24.09.2021, Michal Špírek

PCE - CEB 3:2 - Motor v Pardubicích dvakrát vedl, ale odjíždí s prázdnou

Po bezbrankové první třetině otevřel skóre v oslabení Michal Vondrka. Pardubičtí ale v poslední vteřině druhé třetiny odpověděli stejnou mincí a také se prosadili v oslabení. Motor do vedení v posledním dějství poslal Jiří Ondráček, pak se ale dvakrát v přesilovkách prosadily Pardubice a i přes mohutný tlak v závěru při odvolání brankáře se Českým Budějovicím srovnat nepodařilo.

Aktivnější Motor mohlo vidět v první třetině 7580 fanoušků přítomných v enteria arene. Po úvodní nebezpečné šanci Dynama, kde musel Hrachovina zasahovat proti dobře sehranému přečíslení tři na dva to byly právě České Budějovice, které určovaly tempo hry. První větší šanci měl na hokejce Milan Gulaš, který pálil příklepem do boční sítě. Další příležitost na straně Motoru promarnil Martin Hanzl, ten střílel bekhendem pouze do připraveného Kloučka. Mladý pardubický brankář si na nedostatek práce nemohl stěžovat a do konce první periody musel likvidovat několik nebezpečných střel hostujících Jihočechů. Dynamo o sobě dalo vědět po delší době až na konci třetiny, kdy během přesilovky pálil z dobré příležitosti Matěj Blümel, proti kterému skvěle zasáhl Hrachovina. O minutu později už někteří fanoušci Dynama zvedali ruce. Robert Říčka dorážel do poloprázdné branky, těžká střela mu ale nesedla a skončila vedle brány.

Další důležitý zákrok musel Milan Klouček vytáhnout na začátku druhé třetiny proti Gulašovi, který z bezprostřední blízkosti střílel do pravého horního rohu brány. Na druhé straně měl blízko své první brance v pardubickém angažmá Dennis Robertson, jehož střelu zastavila až spojnice českobudějovické branky. Motor následně výrazně zatopil Dynamu v přesilové hře, kde již po několikáté došlo na souboj Gulaš-Klouček, i tentokrát byl úspěšnější pardubický brankář. Skoro polovinu zápasu se tak čekalo na úvodní gól, který nakonec ve vlastním oslabení vstřelil Motor. Pardubická obrana zapomněla na Michala Vondrku a domácím fanouškům dobře známý útočník se zcela osamocený proti Kloučkovi prosadil střelou nad lapačku - 0:1. Stejně jako Motor, tak i Dynamo dokázalo skórovat ve vlastním oslabení. Matěj Blümel necelou vteřinu před koncem druhé třetiny zakončil svůj únik přesně mezi Hrachovinovy betony a vyrovnal na 1:1.

Třetí třetinu tak Motor začínal v početní výhodě a těsně po jejím skončení odskočil domácím opět na rozdíl jedné branky. Lukáš Pech vybídl k teči Jiřího Ondráčka a ten usměrnil puk přesně za bezmocného Kloučka - 1:2. Dynamo s odpovědí neotálelo dlouho a navíc si připsalo využitou přesilovou hru. Robert Říčka využil pěkné spolupráce s Ciencialou a Košťálkem a svižnou střelou zakončil přesně za přesouvajícího se Hrachovinu - 2:2. Dynamo mělo po vyrovnávací brance více ze hry, z čehož pramenilo několik zajímavých střel Východočechů. Nejnebezpečnější příležitost měl na hokejce Jan Košťálek, který však přečíslení zakončil pouze do Hrachoviny. Šanci přiklonit vedení Dynamu měl i Říčka, který z dobré nedokázal zakončit za ležícího Hrachovinu, kterého nepřekonal ani po pěkné individuální akci Hecl. Překonat Hrachovinu potřetí se tak povedlo až Mateji Paulovičovi, který se nejlépe zorientoval v brankovišti, dorazil ležící puk za českobudějovického brankáře a Dynamo poprvé v utkání vedlo - 3:2. Stejný hráč mohl následně i navýšit vedení Dynama, po pohledné kličce ale pálil pouze do betonů Hrachoviny. Motor následně zkusil hru se šesti hráči a uzamkl Dynamo v obranném pásmu, ani to ale nestačilo a Východočeši, v čele se skvělým Milanem Kloučkem vybojovali tři body.

David Havíř (Pardubice): „Bylo to strašně těžké utkání. Budějovice hrály výborně ve středním pásmu a třicet minut jsme na to hledali recept. Až pak jsme hru zjednodušili a začali puky protečovávat. O výsledku rozhodly speciální týmy.“

Jaroslav Modrý (Motor): „Mrzí mě, že jsme si zápas prohráli vlastní nedisciplinovaností. Soupeři jsme darovali dva góly zbytečnými vyloučeními, což zápas rozhodlo. Za stavu 2:2 šest minut před koncem se náš hráč prostě nemůže nechat vyprovokovat.“