10.10.2021, Petra Bicková

CEB - VIT 1:2 pp - Vítkovice otočily utkání a berou dva body

České Budějovice přivítaly na svém ledě Vítkovice. Skóre otevřel Jakub Valský a utkání dlouho bylo 1:0. Až v poslední třetině hosté vyrovnali a o výsledku muselo rozhodnout prodloužení. Dva body nakonec míří do Vítkovic, rozhodující gól trefil Petr Fridrich.

Motor vstoupil do zápasu s drobnými změnami v sestavě. Do útoku nastoupil Albert Michnáč a Tomáš Chlubna. Záda Dominiku Hrachovinovi nekryl kvůli zranění Jan Strmeň, ale Štěpán Maleček. Začátek první třetiny byl na obou stranách spíše vlažný. Budvar arénu probudila až využitá přesilová hra domácích, ve které se trefil Jakub Valský. V první třetině byli více na puku domácí a vidět byl především útok Lukáše Pecha. Další gólová trefa však nepřišla a do kabin se šlo za stavu 1:0 pro Motor.

Ve druhé třetině byli opět více aktivní domácí. Aleš Stezka měl daleko více práce než Dominik Hrachovina na druhé straně. Jihočeši měli šanci přidat branku při přesilové hře, při které vyslali na Stezku mnoho střel, nakonec se jim ale skórovat nepodařilo a tentokrát přesilovou hru nevyužili. V závěru druhé třetiny se předvedl i soupeř, který ukázal, že umí také zaútočit a vynutil si mírnou převahu. Z tlaku Vítkovice vytěžily dvě tyčky. Dominik Hrachovina ale svým klidným výkonem udržel Motor ve vedení.

Ve třetí třetině se podařilo soupeři vyrovnat, a to při přesilové hře. O vedení domácí připravil Rostislav Marosz, který stál před Hrachovinou a dostal puk za jeho záda. Svěřencům Jaroslava Modrého už se nepodařilo odpovědět na vyrovnávací branku Vítkovic a o výsledku utkání muselo rozhodnout prodloužení.

Prodloužení se hrálo v počtu tři na tři. Krásný zákrok si připsal Hrachovina, když vychytal samostatný nájezd Petra Fridricha. Napodruhé už ale Flick domácího brankáře překonal a hosté berou dva body.

Miloš Holaň (Vítkovice): „Ze začátku domácí tlačili a byli lepší. Ale prohrávali jsme jen o gól, což nám vyhovovalo, protože Motor měl tlak i šance. Pomohl nám vyrovnávací gól z přesilovky, po kterém nám trochu narostla křídla. Troufnu si říct, že po něm jsme byli lepší a pro druhý bod jsme si došli zaslouženě.“

Jaroslav Modrý (Motor): „Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale proti kvalitnímu a hodně silnému soupeři nám docházela síla a těžko jsme se prosazovali. Beránek odstoupil, jak je na tom nevíme, ale zranění jsou prostě součástí hokeje. Vítkovice hrály dobře a nezbývá, než jim pogratulovat k vítězství.“