18.10.2022, Michal Špírek

KLA - CEB 2:1 - Ve prospěch Kladna rozhodly využité přesilovky

Ani na ledě Kladna neukončil Motor sérii nezdarů. Jediným úspěšným střelcem byl proti Rytířům Martinš Dzierkals, který ve 42. minutě vyrovnal na 1:1. Nedlouho poté ale domácí podruhé v utkání proměnili přesilovou hru a České Budějovice už odpověď nenašly, přestože na Bowa v domácí bráně vypálily v utkání celkem 37 střel.

Do prvního dějství se jasně promítlo aktuální rozpoložení obou týmů. Mnoho hokejové krásy k vidění nebylo a diváci na ČEZ stadionu se nedočkali ani branky. Motor hrál už v úvodu v pěti proti třem, dvojnásobnou výhodu ale nezužitkoval. Za Rytíře měl dobrou možnost Plekanec, prudkou ranou ale bránu netrefil. Největší šance tak přišly až na konci třetiny. Gulaš se ovšem nedostal před odkrytou brankou k volnému puku a na druhé straně vzápětí Zikmund nedocpal kotouč za záda Dominika Hrachoviny.

Prostřední dvacetiminutovka mohla pro Rytíře začít pohromou. Landon Bow totiž nedosáhl na volný puk a hosté následně trefili tyčku za jeho zády. Kladno se pak muselo bránit oslabení, ale Beranův trest ubránilo. To Rytíři se svojí výhodou naložili o poznání lépe. Plekanec poslal z levého kruhu krásnou žabku před brankoviště a Martin Procházka otevřel skóre – 1:0. Rytíři pak mohli navýšit po Hrachovinově chybné rozehrávce, puk ale do odkryté sítě nedostali.

Začátek závěrečného dějství domácím nevyšel. Ticháček ztratil puk za brankou a Hanzl našel rozjetého Martinse Dzierkalse, který srovnal – 1:1. Kvůli zdravotním problémům pak ale musel vystřídat hostující gólman Hrachovina a jeho náhradník Jan Strmeň hned čelil kladenské přesilovce. Dlouho však s čistým štítem nevydržel. Adam Brodecki dostal od Plekance křižný pas a zamířil přesně do rohu branky – 2:1. Motor se pak tlačil za srovnáním, ale z přesilové hry se neprosadil. Bow přestál velký tlak a na závěr zlikvidoval Pechovu prudkou ránu. V závěrečných minutách zkusili Českobudějovičtí hru bez gólmana, srovnat však nedokázali. Kladenská defenziva v čele s Bowem obstála. (KLA)

Jiří Burger (Kladno): Očekávali jsme, že to bude víc boj než hokej, což se potvrdilo. Bylo tam dost nepřesností a bylo to poměrně nervózní z obou stran. Nám se ale podařilo využít dvě přesilovky a Bowsie podal fantastický výkon. Díky tomu jsme ukončili nepříznivou sérii. Jsme šťastní za tři body.

Jaroslav Modrý (Budějovice): Utkání jsme nezvládli, je tam pár aspektů. Speciální týmy. Naše přesilovka nebyla efektivní a naše oslabení dostalo dva góly, což nás stálo utkání. Potkaly se dva týmy, které zoufale bojují, aby se dostaly z téhle situace. Kladnu se to povedlo, nám ne.