03.02.2002, Milan Dvořák

ZLN - CEB 3:3 Hudáček vychytal Zlín

Jihočeši vybojovali pod vedením trenéra Lišky první bod. Exzlínský Patrik Hučko vstřelil gól a u dalšího asistoval, brankář Hudáček zastavil 43 soupeřových střel. Výborně ale zahrál celý tým, budějovičtí totiž prohrávali o dva góly, ale během jedné minuty dokázali vyrovnat.
Jihočeši přijeli na horký zlínský led i s brankářem Hudáčkem. Ten měl po celá zápas plné ruce, a vlastně i nohy práce. Jeho 43 úspěšných zákroků znamenalo jeden vydřený bod za remízu. Naopak Michal Mařík, nová zlínská akvizice, sledoval utkání jen ze střídačky.

Berani vstoupili do utkání lépe, už v první minutě pálil nebezpečně Leška. Hrál se rychlý útočný hokej, nejvíc byl vidět kanonýr Leška. Velkou šanci skórovat měl budějovický Jindra, jeho dorážku ale v pohodě chytající Tuček kryl. Výborně si poradil i s bekendovým pokusem Kořínka, když puk v posledním okamžiku přizvedl lapačkou nad bránu. Hudáček se vyznamenal při střele Somíka. První gól utkání mohl vstřelit Posmyk, netrefil ale odkrytou klec. Hosté se začali radovat, Hučko tvrdě vystřeli a puk pomalu klouzal do prázdné brány. Tuček po něm ale skočil a téměř jistý gól zmařil. Na konci třetiny pykali na tresné lavici Vaněček s Kotaškou, zlínští však dvojnásobnou výhodu nevyužili.

Když se ve druhé třetině rozsvítilo červené světlo za Hudáčkovou brankou, někteří fanoušci ještě ani nebyli na stadionu. Na tabuli totiž svítil čas 0:19 ! Exbudějovický Zubíček vystřelil, jeho pokus tečoval do sítě Miroslav Okál. Domácí převzali iniciativu a pořehrávali hostující tým ve všech aspektech hry. Jedna z nenápadných akcí skončila dalším gólem: Čajánek naslepo nahrál z rohu kluziště před bránu kde jej usměrnil do sítě Martin Ambruz. Na odražený puk nestačil překvapený Hudáček ani zareagovat. Martin Ambruz se objevil na ledě na jedno střídání místo zraněného Somíka. Po vstřelení gólu usedl opět na střídačku jako náhradník ! Jihočeši ale za dvě minuty snížili. Čajánkovo chybné vyhození zachytil na modré čáře Patrik Hučko, Tučka ve zlínské brance doslova propálil. Zvýšení náskoku domácích přišlo kvůli častým vyloučením na hostující straně. Hřebejkovo vyloučení potrestal v přesilovce Petr Leška.

Začátek záverečné části byl plný vyloučení, na trestné lavici se postupně vystřídali Sailer, Pivko a Kořínek. Hučkovu bombu při hře čtyři na čtyři Tuček vyrazil, ale poté se puku zmocnil Peter Bartoš, nádherně obešel Blaťáka a trefil se pěkně k levé tyči. Uplynulo 29 vteřin, když se hosté radovali z vyrovnání. Zpoza brány se dostal puk do levého kruhu pro vhazování, tam si najel Jiří Šimánek a poslal puk bez přípravy do sítě. Bleskové srovnání Jihočechy povzbudilo a opanovali ledovou plochu. Berani mohou děkovat pouze Tučkovi, protože výkon domácí obrany byl doslova žalostný. Proto přišlo na řadu prodloužení. Tvrdou Suchánkovu střelu domácí brankář se štěstím chytil, stejně naložil i s ranou Sailera. Odovědí beranů byla Leškova šance. Při nájezdu trefil pouze Hudáčkovi betony. Pár sekund před koncem prodloužení mohl rozhodnout agilní Sailer, bohužel trefil jen tyčku zlínské brány.

Stanislav Přikryl (Zlín): "Dostali jsme se do dvoubrankového vedení, ale vlastní nedisciplinovaností jsme soupeři dovolili, aby vyrovnal. Nakonec můžeme být rádi, že zápas skončil nerozhodně."

Václav Červený (České Budějovice): "S výkonem našich hráčů jsme plně spokojeni. Jsme v situaci kdy potřebujeme každý bod. Bod za remízu má pro nás velkou cenu, předvedli jsme disciplinovaný a bojovný výkon, což je devizou do dalších bojů."