PARTNEŘI WEBU
 • Výjimeční hráči

  Výjimeční hráči

  Roman Turek

  se narodil se 21. května 1970 ve Strakonicích. O svých mimořádných schopnostech přesvědčoval od útlého věku, vytáhlý gólman se stal oporou dorosteneckých a juniorských reprezentací. Na světovém šampionátu do osmnácti let, který se konal v Olomouci, dokonce vychytal Československu první místo.

  Antonín Španinger

  někdejší skvělý obránce, patří k největším legendám českobudějovického hokeje. Je mušketýrem českobudějovické hokejové historie. V dresu tehdejšího Stadionu a Slavoje odehrál Španinger čtrnáct sezon, během kterých nastřílel padesát branek.

  Čeněk Pícha

  Byl neuvěřitelně všestranným sportovcem. Byl vynikajícím fotbalistou a v zelenobílém dresu Meteoru České Budějovice to dotáhl až do druhé ligy! Byl výborným plavcem, hrál závodně vodní pólo, dále pak házenou, dosahoval řady úspěchů v atletice, miloval jízdu na kánoi a byl vášnivým sjezdovým lyžařem. Nakonec si však vybral lední hokej, ke kterému jej dovedl kamarád Roman Charypar.

  Jaroslav Pouzar

  Mnoho nechybělo a možná z něj ani hokejista nebyl. V jedenácti letech se rozhodl, že vstoupí do střeleckého kroužku, ale na první schůzku mladých střelců nedorazil vedoucí. Smutný Pouzar potkal cestou domů kamaráda, který jej dovedl na nábor krajského KDPM a tím odstartovala jedna velká hokejová kariéra.

  Luboš Rob

  Luboš Rob st. začal s hokejem až v osmi letech, ale manko díky své vůli brzy dohonil. Geny po tatínkovi Františkovi se projevovaly naplno už v mládežnických kategoriích - v dresu A-týmu Českých Budějovic poprvé nastoupil v sezóně 1987/1988 a právě v tomto ročníku zaznamenal Rob v kategorii juniorů 129 bodů ve 33 zápasech!

  Jiří Lála

  Jeden z nejlepších střelců českobudějovické historie. Narodil se v Táboře, ale nechybělo mnoho a na jihu Čech se vůbec nemusel objevit. Jeho otec hrával vrcholově kopanou za Karvinou a Bohumín, ale po vojně v Táboře se rozhodl zůstat na jihu Čech.

  Miroslav Dvořák

  S hokejem začínal Miroslav Dvořák v šesti letech na Hluboké nad Vltavou, kde se v roce 1951 narodil. Brzy na to se objevil v žákovském týmu Hluboké a v roce 1967 už nastupoval za dorost českobudějovického Motoru. Kouč Slavomír Bartoň, který na přelomu šedesátých a sedmdesátých let A-mužstvo Motoru vedl, mu chtěl dát ligovou šanci už v sedmnácti letech, ale nakonec nechal talentovaného zadáka dozrát v dorosteneckém celku.

  Radek Ťoupal

  Jednoznačně nejlepší centr, kterého kdy hokejové České Budějovice měly. Vyrostl ve sportovní rodině a s hokejem začínal v Milevsku. Do Českých Budějovic přešel v dorosteneckých letech. Už v šestnácti letech na sobě měl ligový dres Motoru a nastupoval k soutěžnímu zápasu. Ve svém premiérovém ročníku 1982 / 1983 zaznamenal branku do sítě Slovanu Bratislava.

  Rudolf Suchánek

  V extralize sehrál během své dlouhé aktivní kariéry neuvěřitelných 846 zápasů. Rekord v počtu odehraných utkání v nejvyšší soutěži však již nedrží. Předstihl jej plzeňský odchovanec Josef Řezníček.

  Vítězslav Aibl

  Dříve než s začal s hokejem, věnoval se fotbalu. Ale ve třinácti letech zabrousil na veřejné kluziště na Palackém náměstí a prakticky ihned se zařadil do žákovského mužstva českobudějovického Slavoje. Už o rok později nastoupil poprvé za seniorský celek proti YMCE. Tehdy se ještě v Čechách hrával bandy-hokej, který se ale na konci dvacátých let zcela vytratil a nahradil jej klasický lední hokej. Jedno však Aiblovi zůstalo, post pravého křídla.

  Vladimír Caldr

  Vladimír Caldr se narodil v Písku, ale s hokejem začínal na zamrzlém rybníčku v malé jihočeské obci Dobev. Na základní škole v Písku chodil do hokejové třídy a ihned se stal nejlepším střelcem žákovských týmů místního Jitexu. Nebylo proto divu, že v dorosteneckém věku přešel do jihočeské metropole.

  Vlastimil Hajšman

  Ve své době to byl možná nejstylovější a nejrychlejší útočník, který se po československých nekrytých stadionech proháněl. Přitom s hokejem začínal poměrně pozdě. Až ve dvanácti letech se přihlásil do žákovského mužstva Stadionu České Budějovice. Po skončení II. světové války přešel do sousedního Meteoru, se kterým měl v sezoně 1948 / 1949 na dosah postup do první ligy, ale ten nakonec o vlásek zelenobílým unikl.

  Aktuality

  Odchovanci do přípravy

  Na zkoušku se do přípravy Motoru vrací dva odchovanci Radek Prokeš a Miloslav Jáchym. Oba v uplynulé sezoně působili v týmech WSM ligy - Benátkách, resp. Frýdku-Místku.

  12.5.2017

  Legenda pomáhá 2. kolo

  Na webu Sportovniaukce.cz bylo spuštěno druhé kolo aukce nevyzvednutých a nevydražených dresů v rámci celorepublikového projektu Legenda pomáhá! Harmonogram druhého kola dražby včetně odkazů do samotných aukcí naleznete ZDE.

  18.4.2017

  Patera a Kondelík v U18

  Na MS U18, které se koná 13. dubna na Slovensku, nebudou chybět zástupci Motoru. Na akci byli nominováni brankář Jiří Patera a útočník Jáchym Kondelík, který nyní působí v zámoří.

  10.4.2017
  Archiv aktualit