29.09.2004, David Lukeš

CEB-TRE 3:1 - Težce vydřené body se zarputilým soupeřem

Jihočeši nastoupili poprvé se zámořskými posilami Dvořákem a Prospalem, kterým sekundoval na křídle agilní Štěpán Hřebejk. Tomu spolupráce se slavnějšími kolegy prospěla, v utkání vstřelil dvě branky. Procházka růžovým sadem to ale pro posílené budějovického hokejisty nebyla, hosté z Vysočiny byli blízko úspěchu.
Hned první pobyt dvojice Dvořák - Prospal na ledě vyvolal v obranné třetině hostů zmatek, Moravané se ale ubránili a podobně se jim dařilo po celý zápas. Byli to naopak oni, kdo si vypracoval první vyloženou šanci. Ve 4. minutě se krátce po sobě objevili před Kučerou Čech s Wolfem, ale domácího gómana propálit nedokázali. Ihned potom odpověděl stejnou mincí Prospalův útok, ale ani oni se proti dnes výborně chytajícímu Luňákovi neprosadili. Ve zbytku třetiny se projevila větší herní kvalita Jihočechů, kteří několikrát zle soupeři před jeho brankou zatopili, ale jak v případě Fadrného (v 8. minutě nájezd z levého křídla), tak Bělohlava (ve 14. minutě při přesilovce promáchl puk před prázdnou brankou) se skóre neměnilo. V 17. minutě se dostali ke slovu i hosté, ale Michal Horák poslal svůj pokus z levého kruhu pouze do Kučery.

Prostřední část začali Třebíčští přesilovkou 5 na 3 a byli při ní blízko gólovému úspěchu. Holý ale namířil svůj pokus do tyče. Těsně po návratu prvního hříšníka Sailera ale mohlo udeřit na druhé straně, když v probíhající přesilovce Třebíče pěti proti čtyřem ujel Prospal, namazal právě se vrátivšímu Sailerovi, jenž ale netrefil branku. O dvě minuty nato ujel Kropáč, ale Luňák ho obětavým zákrokem vychytal. Těsně před polovinou zápasu dostali možnost dvojnásobné přesilovky i domácí, ale kromě dvou nebezpečných pokusů Martínka od modré si větší příležitosti nevypracovali. Horáci byli ve druhé třetině favorizovaným Budějovicím nejvyrovnanějším soupeřem. Urputně bránili přijatelný výsledek a když ve 35. minutě přečkali obrovskou šanci Sailera, mohli se radovat oni. V čase 37:20 putoval na trestnou lavici Martínek a už po sedmnácti vteřinách se vrátil zpátky na led, když si sám před Kučerou dokázal poradit Michal Horák a zavěsil na 0:1. To byla čára přes rozpočet nervózním Jihočechům, kteří nemohli v prostředním dějství nalézt svoji tvář. Před druhou přestávkou sice vyvinuli patřičný tlak, ale hostující obrana v čele s Luňákem odolala.

Pokud se chtěli Jihočeši vymanit z herní křeče, museli co nejdřív vyrovnat. To se jim povedlo už po 40 vteřinách poslední třetiny, když se po pěkné nahrávce Prospala prosadil Štěpán Hřebejk střelou do šiběnice. Branka budějovické hokejisty nabudila a ti zvýšili obrátky. Moravané se dostávali do útočného pásma čím dál méně, ale když překročit útočnou modrou dokázali, stálo to za to. V 45. minutě mohl potěšit své spoluhráče Kališ, ale rozezvučel pouze levou tyčku Kučerovy svatyně. Zbylý čas poslední třetiny už ale patřil Jihočechům, kteří začali zběsilý hon za zbylými dvěma body. Ve 46. minutě zkoušel dvakrát štěstí před Luňákem Dvořák, ještě v téže minutě neúspěšně kombinovali Hřebejk s Prospalem, o minutu později v přesilovce pálil od modré Martínek, ale hostující klec stále odolávala. Bránit remízu se Třebíči dařilo až do 53. minuty, kdy se ranou z prostoru mezi kruhy prosadil Lukáš Květoň a strhl vedení na domácí stranu. Hosté poté vyvinuli určitou snahu o vyrovnání, ale v útoku se jim zdaleka nedařilo jako v defenzívě. Definitivně si zavřeli bránu za bodovým ziskem v čase 57:57, když se nechal zbytečně vyloučit Kališ. O 61 vteřin později se prosadil tečí Jančaříkovy střely od modré Štěpán Hřebejk a určil konečnou podobu skóre.

Vladimír Škoda
Josef Jandač (České Budějovice): "Soupeř hrál organizovaně. Jsme v každém zápase favorit a musíme to potvrzovat. Poprvé v sezóně jsme museli obracet doma nepříznivý stav a jsem rád, že se nám to povedlo. Každé mužstvo proti nám hraje zezadu a stěžuje nám práci ve středním pásmu."

Kamil Konečný (Třebíč): "Jsem spokojen s výkonem, ne však s výsledkem. I přes porážku jsme si posílili seběvědomí. Potrápili jsme domácí díky nasazení, kázni a bojovnosti."