16.11.2012, Pavel Kortus ml.

CEB - CHM 1:2sn - Jihočeši doma padli s Chomutovem na nájezdy

Hokejisté HC Mountfield podlehli na domácím ledě Chomutovu 1:2 po samostatných nájezdech. V pohledném hokeji šli do vedení Piráti, ale na branku Treilleho brzy odpověděl Milan Michálek. S blížícím se koncem utkání se duel změnil v útočení na jednu branku, ale brankář Kostúr Chomutov držel. Utkání dospělo až do nájezdů, které rozhodl jediným přesným zásahem Chimera.

První třetina nabídla oboustranně svižný hokej. Úvod patřil Mountfieldu, který díky dvěma přesilovkám dostal soupeře pod tlak. V největších šancích neuspěli Dej a Michálek. I Piráti hrozili v početní výhodě. Dvě velké šance spálil exbudějovický Štěpán Hřebejk, kterého vychytal jistý brankář Kantor. V samém závěru úvodní části měl obrovskou možnost Milan Michálek, ale po individuální akci trefil ve výborné pozici pouze brankáře Kostúra. Po dvaceti minutách tedy platil bezbrankový stav.

Na startu druhé periody se dostali hosté do vedení. V přesilovce našel před brankou Duda volného Yoricka Treilleho, jenž zblízka překonal Kantora. Na odpověď se však nečekalo dlouho. Necelé dvě minuty po brance Pirátů i Jihočeši využili početní výhodu. Prospal posunul kotouč mezi kruhy na Milana Michálka, který trošku se štěstím dostal puk za Kostúra. V Budvar aréně pokračovala zajímavá podívaná, ve které si oba soupeři nedarovali ani centimetr ledové plochy. Do kabin šly oba celky po čtyřiceti minutách za nerozhodného stavu 1:1.

Nastolený trend pokračoval i ve třetí části. Častěji u kotouče byli domácí a Piráti hrozili po rychlých brejcích. A byli velmi nebezpeční. Při střelách Krafta a Sikory se musel Kantor vytáhnout. Na druhé straně už fanoušci v hale zvedali ruce nad hlavu při dorážkách Kohna a Podlešáka. Domácí gólman musel zase řešit ošemetnou situaci, při které se snažili kotouč dotlačit do branky Duda s Treillem. S přibývajícím časem se duel změnil v utkání na jednu branku. Ale brankář Kostúr držel Chomutovské nad vodou. Své nejlepší zákroky vytáhl proti megašancím Ptáčka a Prospala.

Šedesát minut hry rozhodnutí nepřineslo a pokračovalo se v prodloužení. V něm hrál Mountfield dvouminutovou přesilovku 4 na 3, ale na Kostúra nevyzrál, ačkoliv komando z NHL ostřelovalo chomutovského brankáře se vší parádou. Na řadu tedy přišly samostatné nájezdy, které měly pouze jednoho úspěšného střelce. Jím byl Jason Chimera, jenž přesnou střelou rozhodl o bodu navíc pro Piráty.

Štěpán Hřebejk
Peter Draisaitl (Č. Budějovice): "V základní hrací době jsme mohli prohrát. Velkou oporou nám byl Kantor, který vychytal soupeři několik stoprocentních šancí. Je pěkné, že v závěru jsme měli tlak, ale chomutovský tým si zasloužil extra bod, protože byl houževnatější a chtěl víc než my."

Mikuláš Antonik (Chomutov): "Bylo to hodně úporné utkání, oba týmy věděly, že se hraje o hodně. Dvě třetiny byly vyrovnané, ve třetí jsme měli pár příležitostí, kdy jsme mohli výsledek strhnout na naši stranu. To samé se v závěru mohlo podařit domácím. Pro nás bylo důležité, že jsme přestáli oslabení v nastaveném čase. Nájezdy jsou o štěstí a jsme rádi, že bod navíc jsme urvali my.