MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
25.03.2022, Adam Černý

ČF3: Díky výbornému Hrachovinovi a poctivé defenzivě Motor vyhrál i třetí duel

Po dvou duelech v Budvar Aréně se série mezi českobudějovickým Motorem a Dynamem Pardubice přesunula na východ Čech. I tentokrát se z vítězství, a tudíž třetího bodu v sérii, radovali Jihočeši. Svěřenci Jaroslava Modrého šli do vedení v úvodní třetině zásluhou navrátilce Josefa Koláčka. Na českobudějovického mladíka navázal v třetině druhé kapitán Milan Gulaš, pro něhož šlo o 250. extraligovou trefu. Pardubičtí zvládli ve třetí části pouze snížit, jihočeská družina v čele s vynikajícím Hrachovinou tak zvládla i třetí duel série a v sobotu může rozhodnout o postupu do semifinále.

Oba týmy hned od začátku navázaly stejným způsobem, jakým končily bitvu na hřišti Jihočechů, tedy v Enteria Aréně bylo k vidění plno střetů a potyček. Domácí Pardubice vstoupily do duelu aktivněji a vypracovaly si i první šanci zápasu. Camara našel ve velké šanci Blümela, kterého však pohotovým zákrokem vychytal Hrachovina. Do vedení šli ale v 11. minutě Jihočeši. Po pěkné kombinaci se dostal ke střele nový muž v sestavě Josef Koláček, který přízemní střelou překonal Frodla. O tři minuty později došlo k potyčce po střele Ciencaly před hostující brankou. Jan Štencel atakoval do oblasti hlavy a krku domácího Říčku, za což inkasoval trest do konce zápasu. Po potyčce však putovali na trestnou lavici i již zmíněný Říčka a také Kousal, Budějovičtí měli díky tomu výhodu dvouminutové přesilové hry čtyřech proti třem. V ní se do obrovské šance dostal Milan Gulaš, který vydoloval kotouč zpod těl ležících před brankou. Českobudějovického kapitána ale výborným zákrokem vychytal lapačkou Frodl. Svého protějška mezi tyčemi napodobil o několik chvil později již při přesilovce Dynama Dominik Hrachovina. Po nešťastném odrazu kotouče se puk dostal na hůl Davida Ciencaly, který z mezikruží nedokázal zamířit přesně. Českobudějovický strážce svatyně vytáhl další výborný zákrok po svém zaváhání za brankou, které odčinil zákrokem proti Kautovi. Ještě jednu zajímavou příležitost v úvodní části si Pardubičtí přichystali necelou minutu a půl před koncem, kdy kotouč poskakoval v brankovišti Motoru, obětavým zákrokem ho však dokázal do bezpečí dostat obránce Stuart Percy a Jihočeši si do kabin odnášeli jednobrankové vedení.

Druhá část duelu byla poněkud chudší na zajímavé příležitosti, velké šance na obou stranách ubyly. Horké chvíle pro českobudějovický celek přišly až před polovinou zápasu, kdy putoval na trestnou lavici David Štich. Po kombinaci domácích se v početní výhodě dostal k zakončení Ciencala, který svým pokusem orazítkoval tyč za zády Hrachoviny. Jihočeši výrazněji zahrozili až ve 35. minutě, kdy Vondrka našel v dobré pozici Abdula, ten v rychlosti však minul domácí branku. Ve 38. minutě Českobudějovičtí uzavřeli svého soupeře v obranné třetině, za brankou se dostal ke kotouči Milan Gulaš, který na nic nečekal a pohotově vypálil z velkého úhlu. Rána českobudějovického kapitána zamířila přesně do horního rohu branky, díky čemuž Motor odskočil svému soupeři na rozdíl dvou brane. Tento náskok si svěřenci Jaroslava Modrého přenesli i do třetí části. Pro Milana Gulaše šlo o 250. trefu v extraligové kariéře.

Ve své dobré defenzivě pokračovali Jihočeši i ve třetí části. Pardubice si větší příležitosti připravily až po polovině třetiny, když se zpoza branky natlačil před Hrachovinu Mikuš. Hostující brankář dokázal utěsnit všechny mezírky v postavení a domácímu obránci skórovat nedovolil. Hned o pár sekund později se do obrovské šance dostal Paulovič, ani on však nedokázal odčarovat kouzlo fantoma budějovické svatyně. Postupem času se na hole pardubického Dynama vkrádalo více a více nervozity, z čehož těžili hosté.Podél pravého mantinelu se prodral Lukáš Pech, jehož dobrou ránu Frodl dokázal na poslední chvíli vytěsnit maskou. Necelé tři minuty před koncem sáhli ke hře v šesti, která přinesla úspěch. Na rozdíl jediné branky snížil dvě minuty a dvacet sekund před koncem David Ciencala. Na více už se ale Východočeši nezmohli. Díky obětavé práci v defenzivě a vynikajícímu Hrachovinovi Motor zvládl před vyprodanou Enteria Arénou a zaplněným kotlem českobudějovických fanoušků i třetí duel série!

Ohlasy po zápasu

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Souhlasím s tím, že to bylo velmi bojovné utkání, skvělí fanoušci, kulisa byla výborná. My jsme nedokázali najít recept na Hrachovinu, chyběl nám před brankou daleko větší důraz, musíme chodit víc do brány. Také si musíme pomoci gólem, který tam domlátíme. Bohužel jsme si nepomohli ani v přesilových hrách. Hráli jsme jich pět, neříkám, že byly špatně sehrané, ale gól jsme z nich nedali.”

Jaroslav Modrý (Motor České Budějovice): „Bylo to bojovné utkání s vynikající atmosférou a diváckou kulisou. Velké nasazení a vynikající výkon našeho gólmana. My jsme bojovali a našli jsme si cestu za vítězstvím.”

Sociální sítě

Nová sezona se blíží! A na co nového se můžete těšit? Třeba na to, že z hokeje pojedete svým novým...

Vstupenky na nedělní domácí premiéru s Kometou už jsou v prodeji! Moc se na vás těšíme a vy se zase můžete těšit na malý dárek,...

hcmotor.cz/clanek.asp?id=…V pondělí 12. září se konala tradiční předsezonní konference . Na místo dorazili prezident klubu Roman...

Více než 100 let provází bílá barva českobudějovický hokej. Projděte si, jak vypadali českobudějovičtí hráči v bílých dresech...