22.10.2023, Adam Pavlíček

CEB - PCE 4:3p - Motor skolil lídra a zlomil sérii proher

Českobudějovičtí hokejisté chtěli po pěti prohrách zdolat nepříznivou sérii a vrátit se zpět na vítěznou vlnu. Dlouho to vypadalo, že by se jim to nemuselo podařit. Proti vedoucímu týmu tabulky se dostali do nepříznivého stavu 0:2. Postupně ale obrátili a proti Pardubicím odcházeli z prodloužení jako vítězové. Dvě branky zapsal Brant Harris.

První třetina nenabídla ze začátku dominanci ani jednoho z týmů. Motor se dostal do úvodních šancí, stejně tak na opačné straně prověřily Strmeně v domácí brance pardubičtí hráči. Úvodní minuty ale výraznější šance nepřinesly. Až v polovině třetiny se vylučovalo na obou stranách a týmy tak dostaly větší prostor při hře ve čtyřech na obou stranách. Nejdříve se zkoušel prosadit hostující Kousal, netrefil však přesně. Ani dobře se rozvíjející spolupráce Sedláka a Hyky první gól nepřinesla. Motor ale dlouho tlaku Východočechů nevzdoroval. David Štich totiž zamířil na trestnou lavici a první přesilovku pak Lukáš Radil razantní dorážkou proměnil podle představ. Největší šanci měl v následujících minutách do konce třetiny ke srovnání Jáchym Kondelík, z velké šance ale Willa v hostující svatyni nepřekonal.

Východočeši mohli odskočit do dvoubrankového vedení, když se po čtrnácti sekundách za katr odebral Gulaši. Toto oslabení Motor zvládl, byť Kautova tečovaná střela šla jen těsně mimo. Jihočeši následně museli do čtyř znovu, a to rovnou na pět minut. Kachyňa se odebral do šaten pro nedovolený zásah do hlavy nebo krku. Pardubičtí pak měli výrazný tlak, ten však zůstal nevyužit, největší šanci měl opět Kaut, ale odkrytou část Strmeňovy branky netrefil. Poté se v útoku ukázal také Motor, jenže Gulašova dělovka orazítkovala pouze tyč. S domácími to tak začalo vypadat nepříliš slibně, když se necelé dvě minuty před koncem Dynamo dostalo do dvougólového trháku. Petr Črešňák se z větší dálky prosadil naprosto čistou trefou - 0:2.

Poslední dvacetiminutovka brzy vrátila Motor do hry. Milan Gulaš stál tam, kde bylo potřeba, a šikovnou tečí zapsal první gól svého týmu. Navíc to netrvalo dlouho a navázal na něj Brant Harris po pohledné akci. Bylo tedy srovnáno. Českobudějovičtí chtěli z povedeného vstupu do třetiny vytěžit ještě více, Filip Přikryl k tomu nebyl vůbec daleko, zblízka ale nezakončil. Naopak po chybě v domácí defenzivě přišel třetí zásah hostů, který domácí zase nutil dotahovat. Jan Košťálek dostal více prostoru, nebyl nikým hlídán, sjel si tak od modré do prostoru mezi oba kruhy a následně trefil naprosto přesně. Budvar aréna si pak přála srovnání. K radosti domácích fanoušků se Jáchym Kondelík dostal do střeleckého úhlu a z bekhendu procpal puk za brankovou čáru - 3:3. Čtvrt minuty před koncem třetiny mohl ještě Kubík, který si vyjel před branku, skórovat zblízka, ale na Willa si nepřišel. Šlo se tedy do prodloužení.

To nenabízelo příliš možností. Až ve třetí minutě se Kanaďan Brant Harris dostal k odraženému kotouči. Ten pak v rychlosti poslal přesně k tyčce a nedal Willovi žádnou šanci.

Ladislav Čihák (Motor): „Věděli jsme, že přijede tým, který letos ještě neprohrál v základní hrací době a má neskutečnou fazonu. Bylo jasné, že pokud s takovým soupeřem chceme hrát vyrovnanou partii, tak nesmíme faulovat. To nám ale úplně nevyšlo, protože ve druhé třetině jsme hráli devět minut v oslabení. Prohrávali jsme 0:2, ale povedlo se nám dát kontaktní gól a ve třetí třetině mužstvo neskutečně šlapalo. Nepoložilo se ani po chybce, po které jsme dostali třetí gól. Jsem rád, že jsme poprvé v sezoně zvládli prodloužení, která se nám v předcházejících zápasech nedařila. Tým prokázal obrovskou sílu a soudržnost. Velkou pochvalu zaslouží také Honza Strmeň v brance, který odchytal svůj první letošní zápas a hned proti vedoucím týmu extraligy.“

Aleš Krátoška (Pardubice): „Gratuluji soupeři ke dvěma bodům, které si hlavně díky výborně zvládnuté třetí třetině zasloužil. Dvě třetiny jsme hráli velmi dobře a odpovídal tomu i výsledek. Vstup do třetí části se nám ale vůbec nepovedl a soupeř hrát tak, že jsme mohli prohrát i v základní hrací době. Takový výkon, jaký jsme předvedli ve třetí třetině, je neakceptovatelný.“