17.10.2021, Michal Špírek

CEB - MHK 4:3 - Motor si před vyprodanou arénou poradil s Hradcem!

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Očekávaný duel přinesl Motoru tři body. Utkání s Hradcem mělo divoký úvod, vždyť už ve 13. minutě byl stav 3:2 pro domácí. Druhé dějství branku nepřineslo, nakonec rozhodující čtvrtou trefu obstaral v přesilové hře v 52. minutě svým premiérovým gólem obránce Stuart Percy. Mountfield HK už stihl jen snížit na konečných 3:4 a po závěrečné siréně tak zavládla v Budvar aréně veliká radost, kterou si mohl vychutnat po vydařeném comebacku i Jiří Novotný. Nezapomeňte vybírat hvězdu zápasu v hlasování na našem webu! Další atraktivní domácí zápas sehraje Motor doma hned v pátek proti Třinci, vstupenky můžete pořídit zde.

Očekávání od tohoto zápasu byla veliká. Domácí fanoušci do posledního místečka vyprodali Budvar arénu, lákadlem kromě samotného střetnutí s Hradcem byl i comeback útočníka Jiřího Novotného nebo souboj trenérů Martinců. A od prvních sekund bylo znát, že tohle utkání rozhodně nudit nebude. Už po 28 vteřinách se totiž s ničím nepáral Václav Karabáček, rychle vyslal střelu, kterou před Lukešem ještě tečoval Hanzl a puk se zastavil až v síti. Domácí se ujali vedení 1:0. Hradec Králové ale nelenil a bleskově srovnal krok. Blainovo nahození propadlo k Radku Smoleňákovi, který se protlačil k dorážce do prázdné brány a vychutnal si i následnou oslavu před budějovickým kotlem. Po 52 sekundách tak byl stav 1:1. Jihočechům se poté vůbec nepovedla úvodní přesilovka, ale mrzet je to nemuselo. V čase 5:40 totiž objel bránu Jakub Valský, připravil si střeleckou pozici a poslal puk mezi Lukešovy betony – 2:1! A pro Hradec mohlo být ještě hůře při další domácí přesilovce, ve které už si Motor vedl o poznání lépe. Jenomže Abdul ani Gulaš z nebezpečných pozic nemířili přesně. Vše tak ukončil rychlý protiútok Hradeckých, který sice skončil jen střelou nad horní tyč, ale Ondráček následně jen za pomoci faulu poslal k ledu Perreta. A hosté početní výhodu využili ke skórování. McCormackova zblokovaná střela zamířila přímo pod hokejku Aleše Jergla, který na nic nečekal a trefil odkrytou bránu – v čase 9:35 tak byl stav 2:2. A divoký průběh neměl konce. Perret totiž seknul pronikajícího Abdula, domácí se v přesilovce usadili v pásmu i díky Novotným vyhraným vhazováním a vše zakončila parádní rána Lukáše Pecha pod víko – 3:2. Domácí tak potřetí v řadě vedli a tentokrát už Hradec do konce prvního dějství nezareagoval. V 19. minutě k tomu měl sice blízko, jenomže přečíslení nevyřešil Lalancette ideálně.

V úvodu druhé třetiny zatlačila hosty do pásma druhá českobudějovická formace, s Abdulovou ránou si Lukeš poradil. Hradec poté hrál přesilovku, Orsavovu střelu ztlumil ve výstroji Hrachovina, domácí gólman kryl i Pavlíkův pokus. Ve 28. minutě měli domácí dvě obrovské šance. Nejprve se dostal za záda obrany Pech, v nájezdu na Lukeše nevyzrál. V pokračování akce zase sám před brankářem přebral puk Gulaš, snažil se uvolnit kličkou do strany, Lukeš s ním ovšem dokázal vybruslit a zakončení z velkého úhlu si pohlídal. Oproti první třetině byla její následovnice o poznání klidnější, oba týmy pozorně bránily a dávaly si pozor na případná vyloučení. Fyzicky náročná hra tak vyložené příležitosti do konce druhé třetiny nepřinesla, stav byl i po čtyřiceti minutách 3:2 pro Motor.

V úvodu třetí třetiny byli v permanenci oba gólmani. Lukeš si počíhal na Pechovu a Karabáčkovu střelu, na druhé straně zase Kevin Klíma z levého kruhu netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Ač Hradec Králové prohrával, nedařilo se mu disciplinovaný Motor dostat pod tlak a vypracovat si větší příležitost. Navíc mu situaci značně znepříjemnila situace ze závěru 50. minuty, kdy Lev fauloval Pecha. Domácí v přesilové hře přikovali hosty před Lukeše a po dlouhém obléhání se svým prvním gólem v dresu Motoru domácím fanouškům představil Stuart Percy. Ten napálil od modré čáry puk nechytatelně do růžku brány – 4:2. Před Hradcem Králové tak byl těžký úkol během necelých devíti minut zlikvidovat dvoubrankový náskok. Jenomže proti budějovické defenzivě to měl složité a tak se hostující trenéři odhodlali k netradičnímu kroku – už v průběhu 56. minuty odvolali brankáře Lukeše na střídačku a hráli v šesti hráčích v poli. Po oddechovém času se mohl prosadil do prázdné brány Novotný, jenomže ještě přenechal puk Slováčkovi, který od modré bránu netrefil. A ještě z daleko lepší pozice zklamal domácí příznivce Gulaš, který z pravé strany také puk poslal vedle. A tak přišel trest a dramatická zápletka. V čase 57:45 totiž Oksanen napříč brankovištěm našel volného Jakuba Lva a ten už měl s uklizením kotouče do brány velmi lehkou práci. Více jak dvě minuty tak najednou měli hosté na srovnání stavu, Motor už se ale o výhru obrat nenechal a k ohrožení Hrachovinovy branky protivníka nepustil. Motor tak předčil Mountfield v poměru 4:3.

Jaroslav Modrý (Motor): „Naši fanoušci vytvořili fantastickou atmosféru, ve které je radost hrát. Hradec má velice kvalitní mužstvo, ale kluci pracovali tak, aby ho překonali. Bylo znát, že jsme měli pár dní volna, tým byl odpočatější. Definitivně rozhodl náš čtvrtý gól. Jiří Novotný ukázal, že je výborný hokejista, a byli bychom rádi, kdyby s námi pokračoval dál.“

Tomáš Martinec (Hradec): „Budějovice měly výborný nástup. Daly dva rychlé góly, dvakrát jsme dokázali odpovědět, ale na třetí branku už jsme reagovat nedokázali. V celém utkání jsme tahali za kratší konec. Trochu nám chyběl pohyb a nevyhrávali jsme osobní souboje. Dvakrát jsme inkasovali v oslabení. Gól na 4:2 byl rozhodující. Domácí si výhru zasloužili, byli o ten jeden gól lepší.“