dnes, Marek Dvořák

JUN: Hoch vystřelil výhru v prodloužení

Junioři Motoru doma porazili Zlín. Na konci druhé třetiny Vrbatovi svěřenci prohrávali o dvě branky, avšak do zápasu se zvládli vrátit a slaví výhru 3:2 po prodloužení. Tu vystřelil na konci nastaveného času Štěpán Hoch.

Motor do utkání vstoupil aktivně. Hned po 56 sekundách fauloval hostující Smýkal, a tak si zahráli Jihočeši přesilovou hru. V té zajímavě střílel Willmann, jeho ránu však pokryl brankář Uherek svými betony. Sám autor této střely ve čtvrté minutě taktéž zamířil na trestnou lavici, a výhodu přesilové hry si tak vyzkoušeli i hostující hráči. Při té si však Ševci nevytvořili žádnou převratnou šanci. První opravdové ohrožení Schacherla přišlo na konci šesté minuty, když zajímavě střílel Pražan. Jeho ránu ale Schacherl vytáhl lapačkou mimo tři tyče. V osmé minutě dostal skvělou nabídku na druhé straně domácí kapitán Pitel, avšak ani on nevyzrál na skvělého Uhereka. Zlín si poté zahrál dvě přesilovky. Asi největší šanci při nich měl Hamrla, jehož bomba od modré čáry skončila v náruči Schacherla. Nejdůležitější moment první periody ale teprve přišel. V čase 18:22 se totiž za záda domácí obrany dostal Dominik Kos, který otevřel skóre povedou střelou – 0:1.Ve zbytku třetiny už Motor nezvládl nijak reagovat, a tak byl stav o první přestávce 0:1.

Motor nezačal druhou periodu ideálně, když hned po patnácti sekundách hrál oslabení po vyloučení Humeníka. V následné přesilovce si však Zlín nic podstatného nevytvořil. Následně byl aktivnější Motor. Bartoňovu ránu musel likvidovat brankář Uherek. Tlak Motoru by mohla podpořit i následná přesilová hra, avšak v ní se Jihočeši netrefili. A tak přišel trest na druhé straně v čase 37:27 se trefil zlínský Adam Klimek, který dorážel střelu svého spoluhráče od modré čáry - 0:2. To ale zdaleka nebylo všechno za čtyřicet sekund bylo sníženo. Willmann s Adamem Sochorem ujeli dva na jednoho a druhý jmenovaný prostřelil poprvé Uhereka - 1:2. O minutu a půl později bylo srovnáno. Postaral se o to Richard Pitel, který dorazil střelu Česnohlídka za záda Uhereka - 2:2. Ve zbytku třetiny se již nic podstatného neudálo, a tak byl stav o druhé pauze srovnán 2:2.

Do třetí třetiny vlétli domácí jako uragán, několik šancí si připsala hlavně formace Štěpána Hocha nebo při přesilovce kapitán Pitel. Na druhé straně se musel tři minuty před koncem vyznamenat Schacherl, když zlikvidoval únik Ševců dva na nikoho. Týmy měly i jiné šance, avšak žádná z nich se neujala, a tak o osudu utkání muselo rozhodovat prodloužení.

V prodloužení byl nejdůležitější postavou Štěpán Hoch, který se sice v čase 62:19 nechal vyloučit za podrážení, ale díky dobrému bránění svých spoluhráčů při oslabení mohl posedět na trestné lavici celé dvě minuty a v čase 64:27 rozhodnout zápas, když přímo z trestné lavice ujel sám po přihrávce od Willmanna. Hoch svůj únik proměnil v lišácké zakončení kličkou do backhendu a mohl si jet plácnout se spoluhráči. Motor zvítězil 3:2 po prodloužení.

David Vrbata (trenér Motoru): "První třetina neměla potřebné tempo ani nasazení. Za další dvě třetiny a prodloužení musím kluky pochválit. Výborný týmový výkon, obětavost, ubráněné oslabení v prodloužení a za to jsme byli odměněni vítěznou brankou. Jsme rádi za povedený víkend."

Motor se opět představil na domácím ledě. Tentokrát hostil plzeňskou Škodovku, která měla před zápasem stejný počet bodů. Motor...

Lukáš Pech se před kamerou klubové televize rozpovídal o úspěšné akci s Milanem Gulašem, důležitosti přesilových her či situaci...