MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
22.12.2005, Roman Šperňák

CEB - KVA 2:3 - Rozhodly špatné koncovky třetin

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Třetí vzájemný zápas mezi HC České Budějovice a HC Energií Karlovy Vary dopadl lépe pro hosty z lázeňského města. Ve vyrovnaném zápase nezvládli domácí koncovky druhé a třetí třetiny, kdy vždy inkasovali jen několik vteřin před sirénou. Po delší pauze se gólově probudil Ondřej Veselý, ale ani jeho branka Českobudějovickým k potřebnému bodovému zisku nepomohla.
Zápas začal stejně jako ty poslední, které se v Budvar aréně odehráli. Jihočeši vlétli na svého soupeře hned od úvodního vhazování se snahou vstřelit branku, ovšem zůstalo pouze u snahy. Přikryl, jenž stál v brance místo tradiční jedničky týmu Mensatora, vyrazil střelu Gřegořka a Hudec puk letící proti jeho holi netrefil. Trochu štěstí by býval potřeboval Sailer při své teči. Pokusy domácích se neujaly, a proto se Západočeši ujali z ojedinělé šance vedení. Při dvojité početní výhodě střílel od modré Řezníček. Jeho ránu Turek vyrazil a kotouč uklidil za bezmocného brankáře Skuhravý. - 0:1 Přesilovka hostů pokračovala a „The Large“ se musel velmi ohánět, aby zastavil projektily Dubna, Krafta a znovu Dubna. Kritické chvíle pro celek z Budvar Arény skončily a z ničeho nic hala bouřila, když Brabenec zavezl touš do pásma, přenechal Veselému a ten doslova prostřelil Přikryla z prostoru mezi kruhy. - 1:1 Po vyrovnání se stali pány ledu Jihočeši a hokejisté z lázeňského města zahrozili zase až v posledních vteřinách dvacetiminutovky Řezníčkovým pokusem a předznamenali tím, že právě koncovky třetin budou jejich silnou zbraní. Mezi tím potvrzovali domácí slova svého trenéra, že se na vstřelení branky velmi nadřou a ve vyložených šancích neuspěli postupně Bělohlav, Havel a ve stoprocentní šanci Veselý. Zpola zaplněné ochozy haly pobavil Šimánek, který nechal hokejku zapíchnutou v mezeře u vjezdu rolby a bez hole se pustil do souboje o puk s o hlavu větším Ustrnulem. Ačkoliv byl HC České Budějovice od 9. minuty lepším celkem, náskok si nevydobyl a to hlavně kvůli zahozeným stoprocentním šancím.

Prostřední dějství otevřel svojí nebezpečnou střelou karlovarský Kumstát, ale byla to na dlouhou dobu poslední pořádná šance jeho týmu. Na ledové ploše se odehrával děj se stejným scénářem z první třetiny a dokonce i stejným koncem. Domácí byli lepší, ale selhávali v koncovce. Milimetry chyběly Gřegořkovi, jenž se z otočky zkoušel prosadit sám před Přikrylem. Hübl obral o puk Dobroně, položil si Němce, ale svůj pokus namířil pouze do hrudi gólmana. V druhé třetině se Vary dlouho nemohly k ničemu dostat a často se stávalo, že jejich pokusy o založení útoku končily zakázaným uvolněním a tím se postupně dostávali pod tlak, z kterého pramenila i vyloučení. Gřegořek si v početní výhodě sjel mezi kruhy, ovšem jeho střele se postavila překážka v podobě betonu brankáře. Ani jednu část své výstroje již Přikryl nestačil postavit do cesty střele Marka Posmyka. Ten předvedl svou parádní disciplínu a to střelu od modré a nekompromisně propálil vše co mu stálo v cestě. – 2:0 V poslední minutě si Západočeši uvědomili, že pouze střelou na branku mohou dosáhnout vyrovnání. Zkusili to a povedlo se jim to náramně. Dobroň v přesilovce napřáhl od modré a deset vteřin před sirénou skončil puk za Turkovými zády. – 2:2 Byla to ledová sprcha pro celých 3283 diváků na červenožlutých sedadlech.

Závěrečná část přinesla již jen velmi málo z hokejové podívané a pro domácí skončila velice nešťastně. Ještě na začátku v přesilové hře pěti proti třem mohli zvýšit náskok Gřegořek se Sailerem, ovšem bez úspěchu. Hokejistům z města na soutoku řek Vltavy s Malší dnes nešli přesilovky s výhodou jednoho hráče a ve většině z nich se nedokázali dostat ani k důraznějšímu zakončení. Když už byli blízko na dostřel klece, tak situaci řešili další, zcela zbytečnou nahrávkou. Jestliže po větší část zápasu byli lepší Jihočeši, tak ve třetí třetině se alespoň co do šancí dařilo hostům. Zmrazit arénu mohli už Polák, Pech nebo Dobroň , ale Karlovarští si počkali až na samotný závěr. V něm hráči HC České Budějovice promarnili další přesilovku, nepomohl jim ani oddechový čas. Dostali se pouze k jediné střele Gřegořka a když už všichni čekali prodloužení, radovali se ze vstřeleného gólu hosté. Pět vteřin před koncem základní hrací doby se před Petrem Kumstátem odkryla polovina brány a ten toho využil. Turek se marně natahoval, protože přihrávku Skuhravého přes celé brankoviště byla nadmíru přesná. – 2:3 Hosté si odvezli z jihočeské metropole všechny tři body a vrátili tak svému soku krádež z posledního měření sil a to měrou vrchovatou, a zároveň dali Budějovickým lekci z produktivity.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
6:16 Skuhravý Řezníček
8:18 Veselý Brabenec Gřegořek
35:47 Posmyk Sailer Bělohlav
39:50 Dobroň Duben Hurtaj
59:56 Kumstát Skuhravý Hurtaj
Střely na branku
České
Budějovice
Energie
Karlovy Vary
Posmyk8
Gřegořek5
Veselý3
Sailer3
Brabenec3
Kotaška2
Vydarený1
Havel1
Hübl1
Hudec1
CELKEM28
Dobroň4
Kumstát4
Duben3
Kraft3
Řezníček2
Macholda2
Skuhravý1
Dvořák1
CELKEM20
Statistika vhazování
České
Budějovice
Energie
Karlovy Vary
Sailer4/6 - 67%
Bělohlav7/12 - 58%
Hübl9/16 - 56%
Vak10/19 - 53%
Brabenec12/27 - 44%
Hudec0/1 - 0%
Hřebejk0/1 - 0%
Krátoška0/2 - 0%
CELKEM42/84 - 50%
Hurtaj20/33 - 60%
Kraft14/29 - 48%
Skuhravý8/20 - 40%
Dvořák0/1 - 0%
Pech0/1 - 0%
CELKEM42/84 - 50%
Nejlepší hráči
České
Budějovice
Energie
Karlovy Vary
MAREK POSMYK
Ondřej Veselý
Kamil Brabenec
VÁCLAV SKUHRAVÝ
Lubomír Hurtaj
Miroslav Duben

Statistiky: Antonín Vansa.
Ohlasy po zápasu
Milan Kupka, asistent trenéra HC České Budějovice: Zápas se mi hodnotí těžko. Chtěli jsme potvrdit výhru s Vítkovicemi, a to se nám nepovedlo, proto nemůžeme být spokojeni. Střídali jsme dobré momenty se špatnými, chvílemi jsme byli hodně pasivní. Naši hráči nebyli schopni správně zhodnotit hru soupeře, který nás potrestal góly v závěru druhé a třetí třetiny.

Zdeněk Venera, trenér HC Energie Karlovy Vary: Povzbudil nás dobrý výkon z předchozího zápasu se Slavií a v Budějovicích jsme to nechtěli jen odbruslit, i když na ledě byla již znát vánoční atmosféra. Výsledek stanovily závěry třetin, jako trenér nepamatuji, aby dva nejdůležitější góly padly deset a dokonce čtyři vteřiny před sirénou. Přiklonilo se k nám štěstí, které jindy bývá spíš otočeno zády.

Sociální sítě

Kdepak, s posilami ještě není konec! Pokud někomu zatím v obraně chyběly centimetry a kila, tak v tomto případě to tak určitě...

Je tu další MOTORÁCKÝ PODCAST! Milan Gulaš vypráví o svých začátcích, o tom, jaký byl floutek, ale i o tom, jak ho zejména...

40. narozeniny slaví René Vydarený! V ČB 11 sezon, 578 zápasů, 50 gólů, 172 bodů, 75 +/- bodů a 390 TM. Člen bronzového týmu 2008...

Martin Hanzl doposud svou hokejovou kariéru prožíval na severu Čech. Do extraligy naskočil v Litvínově a strávil tam pět sezón....