30.11.2013, Jaroslav Pešek

CEB - HBR 1:2 - Ani na třetí pokus Motor na Rebel nevyzrál

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Na ledě Budvar arény se představil aktuálně čtvrtý tým tabulky HC Rebel Havlíčkův Brod. Zápas moc hokejové krásy nepobral, padly pouze tři góly, z toho dva do domácí sítě. Motor tak prohrál 1:2 a je to již čtvrtá po sobě jdoucí porážka.

První třetina nabídla typický prvoligový hokej. Mnoho krásných akcí k vidění nebylo a v Budvar aréně se odehrával spíše bojovný a silový hokej. Hned v úvodních okamžicích se do útoku vrhli hosté, po samostatném úniku zkoušel štěstí Radek Číp. Na druhé straně pěkně zavezl puk Aleš Kotalík, objel branku a Filip Šindelář měl co dělat aby puk udržel mimo svojí klec. Další dobré příležitosti měli za Rebely Polodna nebo Berger. Postupem času se do útoku stále více dostávali hosté, ale vynikající Hynek Kůdela vystavil všem pokusům Rebelů stopku. Gól tedy v první třetině nepadl a do šaten se šlo za stavu 0:0.

Na začátku druhé části měl dobrou příležitost Václav Skuhravý, ale jeho dělovka o několik centimetrů minula branku. O několik minut později zahrozil na druhé straně David Dvořáček, který se ocitl sám před budějovickou branku, ale Hynek Kůdela jeho pokus vykryl. Václav Skuhravý se ocitl v dobré pozici, ale střela mu nevyšla a tak Šindelář snadno podržel puk na své hrudi. Bezgólový stav vydržel až do třicáté čtvrté minuty, kdy Lukáš Havel sebral ve středním pásmu odražený puk, sjel s ním po levé straně a vymetl pravý horní roh Kůdelovy branky. O necelou minutu později vystrašil domácí fanoušky Patrik Petruška, který takřka ze stejné pozice jako Lukáš Havel trefil břevno. Netrvalo dlouho a břevno zvonilo znovu, když v přesilové hře napřáhl Karol Korim. Do konce třetiny se už nic zajímavého nestalo. Druhá část tak skončila 1:0.

Na začátku třetí třetiny dostal Motor šanci v podobě přesilové hry. Tu nevyužil, ale o minutu později už bylo vyrovnáno. Střelu Roba tečoval Jiří Ferebauer a puk zaplul do horního rohu Šindelářovy brány. Po tomto gólu se hra uklidnila a hrál se spíše bojovný hokej. Havlíčkův Brod se do šancí moc nedostával, ale hned jeho druhá střela znamenala gól. Pět minut před koncem skóroval Ondřej Stehlík , a dokonale tak zužitkoval dobrou přihrávku Milfaita. V závěru ještě domácí zkoušeli hru bez brankáře, leč bez účinku. Rebel si tak odváží všechny tři body za vítězství 2:1.

Radek Číp

Jaroslav Jágr (HC Motor České Budějovice): Trápíme se. Mužstvo bylo oslabované, navíc máme problémy s rozehrávkou. Na bod jsme se nadřeli a nakonec ho stejně nemáme. Je to o špatné disciplíně hráčů. Nevím, jakým způsobem se budeme z té deky dostávat.

Jiří Mička (HC Rebel Havlíčkův Brod): Myslím, že si tři body odvážíme naprosto zaslouženě. V prvních dvou třetinách jsme měli osm šancí, zvonily tam tyčky, dostávali jsme se do samostatných nájezdů, ale naše koncovky byly hluché. Přitom jsme mohli vést minimálně o tři góly. Na začátku třetí třetiny měly Budějovice po našem vyloučení tlak a po vyrovnání mohly rozhodnout. Vzali jsme si time-out a chtěli hru zpomalit, uklidnit a kluky nabudit. To se nám povedlo. Zbytek zápasu už byl vyrovnaný a při akci dva na jednoho naší čtvrté pětky jsme rozhodli. Se štěstím jsme to pak už dohráli.