21.08.2006, Tomáš Zetek

HC Mountfield nastoupí doma proti Mladé Boleslavi

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Hokejisté HC Mountfield mají před sebou další přípravné utkání, které se ponese ve znamení odvety za v rámci letošní přípravy již sehraný duel. Svěřenci trenérů Jandače a Kupky se v úterý střetnou na domácím ledě s mužstvem BK Mladá Boleslav. Zápas začíná v Budvar Aréně v 17 hodin.
Českobudějovičtí hokejisté sehráli v pátek přípravný duel na ledě Lasselsbergeru Plzeň a ač je to k nevíře, ten opět skončil remízou 1:1 v normální hrací době - již počtvrté v rámci letošní předsezonní fáze. Západočeši sice nevstoupili do utkání aktivněji, ale i přesto šli již v 6. minutě do vedení po brance Hobla. Přesné trefě do horního rohu Turkovy klece předcházela chyba českobudějovické obrany. Jihočeši však svou nedisciplinovanost splatili už v 15. minutě. To Brabenec chytře našel v početní výhodě Petra Sailera a ten vyrovnal. V tu chvíli asi málokdo tušil, že tím hostující kapitán určil konečnou podobou výsledku. Odveta za duel v Budvar Aréně tedy skončila po šedesáti minutách identicky, což potvrzují i ohlasy z českobudějovické kabiny. „Bylo to podobné utkání, jako když se hrálo u nás. I v tomto zápase se hrálo ve slušném tempu, což je z hlediska přípravy pozitivní. Nás může opět mrzet malá produktivita, na níž jsme doplatili. Znovu jsme si vypracovali řadu šancí, ale proměnili jen jednu,“ zhodnotil utkání v západočeské metropoli asistent kouče HC Mountfield Milan Kupka. Zápas se rozhodoval až v předem domluvených samostatných nájezdech. Tam domácí oplatili Jihočechům porážku z předchozího vzájemného duelu. Hosté proměnili pouze dva, jmenovitě Ondřej Veselý a Viktor Hübl. „Oplatili nám to. Měli jsme ale vyhrát v normální hrací době. Šance jsme na to rozhodně měli. Nutno ale podotknout, že Málek chytal opravdu dobře,“ říká Kupka.

V úterý v podvečer se mužstvo HC Mountfield střetne podruhé s prvoligovým soupeřem. Před dvěma týdny se stejné utkání uskutečnilo v opačném gardu. Jihočeši v Mladé Boleslavi prohráli 2:3. „Boleslav je ambiciózním mužstvem. Určitě bude hrát o přední místa v první lize. Rozhodně nechceme brát zápas na lehkou váhu,“ tvrdí Milan Kupka. Utkání ve městě Škodovky se zapsalo do přípravných statistik i vysokým počtem trestných minut. Na přílišnou tvrdost doplácejí českobudějovičtí hokejisté více, než by bylo zdrávo. „V kabině o tom samozřejmě hodně mluvíme. Podle nového trendu se píská více faulů. To ale není omluva. Faktem je, že většina faulů je zbytečných,“ míní Kupka. Utkání HC Mountfield – BK Mladá Boleslav začíná v 17 hodin a vstupné je 30,- Kč.