Banes Motor České Budějovice
15.01.2005, Tomáš Kučera, Milan Šebesta

CEB - BER 5:0 - Krásné představení před zaplněnou halou

Bez kapitána Bělohlava a Radka Dvořáka, zato s brankářem Turkem a novicem Vampolou nastoupili do duelu s Berounem hráči Budějovic. Domácí trenéři drobně zamíchali sestavou, ale na celkovém dojmu ze hry to příliš nezměnilo. Gólově se dvakrát prosadil Luboš Rob, dvě asistence si připsali Štrba a Krstev. Prokázalo se tak, že se Jihočeši nemusí spoléhat jenom na svoji první pětku, ale že zodpovědnost na sebe umí vzít i ostatní hráči. České Budějovice si celkem bez problémů poradily s Berounem 5:0.
Krásné utkání mohli v sobotu v podvečer sledovat natěšení diváci, kteří tentokrát přišli v hojném počtu do Budvar Arény. Čekal se vyrovnaný zápas, ale domácí eskadra, poskládaná tentokrát poněkud netradičně, předvedla koncentrovaný výkon, který vedl k jasné výhře.

Hned od začátku roztáčeli Jihočeši své rejdy v útočném pásu Medvědů tak intenzivně, že vůně gólu ve vzduchu nemohla vydržet dlouho. A tak přišla pátá minuta, Štrba vyhrál buly, společně s kumpány z útoku zablokoval obranu Berouna, a tak měl Andrew Ference dost času na zamíření a propálení brankáře Kopřivy - 1:0. Následná přesilovka se pak domácím moc nepovedla, jenže všechno vynahradil natěšeným divákům Petr Sailer hned poté. Bezchybnými kudrdlinkami se dostal od mantinelu přes čtyři hráče až před Kopřivu a tomu nedal žádnou šanci - 2:0. Chvilku poté mohl ještě zvýšit v obří šanci Šimánek, ale Kopřiva vytasil proti jeho střele zákrok večera, když puk zastavil položenou hokejkou na brankové čáře. Štěstí mu ale nevydrželo dlouho. To českobudějovická přesilovková formace uzamkla Medvědy v pásmu a milimetrový pas Krsteva dopravil tečí za Kopřivu agilní Luboš Rob - 3:0. V tu chvíli dostoupil výkon domácích vrcholu. S berounskou obranou si dělali hráči v bílém doslova co chtěli a veškerá útočná aktivita Berouna šla shrnout slovy - kde nic, tu nic. Do konce třetiny se už stav neměnil, i když příležitostí měli Jihočeši více než má průměrný ministr poradců.

Už od patnácté minuty prvního dějství nehájil branku Berouna kladenský talent Kopřiva, ale domácí převaze čelil Roman Handl. Prim v útočení hrála i nadále dvojička Sailer - Štrba. První jmenovaný po střele svého parťáka zkoušel dorazit puk za již překonaného Handla, ale tísněn hostující obranou cílil vedle. Na druhé straně se do největší šance Berouna v utkání protlačila dvojice Tvrzník - Šinágl. Druhý jmenovaný volil střelu, ale pozorného Turka tím z pověstného klidu vyvést nemohl. Velkou šanci si domácí vypracovali i v oslabení, to se svým forčekingem protlačil k puku Vampola, ale tváří v masku Handlovi neuspěl. Taktéž v oslabení kouzlil Prospal, ale ani jeho představení brankou neskončilo. Druhá třetina tak zůstala bezbrankovou.

Zato hned začátek poslední třetiny přinesl branku. Výborně bruslící Vampola nabídl žabičkou gól opět Robovi a jeho střela skončila přesně za tyčí - 4:0. Beroun už v posledním dějství vůbec neexistoval a Turek řešil za celých dvacet minut jediný propagační pokus Ovčačíka od modré čáry! Poslední branku utkání vstřelili domácí po zajímavé situaci. Při přesilovce hosté faulovali, domácí si zkušeně počkali na to, až vyprší jejich trest, a v signalizované výhodě rozjeli krásnou akci, na jejímž konci si berounskou defenzívu vychutnal Radoslav Kropáč jako sladký dezert - 5:0. Utkání se dohrávalo za potlesku zaplněných tribun a jihočeský celek prokázal, že jeho forma má před play-off vzestupnou tendenci. V krásném utkání zaokrouhlili Českobudějovičtí počet svých bodů v tabulce na rovných sto.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
4:24 Ference Sailer Štrba
7:01 Sailer Štrba
11:16 Rob Krstev Martínek
41:42 Rob Vampola
54:15 Kropáč Prospal Krstev
Střely na branku
České
Budějovice
Medvědi
Beroun
Rob6
Ference4
Sailer4
Kropáč3
Martínek3
Prospal2
Neckář2
Hanzal2
Vampola2
Štrba2
Hřebejk2
Kotaška2
Šimánek1
Jindra1
CELKEM36
Šinágl3
Jech1
Besser1
Kasík1
Filip1
Pabiška1
Křesťan1
Klimenta1
Ovčačík1
CELKEM11
Statistika vhazování
České
Budějovice
Medvědi
Beroun
Prospal19/24 - 79%
Rob2/3 - 67%
Vampola11/19 - 58%
Hanzal1/2 - 50%
Šimánek1/2 - 50%
Štrba11/26 - 42%
CELKEM45/76 - 59%
Kukla4/5 - 80%
Besser2/3 - 67%
Novotný9/15 - 60%
Slížek3/5 - 60%
Pabiška4/8 - 50%
Toma1/2 - 50%
Šinágl5/16 - 31%
Klimenta1/5 - 20%
Křesťan2/12 - 17%
Eiselt0/1 - 0%
Tvrzník0/4 - 0%
CELKEM31/76 - 41%
Nejlepší hráči
České
Budějovice
Medvědi
Beroun
PETR SAILER
Luboš Rob
Petr Vampola
PETR ŠINÁGL
Petr Kukla
Roman Handl
Ohlasy po zápasu
Josef Jandač (Č. Budějovice): Do utkání jsme vstoupili dobře. V první třetině jsme získali rozhodující náskok a vítězství už jsme si pak pohlídali. Jsme maximálně spokojení.

Otakar Vejvoda (Beroun): Domácí byli dnes ve všech směrech lepší, a to především v útoku. Počítal jsem s tím, že budeme Budějovicím klást větší odpor, ale asi jsme měli strach. Mám pocit, že jsme byli od začátku myšlenkami úplně někde jinde.

Sociální sítě

''Vše běží podle plánu,'' pochvaluje si průběh letní přípravy trenér Ladislav Čihák. Ondřej Kovařčík už se zotavuje po operaci.

Před 15 lety zemřel ve věku 69 let bývalý útočník Motoru Julius Šembera. V A týmu hrál 10 sezon (1957-58, 1961-64, 1966-72, v...

Další plaketku jako poděkování za spolupráci (nejen) v sezoně 2023-24 přivezl provozní ředitel Motoru Petr Sailer panu Miroslavu...

40. narozeniny dnes slaví bývalý českobudějovický obránce Michal Barinka. V A týmu hrál ve 2 sezonách (2001-03), celkem 38...