06.11.2022, Pavel Mádl

OLO - CEB 3:1 - Motor na Hané body nezískal

OLOMOUC — Motor čekal poslední zápas před reprezentační přestávkou v Olomouci. Jihočechům se uzmout vítězství nepodařilo, prohráli 1:3. Autorem jediné branky Budějovických byl Tomáš Čachotský, který ve třicáté čtvrté minutě vyrovnal při přesilové hře na 1:1. V sestavě se objevil útočník Miroslav Holec, jenž má z prvoligové Třebíče vyřízené v Motoru střídavé starty.

Motor nezačal utkání zrovna nejlépe. Ve čtvrté minutě hrál sice v početní výhodě, ovšem v ní právě inkasoval. Na modré čáře střílel Šenkeřík, který trefil Jana Bambulu. Ten si počkal v pásmu Jihočechů a bekhendovým zakončením prostřelil Strmeně. Poté putoval na trestnou lavici Šenkeřík, Budějovičtí však dokázali oslabení ubránit. Naštěstí pro Motor dopadla šance dobře po zakončení Káni, proti kterému dokázal českobudějovický brankář zasáhnout. Olomouc byla jasně aktivnějším týmem. První třetinu obstála Mora ve střelách na bránu, a to 15:2. Gólové skóre po prvních dvaceti minutách bylo 1:0.

Po začátku druhé periody narazil Kachyňa na mantinel Nahodila v souladu s pravidly, jenže svého spoluhráče jel pomstít Kusko. Oba chasníci obdrželi dvě minuty za hrubost a hrálo se ve čtyřech na obou stranách. Velikou šanci měli hráči Českých Budějovic na vyrovnání, jejíž hlavním autorem byl Čachotský, jenž před bránou hledal volného Bindulise, ale Sedláček odolal. O pár sekund později se strhla menší mela před Strmeněm, ve které figuroval Marcel, který smetl k zemi svého soupeře. Tresty za bitku byly uděleny v podobě pěti minut. Oba hráči se tak mohli poté vrátit opět do hry. Budějovice měly možnost další přesilovky v druhé polovině třetiny a vyrovnaly. Tomáš Čachotský se v útočném pásmu vydal na výlet a povyjel si před brankoviště a překonal Sedláčka. Už to vypdalo, že do kabin půjdou oba týmy smírně, leč při situaci v útočné třetině soupeře vyslal střelu těsně za modrou čárou Jan Knotek a domácí znovu vedli. Strmeň měl zakrytý výhled. Budějovičtí byli blízko k vyrovnání, když trefili tyč v podání Hanzla. Po druhém dějství prohrával Motor 1:2.

Motor na svého soupeře v úvodu třetí části vlétl. O vyrovnání se snažil Dzierkals a Sedláček s problémy kotouč nakonec zkrotil. Srovnat mohl po chvíli Pech, ale olomoucký gólman byl v této příležitosti úspěšnější. Strmeň poté měl plné nohy práce, ale všechny pokusy dokázal zlikvidovat a držel tak svým spoluhráčům naději. Při šanci Budějovických měl puk na hokejce Toman a střelou ze slotu chtěl srovnat, ale na poslední chvíli mu ho vypíchl vracející se Kunc. Naděje na kýžené vyrovnání poklesly, když na hanbu šel čtyři minuty před koncem základní hrací doby Toman. Sedmdesát vteřin před koncem sáhli trenéři ke hře bez brankáře, čehož využil nejrychleji Michal Kunc a zpečetil tak vítězství Haníků 3:1.

Jan Tomajko (Olomouc): „Dobře jsme začali. První třetina byla z naší strany dobrá. Ve druhé třetině tam bylo mnoho přerušení, trošku jsme z toho vypadli. Budějovice si vytvořily několik šancí, ale Kuba Sedláček nás podržel. Soupeř pak vyrovnal na 1:1, avšak gól před koncem druhé třetiny byl pro nás strašně důležitý. Trošku nás uklidnil, třetí třetinu navíc kluci odbojovali. Bylo to těžké utkání, poněvadž soupeř hrál výborně.“

Jaroslav Modrý (Motor): „Nejprve chci soupeři poblahopřát k vítězství. Bavíme se pořád o tom, že začátek je při venkovních zápasech důležitý. Domácí většinou mají hodně energie, chtějí se ukázat před fanoušky. My jsme start docela ustáli, ale pak jsme si v přesilovce nechali dát gól, z čehož jsme se trošku vzpamatovávali. Sráží nás chyby. Když si vytvoříme nějaké šance, nejsme schopní je zužitkovat. Podržel nás skvělý gólman, který nám dal šanci, ale na jeden gól se těžko vyhrává.“