12.10.2013, Miroslav Mayer

CEB - MBL 5:4sn - Motor porazil lídra z Mladé Boleslavi na nájezdy

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Kdo si myslel, že v zápase Motoru s Mladou Boleslaví nebude padat moc branek, ten se škaredě mýlil. Jihočeši se probrali z brankové mizérie a dokázali vstřelit v zápase hned pět branek. Dokonce dokázali vyrovnat i z nepříznivého stavu 2:4. Zápas skončil nerozhodně a o vítězství rozhodl jediný proměněný nájezd Václava Skuhravého.

Do zápasu dvou bývalých extraligových týmů vstoupili jasně lépe hosté. Ti se usadili před Halmóšim a vypadalo to, že hrají přesilovku. Domácí gólman měl plno práce se střelami Davida Výborného, Tomáše Nouzi či Milan Mikulíka. Domácí byli na návštěvě před Valentem jen sporadicky. Z tlaku Bruslařů musel vyplynout gól. Jako první se dokázal prosadit Tomáš Jiránek, kterému se podařilo trefit místečko v domácí brance. Jihočeši si vypracovali velkou šanci při signalizované výhodě, ale Petr Šachl trefil brankáře. Následnou přesilovku hráli Budějovičtí špatně, ale dokázali vyrovnat. K odraženému puku se dostal Roman Vráblík a jeho střela prošla až do branky. Vedení na stranu Bruslařů mohl otočit David Vrbata, ale jeho samostatný nájezd zastavil beton Halmošiho. Do vedení šel nakonec Motor. Střela Marku Posmyka se odrazila od tyčí a skončila za brankovou čarou. Vzápětí měl velkou šanci Adam Přibyl a Valent hosty podržel. Po pohledné první třetině vedli domácí 2:1.

Hned na začátku druhé části hráli hosté přesilovku a povedlo se jim ji využít. Michal Broš nahazoval lehký puk na branku a od nohy domácího obránce změnil směr a skončil v brance. Hned po rozehrávce Tomáš Nouza vzal puk na modré a dojel až k brance a Halmoši byl bez šance. Jihočeši byli v útlumu a Michal Broš mohl přidat další gól, ale Halmoši domácí podržel. Jihočeši hráli přesilovku, ale gól padl do jejich branky. Po chybě Posmyka se dostali hosté do přečíslení dva na jednoho a poslední se puku dotkl Radan Lenc a Bruslaři vedli o dvě branky. Ve stejné přesilovce domácí dokázali snížit. Nejprve trefil Kotalík tyčku a pak se prosadil Václav Skuhravý, který zavěsil pod víko. Bláznivá třetina však ještě nekončila. Roman Vráblík si sjel ke kruhům a přesně obstřelil Valenta a bylo vyrovnáno! Do konce třetiny bylo k vidění hodně šancí na obou stranách, ale další branka už ve druhé části nepadla.

Ve třetí části pokračoval pohledný hokej se šancemi na obou stranách, ale ten tentokrát byli v hlavní roli brankáři, kteří dokázali likvidovat všechny možnosti soupeře. Bruslaři mohli přidat pátou branku, ale Lenc před odkrytou brankou trefil jen boční síťku. Největší šanci domácích měl Zdeněk Ondřej, který obral obránce o puk a jel sám na Valenta, ale ten vytrčil hokejku a odrazil mu puk z hole. Oba týmy měly možnost hrát i přesilovky, ale branka ve třetí třetině nepadla a zápas v základní době skončil nerozhodně 4:4 a na řadě bylo prodloužení.

Prodloužení začali domácí přesilovkou půl minuty, ale Valent chytil domácí šanci a hrálo se v plném počtu. Vzápětí se do šance dostal Melka, ale hostující gólman byl připraven. Další šanci měl i Zdeněk Ondřej. V poslední minutě měl jedinou šanci hostů Lenc, ale Halmoši puk vyrazil. Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo.

Nájezdy začali hosté. Pabišku vychytal Halmoši, Václav Skuhravý po ledě prostřelil Valenta. Nouza před domácí brankou upadl a nedal, Vaniš míchal puk, ale Valenta nepřekonal. Michal Broš mohl vyrovnat, ale Halmoši jeho pokus chytil. Domácí fanoušci pak mohli slavit vítězství svého týmu nad lídrem z Mladé Boleslavi 5:4sn. Diváci sledovali velmi kvalitní a povedený zápas.

David Výborný
Radek Bělohlav (HC Motor České Budějovice): Do zápasu jsme šli s úmyslem narušit systém Mladé Boleslavi. V první třetině se nám to dařilo, ve druhé vůbec. Jediným plusem prostřední části hry bylo, že jsme se dokázali vrátit do zápasu. Museli jsme riskovat a otevřít to, proti takovému soupeři nemůžeme zalézt a vyfaulovat se. A jak hodnotím Vráblíka? Chci od něj daleko víc, než předvádí. On to ví, všechno má ještě před sebou. Udělal strašnou spoustu chyb, ale dneska mu to za ty dva góly odpustím.

František Výborný (BK Mladá Boleslav): Rád se do Budějovic vracím, zažil jsem tady krásné roky. Motor sleduji a fandím mu, tedy když zrovna nehraje s námi. (směje se) Dneska to domácí zvládli. Bylo to slušné utkání, domácí se na nás připravili takticky. Snažili se hrát čistě a my jsme naopak dělali hodně faulů. Chyběl nám rytmus. Určitě dokážeme hrát lépe.