29.01.2014, Jaroslav Pešek

CEB - BER 6:0 - Motor si proti Berounu otevřel střelnici

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Na led Budvar arény přijel tým z Berouna, který před zápasem okupoval jedenáctou pozici. Šlo tedy o velice důležité utkání, které mnohé napovědělo o síle obou celků. Motor navíc chtěl potvrdit výsledek z posledního zápasu a odčinit nedávné domácí prohry. To se svěřencům trenéra Rosola podařilo. Motor nadělil svému soupeři v každé třetině dva góly a domácí příznivci tak odcházeli z hlediště spokojeni.

Budvar aréna neviděla gól Motoru celých sedm třetin. Natěšené publikum se gólu dočkalo už ve druhé minutě, když David Kuchejda tečoval Platilovo nahození a dostal Budějovice do vedení. Domácí byli nadále aktivnější. Šimbocha prověřil bekhendem zblízka Luboš Rob, o chvíli později vyslal od modré dělovku Novák, ale berounský gólman si dokázal poradit. Hosté se do hry dostali až po vyloučení Jana Nováka, ale domácí dokázali jejich tlak překonat a dokonce vstřelili druhou branku. Zdeněk Šperger se pokoušel přihrát na Ferebauera, ale jeden z berounských obránců si ve snaze zamezit přihrávce sklepl puk do vlastní branky. Přece jen se ale hosté dostali do gólové šance, když se přímo před Kůdelou ocitl Lukáš Špelda, ale domácí brankář ve spolupráci s obránci zabránil puku v přechodu brankové čáry. První třetina tedy skončila pro Motor příznivě 2:0.

Druhou třetinu začaly oba týmy o něco opatrněji než tu první. Tempo z první třetiny se ztratilo, ale Beroun byl stále o něco horší než domácí. První větší šanci měl Roman Pšurný, který si vybruslil zpoza branky a zakončoval, ale Šimbocha nepřekonal. O několik minut později ho napodobil David Kuchejda, ale byl úspěšnější. Motor tak získal pohodlný náskok a klid na hokejky a začal nabírat na obrátkách. Na dalších pár minut tak domácí zamkli Beroun v obranné třetině a do dobré šance se dostal opět David Kuchejda, který mohl završit hattrick, ale jeho pokus minul branku. Postupem času Motor dostával soupeře stále více pod tlak. Dobrou šanci měl Roman Pšurný, který těsně před Šimbochem dorážel Robovu tvrdou střelu. Pšurný se do šance dostal i o pár minut později, jeho střelu ještě dorážel Rok Pajič a zaznamenal tak první branku v dresu Motoru. Minutu na to mohl pátý gól vsítit Zdeněk Šperger, ale na Šimbocha nevyzrál. I v druhé třetině tedy domácí vstřelili dva góly a stav tak byl 4:0.

I do třetí třetiny nastoupili lépe hráči Motoru. Hned v první minutě se do dobré příležitosti dostal Kuchejda, ale svou třetí branku nepřidal. Nadále byli domácí lepší, hosté se k odporu zmohli jen při přesilové hře, ale snížit se jim nepodařilo. Na druhé straně byl úspěšný Aleš Kotalík, jeho střela zápěstím zapadla přesně do pravého horního rohu. Domácí byli viditelně při chuti a další gól přidal Marek Vaniš, který z podobného místa jako Kotalík propálil Šimbocha. Berounští hráči se asi špatně vyspali a po celý zápas byli jasně horším týmem. Za to budějovičtí hráči hýřili aktivitou. Dobře střílel například Kotalík nebo Novák. Ke konci si ještě domácí hrdina David Kuchejda vyřizoval pěstmi účty s berounským Kolářem, ale do bitky se zapojilo více hráčů a tak pěstní souboj neměl jasného vítěze. Motor tedy získává veledůležité body a díky prohře Kadaně se posouvá na dvanácté místo.

Jakub Marek

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): V předchozích domácích zápasech s Kadaní a Třebíčí jsme si vytvořili tlak, bohužel se nám ale nepovedlo vstřelit žádné góly. Dneska naopak rozhodl začátek, kdy jsme dali pro nás nesmírně důležité branky, i když jedna byla tečovaná a druhou si dal Beroun sám. Kluci se pak uklidnili a začali si věřit. Ve zbytku zápasu jsme byli lepším týmem a k ničemu jsme hosty nepustili.

Petr Novák (Medvědi Beroun 1933): Stejně jako při zápase s Olomoucí jsme pokračovali v neslaném nemastném výkonu. Přijeli jsme s tím, že musíme zachytit nástup domácích. Víme, že doma hrají dobře a navíc mají výborné diváky, kteří je tlačí dopředu. Při druhém střídání jsme však inkasovali a to zápas ovlivnilo. Pak domácí přidali druhou branku, my jsme si prakticky žádnou gólovou šanci nevytvořili. Motor vyhrál zaslouženě. Kdo dneska podal průměrný výkon, byl pouze náš gólman, který z nějakých 60 střel dostal "jenom" šest gólů.