10.09.2010, Matěj Mayer

SDO: CEB - PIS 3:2sn - Starší dorost nenaplnil očekávání

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorostenci HC České Budějovice zaváhali v papírově jednoznačném utkání s Pískem. V utkání, kdy měli jasně dominovat se nechali připravit o bod, když utkání dospělo až do nájezdů. V zápase se přitom domácí tým ujal vedení, nakonec však musel 17 sekund před koncem dotahovat, aby se hrálo alespoň prodloužení. V tom branka nepadla a tak se rozhodovalo až v samostatných nájezdech. Ty se povedli lépe českobudějovickému mužstvu, které zvítězilo hlavně díky rozhodující brance, hrdiny zápasu, Jiřího Bárty, který byl autorem i vyrovnávací branky na 2:2.

Domácí HC České Budějovice přivítali na svém ledě ve 3. kole extraligy staršího dorostu mužstvo IHC Komterm Písek. Ten měl být pro českobudějovické hochy snadným soupeřem, nicméně zápas se vyvíjel jinak.

První šanci utkání měl ve 4. minutě hostující Filip Vlček, který si pěkně vybruslil před Gábu, ten byl však připravený. O chvíli později se rozsvítilo červené světlo za brankou Písku. Bohumil Svoboda získal puk ve střední třetině a projel až před brankáře Havelku, kterého se mu povedlo překonat - 1:0. V 7. minutě měl Písek možnost vyrovnání, když hrál 1:13 přesilovou hru pět na tři. Využít se ji ovšem nepodařilo. V dalším okamžiku naopak mohli domácí navýšit svůj náskok, když obránce Prokop trefil břevno hostující branky. Na to dokázal Písek odpovědět stejnou mincí. O pár sekund později zvonila tyč pro změnu domácí branky. První třetina už žádné další branky nepřinesla a šlo se do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Druhá třetina byla spíše bojovná. Písek se snažil vyrovnat a to se jim dlouho nedařilo. Ve velké šanci se zjevil v 32. minutě Filip Paukner. Jeho stoprocentní šanci ale zmařil brankář Gába, který perfektně zakročil lapačkou. Obě mužstva měla šance na změnu skóre, avšak hlavně domácí své velké šance neproměnili. Nakonec se ke konci třetiny dočkali hosté vyrovnání. Václav Křivanec odvedl dobrou práci, když na sebe nalákal hráče domácích a přihrál puk osamocenému Tomáši Matiáškovi, který z blízka prostřelil Gábu - 1:1. Stav po druhé dvacetiminutovce byl tedy vyrovnaný a netrpělivě se čekalo, co se stane ve třetí části hry.

Hned na začátku třetí třetiny se trochu překvapivě ujal vedení Písek. V čase 41:02 se trefil Filip Vlček, který udělal v pásmu domácích rozruch a nakonec i po zásluze vstřelil branku, když z blízka překonal bezmocného Gábu - 1:2. Ve 44. minutě byli domácí blízko vyrovnání. Obránce Prokop si sjel z modré čáry mezi kruhy a dostal přesnou přihrávku, puk však trefil pouze do tyče. O pět minut později byl sám před Havelkovou brankou Švec, neměl ale dost času na zakončení a jeho střela tedy brankou neskončila. Ke konci utkání vyvíjeli domácí velký tlak a značné úsilí a vzali si Time-out. Po zahájení hry odvolali Gábu a zkoušeli hru v šesti. Po chvíli byl vyloučen hostující hráč, takže přesilová hra se zdvojnásobila na šest proti čtyřem. Nakonec se domácí v čase 59:43 přeci jen dočkali. Jiří Bárta se dostal do zakončení a přesnou střelou poslal utkání do prodloužení - 2:2.

Prodloužení žádné větší šance nepřineslo, pouze ke konci prodloužení byl vyloučen obránce domácích Prokop, takže se nemohl postavit na samostatné nájezdy. Penalty nakonec rozhodl opět Jiří Bárta, který se tak stal hrdinou utkání, který zachránil domácí od ostudy.

Jan Trummer, trenér HC České Budějovice: Začali jsme dobře, dali jsme i branku. Potom jsme se po necitlivých vyloučeních dostávali pořád do oslabení. Ve druhé třetině jsme dostali vyrovnávací branku, pozdě jsme přistupovali k hráčům a pozdě jsme napadali. Soupeř se z toho dostával do protiútoků a my jsme podávali katastrofální výkon. Náš výkon se začal zlepšovat na začátku třetí třetiny, když soupeř zvýšil na 2:1. Naše hra pak dostala řád, vytvářeli jsme si tlak, byli jsme hodně v pásmu soupeře. Nejdeme přímo na branku, ale přihráváme si puky po rohách. Prodloužení bylo vyrovnané a na nájezdy jsme byli šťastnější.

Roman Heindl, trenér IHC Komterm Písek: Myslím si, že jsme sehráli hezké utkání. Ve druhé třetině jsme byli lepší a kdybychom proměnili šance, tak se utkání mohlo vyvíjet jinak. Závěr jsme nezvládli a po chybičce jsme dostali vyrovnávací gól. Penalty už jsou vabank. Z našeho pohledu se mužstvo zvedá, objevují se věci z tréninku, takže jsme spokojení. Sice jsme prohráli, ale s výkonem hráčů jsme spokojení.