před 2 dny, Marek Dvořák

JUN: Zápas brankářů těsně ovládl Liberec

Motor v zápase, který byl ve znamení skvělých výkonů brankářů, končí bez bodu. Zápas rozhodla branka Vojtěcha Pilíška z první třetiny. Motor se následně stačil o vyrovnání, avšak Severočeši byli proti, a tak v Budvar areně na ukazateli skóre svítilo i na konci utkání 0:1.

Svižný hokej, který se hrál na druhé ledové ploše Budvar areny, více v úvodní fázi utkání sedl Liberci. Ten si taky zhruba po dvou minutách připsal první střelu, když střílel obránce Vaňeček. Avšak již za minutu a půl přišlo první vyloučení na straně Bílých Tygrů a Motor při přesilové hře, taktéž ukázal rychlý hokej a několikrát ohrozil brankáře Hambálka. Nejdůležitější moment celého zápasu ale přišel dvě a půl minuty po návratu Prokůpka z onoho vyloučení. Za nahozeným pukem vyjel do útočného pásma nejrychleji Stahoň, ten velmi rychle objel branku a nahrál na modrou čáru obránci Vojtěchu Pilíškovi, který utaženou střelou otevřel skóre. Ve zbytku třetiny si pak Motor zahrál jěště jednu přesilovou hru, při té se však nedostal do žádné velké šance, a tak se šlo poprvé do kabin za stavu 0:1 z pohledu domácího týmu.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, když si sami připsali v úvodních minutách několik šancí. Dobrý vstup do třetiny podpořil i vybojovaný faul a následná přesilovka, při které však všechny pokusy pokryl Hambálek. Ve druhé polovině druhé třetiny se dařilo lépe Liberci. Ten si zahrál dvakrát přesilovou hru, při kterých ale všechny pokusy pochytal Schacherl. Ve zbytku třetiny si ani jeden z týmů nevytvořil šanci, která by měla brankové parametry, a tak se šlo podruhé do kabin za stavu 0:1 z pohledu Jihočechů.

Motor ve své snaze vyrovnat nepolevoval ani ve třetí třetině. V prvních pěti minutách ale nejdříve musel přežít oslabení po vyloučení Placka. Obzvláště nebezpečná byla střela na konci onoho vyloučení, kterou ale skvělým zákrokem zneškodnil Schacherl. Výhodu přesilové hry si poté užil i Motor, který si však při ní nevytvořil žádnou velkou šanci. Při jednom z brejků Liberce se pak opět musel vytáhnout Schacherl, který skvělým přesunem držel akcie Jihočechů stále vysoko. Poslední desetiminutovka byla ve znamení snahy Motoru o vyrovnání. Motoru se nedala upřít snaha, všechny střely však končily ve výstroji brankáře Hambálka, nebo je zastavila skvěle hrající liberecká obrana. Motor zkoušel i hru v šesti, avšak ani při té neprostřelil Hambálka. A tak zápas skončil nejtěsnějším možným rozdílem 0:1.

David Vrbata (trenér Motoru): "Dnes se nám utkání nehodnotí dobře. Měli jsme dobrý vstup do utkání, byli jsme aktivnější, více na kotouči, paradoxně jsme dostali první gól, který rozhodl celé utkání. Nebojím se říct, že jsme byli po celé utkání lepším týmem, ale hokej se hraje na góly, Liberec jich dal více, tak berou tři body."

DNES HRAJEME DOMA! | Po Dynamu dnes do Budvar arény zamíří @hcspartapraha! Přijďte podpořit naše kluky na cestě za dalším domácím...

Po 4 letech bude Motor hrát doma ve žlutých dresech. Vůbec poprvé v extralize a po 36 letech v nejvyšší soutěži!

Start sezony se Motoru doma náramně podařil! iFortuna.cz rozdávala puky a dárky v soutěžích, fandilo se a vyhrálo se ??Najdete se...

Start sezony se Motoru doma náramně podařil. Najdete se na videu, které ukazuje atmosféru prvních duelů?