12.01.2023, Adam Černý (TAB)

Dorost v derby rozstřílel Tábor, Šimon se blýskl sedmi body

Dorostenci českobudějovického Motoru vyzvali v dalším pokračování skupiny boje o play-off jihočeského rivala z Tábora. Svěřenci trenéra Milana Dančišina svému soupeři od Jordánu nedali žádnou šanci a rozstříleli ho vysoko 12:0. Sedmi body se blýskl útočník Alan Šimon. Jedenatřicet úspěšných zákroků a čisté konto poté zaznamenal Albert Schacherl.

Po opatrném úvodu otevřeli šli domácí do vedení po osmi minutách hry, kdy se proháčkoval až k zakončení Štěpán Hoch a tváří v tvář Šrámkovi se nemýlil. O necelé dvě minuty později bylo na straně domácích ještě veseleji, když nahození od modré čáry tečoval za záda táborského brankáře Tomáš Přibyl. Kohoutům se ve druhé polovině třetiny hra zcela rozpadla a Motor na ledě dominoval. To potvrdil v minutě jedenácté Alan Šimon, který v oslabení uspěl v samostatném úniku. Ten samý hráč se o pár minut později šikovně proháčkoval táborskou obranou a ranou na zadní tyč rozjásal svůj tým počtvrté. To však nebylo ze strany domácích vše v úvodní části. Při trestu Bača našel Drančák volného Matyáše Humeníka, který se střelou z jedné nemýlil.

Do druhé části naskočil v brance Tábora místo Šrámka Ferdus, ani tato změna však hostům nepomohla proti aktivně hrajícím domácím. Novic v táborském brankovišti vydržel bez inkasované branky necelé tři minuty od svého nástupu. Po chybě hostů ve středním pásmu se Českobudějovičtí dostali k dalšímu přečíslení. Pánek našel volného Jakuba Kretschmera, který neměl problém uklidit kotouč do poloodkryté branky. Další branku vstřelili svěřenci trenéra Milana Dančišina v početní výhodě. Při vyloučení Dohnala zkompletoval hattrick Alan Šimon. Táborští mohli snížit stav ve 35. minutě, kdy se řítil na domácí branku sám Suchan, Schacherl však reflexivní zákrokem pokus hostujícího útočníka zlikvidoval. Tábor své trápení potvrdil i v další přesilové hře, při které opět inkasoval. Alan Šimon opět zůstal nehlídaný za táborskou obranou a svojí čtvrtou brankou v zápase a druhou v oslabení navýšil skóre. Tečku za druhou periodou poté ještě udělal Filip Kinter, který se nejlépe zorientoval před brankou hostí a pohotovou dorážkou přidal devátou branku českobudějovického Motoru.

I ve třetí části pokračovali Českobudějovičtí ve své aktivitě, za kterou byli odměněni dalšími vstřelenými brankami. Ve 48. minutě si prohodil kotouč mezi obránci Alan Šimon a pátou brankou v utkání posunul číslo v kolonce gólů českobudějovického celku na dvoucifernou metu. Tempo postupně upadalo, avšak gólová produkce Motoru nikoliv. V 53. minutě se dostal v dobré střelecké pozici k zakončení Filip Kinter a přesnou ranou rozjásal dorazivší diváky v Budvar Aréně po jedenácté. Ten samý útočník nakonec uzavřel i skóre dnešního jihočeského derby, když dostal opět dostatek prostoru ke střele a další prudkou ranou zkompletoval hattrick. Dorostenci Motoru tak zvládli jihočeské derby, svého soupeře rozstříleli vysokým rozdílem a posunuli se do čela tabulky skupiny o play-off.