Banes Motor České Budějovice
23.09.2022, Denisa Józsová

MBL - CEB 5:1 - Prvním přemožitelem Motoru se stala Mladá Boleslav

Tři zápasy, tři vítězství. Taková byla dosavadní bilance jihočeských hokejistů v sezóně. Zápas v Mladé Boleslavi už ovšem tak úspěšný nebyl. Domácí celek se dostal jako první do vedení, které až do konce utkání nepustil. Jako jediný se za Motor trefil Martin Hanzl.

Začátek utkání přinesl poměrně vyrovnanou podívanou. Oba celky se dostaly k nějakým střelám, avšak vyložená šance k vidění nebyla. Mladá Boleslav si posléze zahrála první přesilovou hru. Tu sice nevyužila, ovšem hned tu následující ano. Jan Stránský dostal přihrávku na střed hřiště a přesnou ranou poslal svůj tým do vedení – 1:0. O dvě a půl minuty později to navíc bylo o dva přesné zásahy. Největší posila Středočechů v podobě Ponta Åberga se předvedla pěkným sólem skrze útočné pásmo, načež předložil puk Ondřeji Najmanovi, který měl před sebou vlastně odkrytou branku – 2:0. Do konce první periody se již nic zajímavého nestalo, a tak šla Mladá Boleslav do kabin za dvoubrankového vedení.

Vstup do prostřední části vyšel lépe jihočeským hráčům. Ti se totiž prosadili v přesilové hře, čímž snížili náskok domácích na jednu branku. Milan Gulaš posunul kotouč do kruhu přesně na hokejku Martina Hanzla, který střelou z první překonal Novotného v bráně – 2:1. Středočeši si o chvilku později mohli vzít dvougólové vedení zpět, ale po teči Šťastného se za Hrachovinou ozvala tyčka. Co se Boleslavi nepovedlo tečí Davida Šťastného, povedlo se jí při přesilové hře. Pontus Åberg z levé strany poslal kotouč před branku, kde byl úplně osamocený Ondřej Najman, jenž tečoval kotouč mimo dosah brankáře – 3:1. I po dvou třetinách tak vedl domácí celek o dva přesné zásahy.

Motor mohl i na začátku poslední části hry skórovat, ovšem střelu Mikuláše Hovorky zastavila tyčka. Něco podobného se navíc stalo i v případě Bindulise. A jak se říká: Nedáš, dostaneš! O chvilku později totiž skóroval domácí tým. Pláněk vypálil a Hrachovina, který měl zakrytý výhled, vyrazil kotouč jen před sebe. Tam si nejagresivněji počínal Ondřej Najman, jenž kotouč doklepl do sítě a zkompletoval hattrick - 4:1. České Budějovice navíc schytaly nepopulárního bůra. Martin Pláněk napřáhl na modré, který doslova trefil Davida Šťastného do ramene a Dominik Hrachovina neměl šanci zareagovat na změnu směru – 5:1. To bylo z obou stran vše, a tak Jihočeši zapsali ve čtvrtém utkání sezóny první porážku.

Autor úvodní fotky: Jan Pavlíček

Ohlasy po zápasu

Petr Haken (Mladá Boleslav): Začátek zápasu z naší strany nebyl ideální, ale pomohli jsme si přesilovou hrou. Vstup do druhé třetiny nám vůbec nevyšel, ale jsem rád, že jsme byli schopni odskočit na rozdíl dvou branek a potom už dotáhnout zápas do vítězného konce.

Jaroslav Modrý (Motor): Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale pak se staly věci, které nemůžeme kontrolovat. Udělali jsme nějaké chyby, Boleslav byla produktivnější a efektivnější. Nasázela nám pět gólů. Klukům nelze upřít bojovnost, ale zápas už jsme zvrátit nedokázali.

Sociální sítě

Branky a nahrávky: 34:06 Pitel (Tomas, Humeník; 5/4) – 13:58 Hebek (Kalužík; 5/5), 31:04 Fiala (Pavlata; 5/5).

Branky a nahrávky: 8. Hřebejk, 58. Čečetka (M. Schmied, Fleischman) – 13. Kristek, 22. K. Hájek (T. Čermák), 26. O. Hrouda (I....