02.11.2021, Adam Pavlíček

PLZ - CEB 3:4sn - Motor obrátil a z Plzně veze výhru po nájezdech

Plzeň - Na západě Čech se odehrálo vyrovnané utkání. Plzeňská Škodovka si v něm sice vytvořila dvoubrankový náskok, po bojovném výkonu jej však Motor stáhl a utkání se protáhlo až do samostatných nájezdů. V nich uspěl Martin Hanzl i Jakub Valský. Dominik Hrachovina pak nedovolil skórovat ani jednomu z Plzeňských. Obrat byl tedy dokonán, navíc Českobudějovičtí vrátili soupeři porážku z prvního vzájemného zápasu.

Hned na začátku utkání se opět potvrdilo oklepané hokejové pravidlo "Nedáš, dostaneš". Na jedné straně neuspěl Holec, na té druhé pak záhy vsítil první branku Ludwig Blomstrand, jenž tečoval střelu a nedal Hrachovinovi příliš šancí. První třetinu pak ovlivnilo poměrně vleké množství vyloučení, nicméně další branka nepadla. Povětšinou byli v pásmu a o něco aktivnější domácí hokejisté. I Motor měl ale poměrně dobré šance, jenže plzeňská defenziva v čele s Miroslavem Svobodou v brance prozatím odolávala.

Prostřední dvacetimutovka málem začala také inkasovanou brankou z pohledu Českobudějovických. Blízko k ní měl Kantner. Následoval tlak Plzně a dvě dobré šance Dzierkalise, tentokrát byl však Hrachovina neomylný. A přišla také branka v plzeňské síti. Milan Gulaš najel s pukem do pásma, zamířil a trefil na centimentr přesně - 1:1. Škodovka si nicméně vzala vedení zpět, když si v přesilovce vytvořila vělký tlak, z něhož branku vytěžil Jan Schleiss. Dvoubrankové vedení pak mohl zařídit z nájezdu Bulíř, Hrachovina ale Motor podržel.

Co se nestalo na konci, následovala ale na začátku třetí části. David Jiříček napřáhl po buly a propálil vše, co mu stálo v cestě. Svěřenci trenéra Modrého tak rázem museli stahovat dvoubrankový náskok. Vytvářeli si útočný tlak i šance a jejich bojovnost se nakonec vyplatila. Hanzl viděl najíždějícího Jindřicha Abdula a ten se trefil přesně. Bylo to tak znovu o gól. Tlak Motoru nepolevoval. Od modré střílel David Štich, využil toho, že Svoboda nic neviděl a i on se záhy jel radovat z gólů. Bylo tedy srovnáno, 3:3.

A nerozhodný stav vydržel až do konce 60. minuty, což znamenalo jediné - prodloužení. V něm měla domácí Plzeň šanci, když byl vyloučen Vondrka na dvě minuty, šanci však nevyužila. Následovalo také Gulašovo vyloučení. I to zůstalo bez potrestání a šlo se do nájezdů. V nich za Motor uspěl Hanzl a navázal Valský. Na druhé straně domácí neskórovali, Motor tak slavil bonusový bod.