23.11.2023, Pavel Mádl

Prohra ve Varech nás mrzí, říká Dominik Simon

KARLOVY VARY — Motor jel ukořistit body na západ, do Karlových Varů. Svěřenci kouče Ladislava Čiháka tak chtěli navázat na nedělní vítězství nad Mladou Boleslaví. Motor byl proti energetikům aktivní po celý zápas, a to zejména v první třetině, kdy se ze třinácti střeleckých pokusů ujal jediný, a to z hole Dominika Simona. Devětadvacetiletý forvard se prosadil podruhé v sezoně, a znovu proti Karlovým Varům. I tak jeho úspěch na výhru nestačil. Jihočeši prohráli na západě Čech 2:4.

Dominiku, mrzí tahle prohra o to víc, když jste byli po celý zápas aktivnějším týmem?
Mrzí hodně. O to víc, když vám to po chvíli dojde.

Vyslali jste na bránu Karlových Varů 36 střel. Kde hledat příčiny slabé produktivity, která je v podstatě celou sezonu?
Nevím. Možná musíme ještě víc chodit před bránu. Když to tam budeme pálit, můžeme mít štěstí a bude nám to tam padat víc.

Ve druhé třetině jste inkasovali tři branky, ale i tak jste nebyli pasivní. Co proběhlo v kabině po čtyřiceti minutách? Proběhla promluva?
Proběhla. Nebyli jsme moc spokojení. Když jsme hráli dobře a trávili hodně času v útočném pásmu, jsme pak přestali být aktivní. Chtěli jsme navázat na první třetinu.

V prvních dvaceti minutách jste předvedli velkou obětavost. Zblokovali jste 14 střel, domácí jen jednu. Jak moc srazí tým skutečnost, že navzdory těmto statistikám nedokážete v utkání zvítězit?
Mrzí nás to. Je to něco, co nás povzbudí, když třeba někdo zblokuje střelu. Je pak vidět, jak to tým pozvedne.

Je to o to těžší, že hned v pátek vás čeká další zápas, tentokrát v Liberci?
Ano. Bude to velká výzva. Musíme tu prohru hodit za hlavu co nejrychleji a začít se připravovat na další zápasy.

Ve třetí třetině ujel Jan Ordoš, Frodl ho fantasticky vychytal. Mohl to být jeden z rozhodujících momentů zápasu?
Měli jsme šance i ke konci při hře šest na pět. Doufali jsme, že nám to tam spadne, bohužel se tak nestalo.

Vstřelil jste gól. Jak moc vám tohle osobně pomůže? Je to váš druhý gól, celkově pátý bod.
Pomůže mi moc. Jsem rád za každý bod. S lepším výsledkem by to bylo veselejší, ale i tak jsem rád.

Během pěti dnů odehrajete tři utkání. Jak moc je těžké naskočit do tempa po 14 dnech a sehrát tolik zápasů v řádu pár dní?
Je to rozdíl. Na druhou stranu si myslím, že jsme se dobře připravili. Měli jsme hodně cvičení při trénincích, což jsme ukázali v neděli proti Boleslavi hned v první třetině.