MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
27.03.2015, Pavel Kortus ml.

Jakub Kovář: Motor si zasloužil minimálně dva body!

Č. Budějovice – Na novinářské tribuně fandil v dresu Motoru domácím bojovníkům, kteří se tvrdě rvali o první body v baráži. Nakonec uhráli s pražskou Slavií pouze bod. "Kluci si zasloužili minimálně dva body, možná i tři," myslí si Jakub Kovář, reprezentační gólman, který v minulých sezonách hájil českobudějovické barvy.

Byl jste se podívat na prvním letošním zápasu Motoru. Jak se vám líbil?
Utkání se mi strašně líbilo. Bojovnost, týmové pojetí, to bylo ze strany domácích fantastické. Trošku jsem se bál, jestli nebude znát rozdíl mezi soutěžemi, ale ten nebyl vůbec žádný. Čekal jsem, že Motor může mít problémy v obraně proti útočníkům Slavie, ale kluci je pochytali moc dobře. A co prošlo, to udržel výborný gólman Bláha.

Naopak výkon Slavie nebyl oslnivý. Co jste mu říkal?
Slavia se mi moc nelíbila, byla by ráda za bod. Dva body jsou pro ni zlaté. Kluci odehráli výborný zápas a dvanáctikolová baráž se bude rozhodovat po šestém nebo sedmém kole. Motor předvedl výkon, na kterém se dá stavět a se kterým může být, a podle mě i bude, úspěšný.

Kdo vás nejvíce zaujal z domácího výběru?
Nejvíce se mi líbilo týmové pojetí hry. O Slavii se vědělo, že na ledě jí to nefunguje, což se i potvrdilo. Kluci se na sebe otáčí, křičí na sebe. Naopak domácí se pořád poklepávají, plácají si. Je vidět, že hrají jeden za druhého a diváci jim to oplácí. Dnes byli úplně úžasní. Byl to parádní zážitek!

Jistě jste měl zprávy, jak České Budějovice žijí hokejem. Překonala atmosféra v Budvar aréně vaše očekávání?
Taky jsem tu zažil několikrát vyprodáno. Hala je výborně postavená, a když je plná, tak to vypadá úplně úžasně. Když se stadion celý roztleská, tak je to paráda. Moc se mi to líbilo.

Ondřej Bláha odchytal povedený zápas. Co byste k němu řekl z pozice brankáře?
Kluci hráli výborně dozadu a nepustili soupeře do žádného přečíslení. Bohužel přišel v závěru jeden brejk, který Slavia využila. Se střelami si poradil, neměl žádnou špatnou dorážku. Chytal výborně. Jen je smutné, že kluci mají jenom bod. Zasloužili si dva, možná i tři.

Motor má v baráži po dvou zápasech jeden bod. Má podle vás šanci na postup do extraligy?
Jeden bod není málo. Chomutov má po pátku taky jenom dva. Ale rozhodně je na čase začít sbírat body. Slavia rozhodně není extraligový tým. Viděl jsem jí hrát s Chomutovem v prvním kole baráže a Motor by s ní od začátku sezony hrál vyrovnané zápasy. Není to jenom tím, že došli až do finále play off a jsou rozjetí. Kvalita týmů je podobná. Chomutov se mi celkem líbil, Olomouc jsem neviděl. Pro Motor byl zápas se Slavií důležitý, ale naštěstí mu neodskočila o tolik. Podle mě bude mít Slavia největší problémy se udržet v extralize, Motor jí může klidně dohnat.

Sociální sítě

Nová sezona se blíží! A na co nového se můžete těšit? Třeba na to, že z hokeje pojedete svým novým...

Vstupenky na nedělní domácí premiéru s Kometou už jsou v prodeji! Moc se na vás těšíme a vy se zase můžete těšit na malý dárek,...

hcmotor.cz/clanek.asp?id=…V pondělí 12. září se konala tradiční předsezonní konference . Na místo dorazili prezident klubu Roman...

Více než 100 let provází bílá barva českobudějovický hokej. Projděte si, jak vypadali českobudějovičtí hráči v bílých dresech...