amant, který ranou z první vymetl pavouky v síti Hrachoviny – 2:3. Navíc Linec se trefil ještě jednou, již podruhé v zápase ve vlastním oslabení. Do samostatného úniku se dostal Stefan Gaffal, který střelou pod horní tyčku nedal gólmanovi Budějovic šanci - 2:4. Motor se ale nevzdal a v další početní výhodě skóroval. Štencel našel křižným pasem Milana Gulaše, a ten se střelou z první prosadil dnes již podruhé – 3:4. A Budějovicím se minutku před koncem prostřední části povedlo srovnat. Stuart Percy vyslal do úniku Martina Dzierkalse, který bekhendovou kličkou znovu srovnal stav – 4:4. Po druhé části tak šly oba týmy za vyrovnaného stavu.

Do poslední třetiny vstoupili Jihočeši velmi dobře a po pěti minutách se dočkali vedoucí branky. Jakub Strnad se dokázal dostat s pukem až před branku, načež ho poslal do horního růžku – 5:4. Pro Strnada se jednalo navíc o první branku v budějovickém dresu. Srovnat mohl v početní výhodě Marco Brucker, ale Dominik Hrachovina si místečko mezi rukou a tělem pohlídal. Na druhé straně nebezpečně pálil Jan Štencel, avšak gólman hostí vyrazil jeho ránu ramenem. Přesto se domácí ještě trefili. Stuart Percy se dostal mezi obránce a prudkou střelou na zadní tyč překonal brankáře – 6:4. Linec to v samém závěru zkoušel ještě bez gólmana, ovšem snížit na rozdíl jedné branky se jim už nepovedlo.

David Čermák (asistent trenéra, pro Ceskobudejovicky.denik.cz): „Potkali jsme kvalitního soupeře, který posílil kádr a v pátek porazil Eisbären Berlín. Z naší strany bylo ve hře pořád dost chyb, ale už tam byly i věci, které bychom chtěli vidět. Jsme rádi, že jsme utkání dovedli do vítězného konce.“

Philipp Lukas (trenér Lince): „Bylo to těžké utkání, ve kterém jsme nenašli svůj rytmus kvůli mnoha vyloučením na obou stranách. I když jsme málokdy dokázali hrát na čtyři lajny, propracovali jsme se do vedení. Poté jsme kvůli některým chybám nebyli dostatečně chytří, abychom zápas zvládli. Ale to jsou reakce, které můžeme napravit. Přesto jsem opět viděl velký pokrok a úsilí mých kluků bylo dnes i přes namáhavý týden vynikající.“