23.08.2002, redakce

CEB-ZLN 3:6: Boj o první místo Jihočeši nezvládli

J i n d ř i c h ů v   H r a d e c - Bitvu o 1. místo skupiny B Tipsport Cupu prožil v pátek večer Jindřichův Hradec. České Budějovice prohráli zejména kvůli nezvládnuté třetí třetině se Zlínem 3:6 a ztratili tak naději na postup do semifinále soutěže. "Hrálo se nahoru dolů, hra měla velký spád. Zápas probíhal ve velkém tempu a bylo neustále rušno před oběma brankami. Bohužel jsme nezvládli start do poslední třetiny," hodnotil průběh utkání Jaroslav Pařízek. V dresu Zlína nastoupil i obránce Karel Rachůnek, jenž se zatím nedohodl na smlouvě s Ottawou.
Jihočechy dostal do vedení po samostatné akci Petr Sailer, za hosty vyrovnával v 19. minutě Ivan Rachůnek. O osudu utkání pak rozhodl Rostislav Vlach na přelomu druhé a třetí třetiny. Nejprve 13 sekund před koncem poslal Medvědy do vedení a 28 sekund po startu závěrečné části zvýšil na dvougólový rozdíl. Zlín poté zvýšil náskok až na 6:1. Na přijatelný třígólový rozdíl korigovali Peter Bartoš, jenž v přesilovce dostal ideální přihrávku do prostorů mezi kruhy od Martina Štrby, a František Mrázek, jenž po přihrávce Ondřeje propálil Tučka ze stejného místa. České Budějovice hrály první dvě třetiny bez Jiřího Novotného, který by měl v nejbližších dnech podepsat tříletou smlouvu s Českými Budějovicemi. Ve třetí třetině ho již trenéři nasadili do hry, ovšem prosadit se mu nepodařilo.

České Budějovice - Zlín 3:6 (1:1, 0:1, 2:4)
Branky: 14. Sailer (Suchánek), 54. Bartoš (Štrba, Nedoma), 56. Mrázek (Ondřej) - 19. I. Rachůnek (Vlach), 40. Vlach (Veselý), 41. Vlach (Veselý), 44. Veselý (Vlach, Okál), 47. Pivko (Marušák), 52. Blaťák (M. Hamrlík). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Rouspetr. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 980.

Sestavy:
České Budějovice: Kučera - Nedoma, Kotaška, Babka, Suchánek, Barinka, Jindra - Sailer, Mrázek, Bartoš - Štrba, Michálek, Rob - Vondrka, Ondřej, Šimánek - 41. Novotný
Zlín: Pešat - Hamrlík, Zubíček, Marušák, Blaťák, K. Rachůnek, Galvas - Veselý, Vlach, Rachůnek - Balaštík, Okál, Pivko - M. Čech, Ministr, Jenáček