23.08.2014, Michal Heřman

Derniéra Luboše Roba pohledem čísel

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Snad nikdo nemůže tvrdit, že poslední zápas Luboše Roba staršího v dresu ČEZ Motor České Budějovice byl nepodařený. Pokud vás zajímá jeho minutáž na ledě, počet přihrávek nebo rozbor jednotlivých střídání, tak čtěte dále…

Kondor (hráčova dlouholetá přezdívka – pozn. autora) svou bohatou kariéru symbolicky zakončil brankou, kterou dal ze své oblíbené pozice na hraně pravého kruhu. „V rukách to stále má,“ shodovali se diváci v aréně. Zajímavostí bylo, že branku vstřelil ihned poté, co se vrátil po vyloučení z trestné lavice.

Pravda, v rychlosti rozdíly vidět byly, ale z technické stránky si Rob vedl na výbornou. V utkání rozdal 14 přesných přihrávek a jen dvě pokazil. Snažil se být i aktivní ve střelbě. Z celkem sedmi pokusů pálil třikrát na branku, dvakrát vedle a dvě střely zablokovaly bránící protihráči.

Zajímavá je statistika osobních soubojů. Za celý zápas šel Kondor „tělo na tělo“ jednou a byl úspěšný. Do statistik si dále připsal jedno vyloučení a tři střídání při oslabení.

Během 16 střídání odehrál 807 sekund (13 minut a 27 sekund).

Detailní rozbor střídání Luboše Roba staršího:
První třetina (5 střídání/305 sekund):

1. střídání: hrál při oslabení a týmu pomohl vypíchnutím puku ven ze třetiny. Navíc si připsal jednu plusovou přihrávku (hrál 30 sekund)
2. střídání: jedna plusová přihrávka, vybojoval puk před vlastní brankou (68 sekund)
3. střídání: dvě plusové přihrávky (53 sekund)
4. střídání: střídání bez zajímavého momentu (83 sekund)
5. střídání: jedna plusová a jedna mínusová přihrávka (71 sekund)

Druhá třetina (6 střídání/254 sekund)
6. střídání: jedna plusová přihrávka (31 sekund)
7. střídání: jedna plusová přihrávka. Po tomto střídání ze hry odstoupil Luboš Rob mladší (66 sekund)
8. střídání: jedna plusová přihrávka. Navíc z pravého kruhu vystřelil nad horní tyč (70 sekund)
9. střídání: střela z levé strany, kterou brankář chytil do lapačky (33 sekund)
10. střídání: jedno z nejlepších střídání – k jedné plusové přihrávce přidal záhy další, kterou vybídl ke skórování Přibyla. Ten ale gól nedal. Následně byl Rob vyloučen za sekání (47 sekund)
11. střídání: v čase 36:07 se vrátil z trestné lavice a o sedm sekund později vstřelil gól (7 sekund)

Třetí třetina (5 střídání/248 sekund)
12. střídání: Robova lajna faulovala a Motor hrál oslabení (41 sekund)
13. střídání: jedna mínusová přihrávka (36 sekund)
14. střídání: po další souhře vybídl opět ke skórování Přibyla. Ten ani tentokrát nedal. Následně pálil i sám Rob. Brankář jeho pokus chytil (72 sekund)
15. střídání: jedna plusová přihrávka (70 sekund)
16. střídání: dvě plusové přihrávky, jedna zablokovaná střela (29 sekund)