ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
11.05.2018, Filip Kortus

Mladíci Motoru bojovali na florbalovém turnaji TOP4

Další ročník florbalového turnaje TOP4 proběhl ve sportovní hale v Českých Budějovicích. V tradičním zastoupení nechyběl ani hokejový ČEZ Motor, který reprezentovala sedmička mladíků.

Již tradičního florbalového turnaje TOP4 se kromě Jihostroje, Dynama a Štírů zúčastnil i ČEZ Motor. Hokejový klub vyslal do exhibičních klání mladou sestavu v čele s brankářem Petrem Kváčou. „Užili jsme si to a moc se mi to líbilo. Bylo pěkné, jak jsme byli propojeni s našimi nadějemi a zároveň jsme si mohli zahrát proti florbalovým reprezentantům,“ nešetřil slovy chvály brankář Motoru.

V turnaji nešlo o konečné pořadí ani o to, kdo nastřílí nejvíce branek. Diváci a samotní aktéři se měli především bavit a to se podařilo se vším všudy. „Všichni si to přišli užít, udělat show pro diváky. Měli jsme výbornou partu i s ostatními týmy, opravdu skvělý zážitek,“ líčil Kváča.

Pro hokejisty Motoru to bylo v probíhající letní přípravě příjemné zpestření. „Sice máme v přípravě začleněné různé sporty, ale i tak jsme byli rádi, že si můžeme odskočit na florbalový turnaj. Měli jsme možnost zahrát si proti kvalitním florbalistům a to se nestává každý den.“

Letní přípravu v těchto dnech absolvuje drtivá většina kádru Motoru. Hokejisté trénují ve třech skupinách, do kterých byli rozděleni vesměs podle věku. „Trénujeme po třech skupinách, ale v úterý a ve čtvrtek máme společné tréninky s první skupinou. Normálně jsme ve spojení, odděleni jsme pouze na většinu tréninkových jednotek,“ vysvětlil Kváča.

Jedním z hráčů, kteří se do přípravy ještě nezapojili, je brankář Jan Strmeň. Po náročné a dlouhé sezoně dostal volno a k týmu se připojí později. „Honzovi skončila sezona teprve nedávno, takže má zasloužené volno. Už se těším na něj a na naší spolupráci,“ dodal draftovaný brankář na závěr.

Sociální sítě

Velké množství zástupců měl Motor na včerejším běhu Jihočeských nadějí! ?? Na start se postavili i nejvyšší představitelé klubu....

40. narozeniny slaví bývalý obránce Petr Gřegořek. V ČB 7 sezon, 341 zápasů, 42 gólů a 117 bodů. Člen postupového týmu 2005 a...

Motorácká letní příprava pro příští sezónu již odstartovala. O své dojmy z ní se s námi podělil Jan Strmeň!...

Václav Prospal už se naplno chopil otěží v Motoru. Jeho realizační tým je kompletní! ????hcmotor.cz/clanek.asp?id=…