ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
10.05.2017, Filip Kortus

Sezona mládeže se může hodnotit úspěšně, říká Liška

Hokejová sezona byla letos na jihu Čech obzvlášť dlouhá a náročná. Protáhla se prakticky až do května. Nyní je čas zpětně hodnotit. Všechny tři nejstarší mládežnické kategorie se probojovaly do vyřazovacích bojů, ve kterých odehrály důstojnou roli. Stejného názoru je i manažer českobudějovické mládeže JAROSLAV LIŠKA, který hodnotil uplynulý ročník.

Obnovené angažmá Jaroslava Lišky v Českých Budějovicích začalo v květnu. První věcí, na které chtěl zapracovat, bylo, aby Motor vystupoval jako jeden klub. „Důležité bylo, že jsme se domluvili, že fungujeme jako jeden klub a i tak vystupujeme,“ blahořečil na úvod. Na základě sjednocení byla splněna první podmínka pro požádání o statut akademie ČSLH. „Přizpůsobili jsme přípravu hráčů, zvýšil se tréninkový objem na ledě a začaly se plnit další kroky k lepšímu chodu mládeže,“ vysvětloval manažer Jaroslav Liška.

Velkou spokojenost projevil Liška ke spolupráci s Madetou, která pro mladé hokejisty připravuje skvělé podmínky. „Madeta nabízí výbornou podporu výživě dětem, které mohou po novu trávit čas například v klubovně. Hráči, kteří trénovali ráno, mají možnost svačiny, což je nadstandardní položka,“ chválí. Dalšími novými body bylo celkové vyšetření hráčů či nastavení nových jídelníčků. Z celkového pohledu dopadla sezona mládežnických celků Motoru úspěšně. „Sezonu hodnotím kladně. Oba dorostenecké celky i juniorka postoupily do play off, což je dobrá vizitka,“ říkal Liška.

Juniorka

Nejstarší mládežnický celek Českých Budějovic zakončil sezonu na bramborové čtvrté příčce. Přesto mohla být juniorka se sezonou spokojena, jelikož prakticky po celý ročník se pohybovala na prvních příčkách tabulky. „Myslím si, že to byl strop, kterého jsme byli schopni dosáhnout. Zejména vzhledem k tomu, že byl k dispozici velmi úzký kádr,“ vysvětluje manažer. Výborné výkony předváděl po celou sezonu Jiří Patera, jenž byl odměněn v podobě startů na mistrovství světa do osmnácti let na Slovensku. „Hráči měli po celou sezonu chuť do hry, chtěli na sobě pracovat. K medaili chyběl širší tým, jelikož se ke konci play off ještě někteří hráči zranili.“

Po celou sezonu dostávali šanci hráči ročníkově spadající do staršího dorostu, jiní zase už naskakovali za mužský celek v první lize. „Ročník juniorky hodnotím mimořádně pozitivně. Čtyři hráči si dokonce dokázali vybojovat smlouvu v A-týmu, Ondřej Šulek se stal pevným článkem týmu,“ dodal. Oba předsezónní cíle tak byly splněny. Mužstvo se dokázalo probojovat do play off a zároveň dodávalo hráče pro hlavní mužstvo.

Umístění v tabulce: 4./ v semifinále play off s Třincem 0:3 na zápasy

Statistiky v sezoně (základní část): 44/ 22 – 5 – 2 – 15, 147:129

Nejproduktivnější hráč: Jan Bárta - 48 bodů (24+24)

Nejlepší střelec: Jan Bárta - 24

Nejlepší nahrávač: Jan Bárta - 24

Nejproduktivnější obránce: Roman Tintěra (4+20)

+/-: Jakub Doktor -12, Jan Bárta +11

Nejtrestanější hráč: Jan Farka - 99

Brankáři – úspěšnost zásahů, průměr obdržených branek: Jiří Patera 92,83% - 2,95, David Němec 94,12% - 1,88. 

Starší dorost

Mladší věková kategorie starších dorostenců nezažila špatnou sezonu. Po nevýrazném začátku se dorostenci zvedli a dokázali se probojovat do nadstavby A. „Musím se přiznat, že jsem se začátkem sezony staršího dorostu spokojen nebyl. Tým jsem viděl v lepším světle, než se prezentoval v základní skupině,“ říkal na adresu staršího dorostu. Dorostence nastartovala zejména šňůra třinácti výher ze čtrnácti zápasů, díky které se probojoval do nadstavbové skupiny zajišťující play off.

Ve vyřazovacích bojích narazili svěřenci trenéra Radka Bělohlava na silný Chomutov. Přestože nedokázali urvat ani jednu výhru, dvakrát dotáhli utkání až do samostatných nájezdů a soupeři nedarovali nic zadarmo. „Na play off se mančaft dobře připravil a dokázal s Chomutovem sehrát vyrovnanou partii. Severočeši měli velkou výhodu v tabulkovém postavení, tudíž začínali dvě utkání doma a podle mého to byl jeden z klíčových faktorů celé série,“ popisuje průběh konce sezony. Hokejisté se ve starším dorostu postupem času zvedli a dokázali předvádět dobré výkony. „Ke konci sezony někteří ukázali, že v sobě mají kvalitu. Dobrý byl i výkon brankáře, což je na úspěchu týmu velmi podstatné. Daniel Svoboda patřil k nejlepším hráčům v play off,“ dodal.

Umístění v tabulce: 9. – 16./ v osmifinále play off s Chomutovem 0:3 na zápasy

Statistiky v sezoně (základní část): 44/ 17 – 5 – 1 – 21, 133:129

Nejproduktivnější hráč: Matěj Toman - 33 bodů (13+20)

Nejlepší střelec: Lukáš Matys - 18

Nejlepší nahrávač: Matěj Toman - 20

Nejproduktivnější obránce: Semen Mirochnikov (8+11)

+/-: Dominik Kaisler -12, Semen Mirochnikov +20

Nejtrestanější hráč: Vojtěch Krcho - 83

Brankáři – úspěšnost zásahů, průměr obdržených branek: Daniel Svoboda 90,41 % – 3,13, Jakub Ovsjannikov 91,22% – 2,45

Sociální sítě

Odchovanec Jáchym Kondelík byl draftován do NHL týmem Nashvillu. Gratulujeme! twitter.com/predsnhl/statu…

Šestnáctiletý obránce Šimon #Kubíček v letošním roce opanoval anketu o Mládežníka sezony a my jsme s ním pro vás připravili na...

Naši junioři byli včera vypomáhat v lese u Rudolfova. Firma Lesy a rybníky města České Budějovice si dvouhodinovou brigádu našich...

V sobotu 23.6. se představí Motor od 15:00 na zeleném pažitu ve Strunkovicích nad Blanicí v exhibičním utkání proti domácímu...