20.09.2022, Pavel Mádl

CEB - LIT 6:3 - Motor porazil Litvínov a jede dál na vítězné vlně

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Motor v předehrávce 4. kola hostil Litvínov, který porazil vysoko 6:3. Dvěma brankami se na vítězství podílel Milan Gulaš, jenž měl několikrát na hokejce hattrick, ale ten se mu vstřelit nepodařilo. První gól v sezoně si připsal rovněž čerstvý oslavenec Lukáš Pech.

Motor do předehrávky čtvrtého kola s Litvínovem vstoupil aktivně a hned ve třetí minutě měl možnost otevřít skóre z přesilovky. Na trestnou lavici usedl Helt. Přes pár šancí se Motoru nepodařilo rozvlnit síť za Godlou. Zanedlouho ale už ano. Milan Gulaš z pravé strany objel bránu, povytáhl si kotouč do mezikruží a střelou švihem nad pravý beton litvínovského brankáře otevřel skóre. Za šest minut se Budvar aréna radovala znovu. Po buly v útočném pásmu poslal Gulaš puk na modrou čáru na Jana Štencela, jenž se zakončením chvíli váhal, ale poté vymetl pavučinku Godlovy brány, se kterou nebude mít uklízečka žádné starosti, tam je vymeteno. Hrozili také hosté, ale nikoliv výrazně. Velkou příležitost navýšit skóre na rozdíl tří branek měl opět Gulaš, ale v cestě mu stál Godlův beton na brankové čáře. Motor byl v prvním dějství výrazně aktivnější a vedl 2:0.

Motor měl lehce po začátku druhé dvacetiminutovky k dispozici další přesilovku, ve které ke své smůle bohužel inkasoval. Domácí obraně ujel Filip Helt a Hrachovinu překonal střelou do pravého horního růžku. Ve dvacáté sedmé minutě bylo srovnáno. Andrej Kudrna zpoza brány dostal kotouč za budějovického brankáře a hosté byli při chuti. Ale netrvalo to dlouho, a Motor byl opět ve vedení. Po buly po Godlově levici se nejrychleji zorientoval Lukáš Pech a svou houževnatostí a bojovností dal třetí gól Motoru. Poté střídal Godlu v brance litvínova náhradník Zajíček. Domácí ale nezastavil, ti využili hned další přesilovku, když stál na ose Milan Gulaš, jemuž nabil Pech a síť v bráně litvínovského gólmana se opět činila. Po čtvrtém úspěšném zásahu se Jihočeši ještě více semkli a vyráželi do dalších útoků. Necelých pět minut před druhou sirénou při přesilovce Budějovických trestuhodně chyboval Sukel´ a adresoval kotouč do slotu úplně volnému Martinšu Dzierkalsovi, který pohotovou střelou nad vyrážečku navýšil náskok. Těsně před koncem třetiny se zranil Štencel a za pomocí lékařů odešel do kabiny.

Do třetí třetiny se naštěstí Štencel vrátil a pokračoval ve hře. Gulaš toužil po druhém hattricku a měl k němu příležitost při přesilové hře při vyloučení Zemana. Na ledě se poté začalo přiostřovat, na hanbu putovali Šenkeřík a Strejček. Gulaš si znovu hledal výhodnou pozici, ze které by zaznamenal hattrick, což se mu nepovedlo. Na druhé straně při pobytu v pásmu Motoru snížil od modré čáry Roberts Zile. V padesáté sedmé minutě Budějovičtí zamkli soupeře v jeho pásmu. Zodpovědnost na sebe vzal odchovanec Litvínova Martin Hanzl, který Zajíčkovi nedal sebemenší šanci. Motor vyhrál i třetí duel za plný bodový zisk a Litvínov porazil 6:3.

Jaroslav Modrý (Motor): „Zápas měl opět vynikající diváckou kulisu. Naši rozdíloví hráči byli skutečně rozdíloví a dali nám šanci vyhrát, v důležitých momentech nás podržel gólman. Měli jsme vynikající vstup do utkání, ve druhé třetině jsme začali trochu vymýšlet a nadělali chyby. Za stavu 2:2 kluci naštěstí zabrali a pomohli jsme si i v přesilovce.“

Karel Mlejnek (Litvínov): „Nezačali jsme vůbec dobře. Chyběl nám pohyb, souboje a rychlost. Tomu odpovídal i výsledek po první třetině. Ve druhé jsme se dostali dvěma góly zpátky do zápasu. Po prohrané buly si ale soupeř vzal vedení zpátky. Ve třetí třetině jsme chtěli ještě s výsledkem něco udělat, ale doplatili jsme na vlastní nedisciplinovanost.“