15.01.2023, Marek Baloun

CEB - KLA 6:2 - Motor roznesl Rytíře před vyprodanou halou!

Motor zvládl důležitý zápas a poslední Kladno porazil vysokým rozdílem. Hned po dvou gólech zapsal Milan Gulaš a Stuart Percy. Před vyprodanou halou tak Jihočeši získali cenné body a mohou se chystat na Spartu.

Motor vstoupil do zápasu bez Tomáše Čachotského, kterého si kvůli početné marodce vyžádala mateřská Jihlava. Naopak útočné řady rozšířil navrátilec Zdeněk Doležal.

Motor si od počátku utkání budoval tlak a poprvé ho využil v polovině čtvrté minuty. Kladno bylo hned v dvojitém oslabení a na konci prvního vyloučení do té doby jinak nepříliš dobrý herní projev domácích v přesilovce napravil Stuart Percy, který z mezikruží vypálil Bowovi nad vyrážečku. Kladno hned začalo zatápět domácí obraně, která se chvíli i trápila, Dominik Hrachovina v bráně ale byl připraven. O pár minut později tak mohli domácí odskočit na dvoubrankový rozdíl. Jakub Strnad si najel po levém křídle a před Bowem přihrával na druhou tyč. Tam ale nebyl nikdo v bílém, nýbrž Oskars Cibulskis, který kotouč tečoval za brankovou čáru. Motoru se vůbec dařilo trestat chyby soupeře. Při vyloučení Jaromíra Jágra využili domácí závar v kladenském brankovišti a Martinš Dzierkals dokázal skrumáže využít ke schování střely, kterou Bow neměl šanci vidět. Středočeši poprvé dokázali snížit v čase 15:30. Motor na polovině hřiště přišel o puk a elitní lajna Rytířů ukázala své zkušenosti. Jaromír Jágr před brankou přihrál po lajně na Tomáše Plekance a kapitán hostí pohotově zakončil.

Netrvalo to ani dvě minuty a Motor skóroval i ve druhé třetině. Opět se prosadila přesilovková formace a znovu to byl Stuart Percy, který dostal přihrávku přes osu brankoviště na pravou tyč a z první poslal Motor do tříbrankového vedení a Landona Bowa na lavičku. Tým Davida Čermáka udržoval tlak, ale od druhé poloviny třetiny se hra postupně vyrovnala. Kladenská hra na sílu a a důraz ale nikoho neohromila a hlavně hostům ani nepřinesla žádnou branku, byť nebezpečných šancí bylo hodně. Ale i Adam Brízgala předvedl několik dobrých zákroků a do kabin se tak šlo za stavu 4:1 pro Motor.

Třetí třetina přinesla zkraje další dvojitou přesilovku Motoru. Tu dokázal na konci 44. minuty využít kapitán Milan Gulaš svou vyhlášenou střelou z kruhu. Kladno ale za jedenáct sekund snížilo, když Tomáš Plekanec stále při hře ve čtyřech potrestal zbytečnou ztrátu puku před brankovištěm. Kladno se nadále tlačilo dopředu a snažilo se využít každé šance. Hezký průnik předvedl kdo jiný než Jaromír Jágr, když prošel obranou a vypálil zápěstím. Dominik Hrachovina ale předvedl neméně pohledný zákrok a šedesát osmička tak opět ostrouhala. Na druhé straně měl obrovskou šanci navrátilec Zdeněk Doležal, střelu mezi nohy ale Brízgala zastavil hokejkou. Kladenští na poslední dvě minuty ještě sáhnuli k zajímavému kroku, kdy odvolali gólmana a hráli v šesti. Na trefu do prázdné se ale dlouho nečekalo a zapsal si ji opět Milan Gulaš.

David Čermák (Motor): „Pomohli jsme si přesilovými hrami, díky kterým jsme zápas rozhodli. Čtyři góly v přesilovkách se nepodaří dát každý zápas. Tomáše Čachotského si stáhla Jihlava, ale jednáme, abychom ho mohli ještě do konce sezony využít.“

Pavel Skrbek (Kladno): „Zápas jsme ztratili hned v první desetiminutovce, kdy jsme domácím nabídli tři přesilovky a oni je dokázali využít. Pak už si soupeř zápas pohlídal. Sice jsme měli šance na vyrovnání, ale on nám pokaždé odskočil. Utkání jsme si prohráli vlastní nedisciplinovaností.“