10.02.2022, Adam Černý

JUN: CEB - HKM 7:4 - Chlubna s Koláčkem režírovali výhru nad hradeckým Mountfieldem

Junioři českobudějovického Motoru zvládli čtvrteční duel s královohradeckým Mountfieldem, který na domácím ledě porazili 7:4. Na vítězství Jihočechů se nejvíce podílela dvojice Tomáš Chlubna a Josef Koláček, která shodně zaznamenala čtyři kanadské body. Základní část zakončí Českobudějovičtí již v pátek na domácím ledě. Od 16 hodin vyzvou pardubické Dynamo. Týmy umístěné po základní části (umístění družstva klubu EC Red Bull Salzburg po se pro tyto účely nezohledňuje) na 13. - 19. místě se následně utkají dvoukolově každý s každým (12 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky všech utkání z 1. části soutěže. Družstva umístěná po této části na 15. - 19. místě sestupují do Ligy juniorů. Motor tak má ještě 13 utkání, aby unikl ze současné 16. příčky a dostal se na 14. pozici, která zajišťuje možnost porvat se o příslušnost v extralize v baráži. Na 14. Litvínov ztrácí Motor deset bodů.

Jihočeši nastoupili do duelu velmi aktivně a rychle se ujmuli vedení. Po rychlých akcích první útočné formace se dokázal prosadit Jaroslav Pouzar, který dvěma brankami během prvních šesti minut poslal domácí do trháku. I v dalším průběhu třetiny Budějovičtí pokračovali ve své aktivitě, ale šance většinou končily na hostujícím brankáři Kasalovi, a tak přišel trest. Těsně po ukončení trestu Sochora dostal prostor mezi kruhy Matěj Beneš a snížil.

Ve druhé třetině jsme na branku čekali až do minuty pětadvacáté, kdy se dostal do samostatného úniku z pravé strany Jan Janoch a zvádl ho bravurně. Backhandovou kličkou poslal domácí do vedení o dvě branky. Hosté však nic nezabalili. Po brankách Klímy a kapitána Jaroslava Kašpara dokonce utkání srovnali. Poslední slovo si ve druhé periodě ale vzala nedávná posila domácích Josef Koláček, který nejprve s přehledem proměnil samostatný únik a následně vymetl i střelou z mezikruží levý horní roh branky Kasala. Domácí si nesli do třetí části dvoubrankový náskok.

V úvodu třetí periody putoval na trestnou lavici domácí Janoch a hosté trestali. Po souhře Budiny s Naarem druhý jmenovaný nedal Malečkovi v domácí brance žádnou šanci. To bylo od hostů ale v zápase vše, naopak domáci přidali ještě dvě branky. Ve 48. minutě se do samostatného úniku dostal po Koláčkově pasu Chlubna a s přehledem proměnil. Ještě veseleji bylo z pohledu českobudějovického celku o šest minut později. Střelu Janocha dokázal ještě hostující Kasal zlikvidovat, na dorážku Dominika Vaňka se již natahoval marně. Právě Vaňkova trefa byla tou poslední v zápase a junioři mohli slavit. Jihočeši tak vrátili svému soupeři porážku z jeho ledu a posunuli svůj počet bodů v sezoně na číslo třiatřicet. Základní část zakončí Českobudějovičtí již v pátek na domácím ledě. Od 16 hodin vyzvou pardubické Dynamo.