Banes Motor České Budějovice
27.09.2022, Adam Pavlíček

MHK - CEB 3:1 - Z Hradce Motor odjíždí bez bodového zisku

Jihočeši zajížděli na královéhradecký led k prvnímu vzájemnému utkání sezony. To vyšlo lépe domácím hokejistům, kteří se v průběhu dostali až do tříbrankového vedení. Motor se jej pak marně snažil dotáhnout. Jedinou trefu českobudějovického celku zaznamenal Martin Hanzl, několik výborných zákroků si pak opět připsal brankář Hrachovina.

Motor nevstoupil do utkání vůbec dobře. Působil poměrně unaveným dojmem a málokdy se dostával do šancí. Naopak již ve třetí minutě poprvé inkasoval. Vráblík fauloval před brankou Smoleňáka a přesilovou hru Hradce přetavil v branku Nikita Ščerbak. Domácí se tak dostali do útočného laufu, kdy následně Hrachovinovi přidělali pořádný kus práce. Českobudějovický gólman ovšem odolával. Do konce třetiny se obraz hry příliš neměnil, byl to především Hrachovina, který držel Jihočechy na dostřel.

Start druhé třetiny byl velmi podobný tomu předchozímu. Opět zbytečné vyloučení Motoru znamenalo druhou inkasovanou branku. Radek Smoleňák se nejlépe zorientoval na budějovickém brankovišti a silou dotlačil puk i s gólmanovým betonem za čáru. Nepomohla ani trenérská výzva. Elitní formace Motoru v čele s Gulašem a Pechem mohla hosty opět přiblížit, dobře sehranou přesilovku ale za Růžičkova záda nedoklepla. Těsně za polovinou přišel další pokus za zády Hrachoviny. Aleš Jergl si našel střeleckou pozici a z ní trefil přesně - 3:0.

Českobudějovičtí šli do poslední dvacetiminutovky s jasným, ale nelehkým úkolem - smazat soupeřův náskok. Nejprve nebezpečně nahodil Vráblík, pak navíc přišla početní převaha. A v ní se hosté radovali z první přesné trefy. Martin Hanzl dostal parádní přihrávku do jízdy a ještě lepší střelou pak vymetl Růžičkovu branku.

V 52. minutě mohl nastat klíčový moment utkání. Milan Gulaš inkasoval nepříjemné seknutí do obličeje a sudí nařídil čtyřminutovou přesilovku pro Motor. Ten se ale tentokrát nemohl prosadit s jedním hráčem v poli navíc. Byť se snažil o závěrečný tlak, na náskok Mountfieldu již nedosáhl.

Ohlasy po zápasu

Petr Svoboda (Hradec): „Měli jsme velice dobrý vstup do utkání, vytvořili jsme si spoustu šancí. Dvě třetiny jsme hráli výborný hokej a Budějovice jsme přehrávali. Klíčem v utkání byla naše ubráněná přesilovka pět na tři. Ve třetí třetině už jsme vítězství kontrolovali."

Jaroslav Modrý (Motor): „Hned na začátku utkání jsme v oslabení dostali gól, což poznamenalo náš výkon v první třetině. Když jsme se nadechovali, tak jsem udělal chybu já, nechal jsem se unést a zavinil jsem druhý gól, za což jsem se mužstvu omluvil. Dostávali jsme se do přesilovkových situací, ale nedávali jsme z nich góly."

Sociální sítě

75. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Miloš Edelmann. V A týmu hrál 11 sezon (1967-68, 1970-80), cca 345 zápasů, v...

50. narozeniny dnes slaví bývalý českobudějovický brankář Robert Slávik. Členem A týmu byl 7 sezon, nastoupil celkem do 31 zápasů...

Čtrnáctý hráč našeho klubu, který pomohl vybojovat titul mistra světa, to je Jáchym Kondelík. S nadsázkou se dá říct, že vyhrát...

Nezastavujeme????????! Už se taky tak těšíte na novou sezonu???