ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Výjimeční hráči

Výjimeční hráči

Roman Turek

se narodil se 21. května 1970 ve Strakonicích. O svých mimořádných schopnostech přesvědčoval od útlého věku, vytáhlý gólman se stal oporou dorosteneckých a juniorských reprezentací. Na světovém šampionátu do osmnácti let, který se konal v Olomouci, dokonce vychytal Československu první místo.

Antonín Španinger

někdejší skvělý obránce, patří k největším legendám českobudějovického hokeje. Je mušketýrem českobudějovické hokejové historie. V dresu tehdejšího Stadionu a Slavoje odehrál Španinger čtrnáct sezon, během kterých nastřílel padesát branek.

Čeněk Pícha

Byl neuvěřitelně všestranným sportovcem. Byl vynikajícím fotbalistou a v zelenobílém dresu Meteoru České Budějovice to dotáhl až do druhé ligy! Byl výborným plavcem, hrál závodně vodní pólo, dále pak házenou, dosahoval řady úspěchů v atletice, miloval jízdu na kánoi a byl vášnivým sjezdovým lyžařem. Nakonec si však vybral lední hokej, ke kterému jej dovedl kamarád Roman Charypar.

Jaroslav Pouzar

Mnoho nechybělo a možná z něj ani hokejista nebyl. V jedenácti letech se rozhodl, že vstoupí do střeleckého kroužku, ale na první schůzku mladých střelců nedorazil vedoucí. Smutný Pouzar potkal cestou domů kamaráda, který jej dovedl na nábor krajského KDPM a tím odstartovala jedna velká hokejová kariéra.

Luboš Rob

Luboš Rob st. začal s hokejem až v osmi letech, ale manko díky své vůli brzy dohonil. Geny po tatínkovi Františkovi se projevovaly naplno už v mládežnických kategoriích - v dresu A-týmu Českých Budějovic poprvé nastoupil v sezóně 1987/1988 a právě v tomto ročníku zaznamenal Rob v kategorii juniorů 129 bodů ve 33 zápasech!

Jiří Lála

Jeden z nejlepších střelců českobudějovické historie. Narodil se v Táboře, ale nechybělo mnoho a na jihu Čech se vůbec nemusel objevit. Jeho otec hrával vrcholově kopanou za Karvinou a Bohumín, ale po vojně v Táboře se rozhodl zůstat na jihu Čech.

Miroslav Dvořák

S hokejem začínal Miroslav Dvořák v šesti letech na Hluboké nad Vltavou, kde se v roce 1951 narodil. Brzy na to se objevil v žákovském týmu Hluboké a v roce 1967 už nastupoval za dorost českobudějovického Motoru. Kouč Slavomír Bartoň, který na přelomu šedesátých a sedmdesátých let A-mužstvo Motoru vedl, mu chtěl dát ligovou šanci už v sedmnácti letech, ale nakonec nechal talentovaného zadáka dozrát v dorosteneckém celku.

Radek Ťoupal

Jednoznačně nejlepší centr, kterého kdy hokejové České Budějovice měly. Vyrostl ve sportovní rodině a s hokejem začínal v Milevsku. Do Českých Budějovic přešel v dorosteneckých letech. Už v šestnácti letech na sobě měl ligový dres Motoru a nastupoval k soutěžnímu zápasu. Ve svém premiérovém ročníku 1982 / 1983 zaznamenal branku do sítě Slovanu Bratislava.

Rudolf Suchánek

V extralize sehrál během své dlouhé aktivní kariéry neuvěřitelných 846 zápasů. Rekord v počtu odehraných utkání v nejvyšší soutěži však již nedrží. Předstihl jej plzeňský odchovanec Josef Řezníček.

Vítězslav Aibl

Dříve než s začal s hokejem, věnoval se fotbalu. Ale ve třinácti letech zabrousil na veřejné kluziště na Palackém náměstí a prakticky ihned se zařadil do žákovského mužstva českobudějovického Slavoje. Už o rok později nastoupil poprvé za seniorský celek proti YMCE. Tehdy se ještě v Čechách hrával bandy-hokej, který se ale na konci dvacátých let zcela vytratil a nahradil jej klasický lední hokej. Jedno však Aiblovi zůstalo, post pravého křídla.

Vladimír Caldr

Vladimír Caldr se narodil v Písku, ale s hokejem začínal na zamrzlém rybníčku v malé jihočeské obci Dobev. Na základní škole v Písku chodil do hokejové třídy a ihned se stal nejlepším střelcem žákovských týmů místního Jitexu. Nebylo proto divu, že v dorosteneckém věku přešel do jihočeské metropole.

Vlastimil Hajšman

Ve své době to byl možná nejstylovější a nejrychlejší útočník, který se po československých nekrytých stadionech proháněl. Přitom s hokejem začínal poměrně pozdě. Až ve dvanácti letech se přihlásil do žákovského mužstva Stadionu České Budějovice. Po skončení II. světové války přešel do sousedního Meteoru, se kterým měl v sezoně 1948 / 1949 na dosah postup do první ligy, ale ten nakonec o vlásek zelenobílým unikl.

Sociální sítě

Petr Kváča a Jiří Patera rozšířili zástup našich brankářů na draftu NHL. Je to vyznamenání pro celý náš...

Poprvé od roku 2005 má Motor dva draftované hráče do NHL! JIŘÍHO PATERU si vybral nový klub Las Vegas Golden Knights

O kvalitě Motoru v brankovišti se v NHL ví. JIŘÍ PATERA navázal na Petra Kváču, když si ho v 6. kole draftu vybral klub...

Po šesti letech má Motor opět hráče draftovaného do nejlepší hokejové soutěže! PETRA KVÁČU si vybral ve 4. kole draftu NHL klub...