28.09.2011, Miroslav Mayer

SDO: CEB - PIS 2:5 - V derby byl Písek lepší

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC České Budějovice přišel v domácím zápase o svou letošní neporazitelnost. Připravil ji o ni nečekaný soupeř a to IHC Písek. Písečtí byli po většiniu zápasu lepším týmem a vyhráli zcela zaslouženě. Domácí byli nejblíže za stavu 1:1 jinak po celý zápas vedli hosté. Hlavně defenziva a rozehrávka se na českobudějovické straně tentokrát nedařila. Jeden z domácích gólů dal i Lukáš Mareš.

Domácí předvedli přímo raketový vstup do zápasu. Hned v úvodním náporu zaznělo břevno po střele Luboše Roba. Po vystřídání úvodních formací se hosté rozhodli také ukázat svoji sílu a zatlačili domácí před Gábu. Píseckých bylo plné hřiště a domácí nevěděli kam dříve. Jen první formace českobudějovického týmu dovedla soupeře zavřít před jeho brankářem. První větší šanci zápasu měl Ruda, který si najel do volného prostoru a chtěl najít mezírku mezi betony Havelky, ale ten ji měl dobře utěsněnou. V polovině třetiny měli hosté vyloženou šanci. Na červěné číhal úplně volný Reiniš. Dostal přihrávku a jel, nikým neatakován, sám na Gábu. Domácí strážce branky jeho úmysl vystihl a puk vyrazil. Pak hráli domácí dvě přesilovky, které sehráli dobře, ale bez brankového efektu.Při hře čtyř proti čtyřem se povedlo dát Písku branku po krásné kombinaci. Dominik Vlk zavezl puk za branku a nalákal na sebe pozornost všech domácích včetně brankáře. On ale viděl volného Miroslava Indráka a adrasoval mu přihrávku. Nikým neatakovaný střelec trefil odkrytou branku. Další šanci měl Schwamberger, který byl před Gábou sám a byl zastaven pouze faulem. Při přesilovce dobře vystřelil Hanus a puk vypadl Gábovi z náruče, ale dopadl mimo brankoviště. Po první třetině vedli hosté 1:0.

Českobudějovičtí měli opět raketový vstup do třetiny. Nejprve Lukáš Mareš neproměnil svoje sólo na branku, ale vzápětí se již mohli domácí radovat. Střela Emila Švece byla tečována píseckým obráncem a skončila nad lapačkou Havelky. Českobudějovičtí byli na koni. Hrálo se na jednu branku a jeden útok se valil za druhým. Žáček orazítkoval tyč. Domácí zbrzdila přesilovka za špatné střídání, ale za hosty vystřelil jen Bernad od modré. Postupně se Písečtí vymanili z tlaku a hned se jim povedlo opět skórovat. Autorem gólu byl zase Miroslav Indrák . Ten projel s pukem brankovištěm a zadovkou po ledě překonal Gábu podruhé. To opět obrátilo obraz hry a najednou měli navrh hosté. Paukner trefil z dobré pozice rameno Gáby a Schwamberger si položil Gábu na led, ale nezvedl puk. Domácí defenzíva byla v nedbalkách a vyráběla hrubé chyby. Hosté je potrestali i potřetí. Dominik Vlk si vyhnul Švecovi a vystřelil pod horní tyčku domácí branky. Vzápětí měl Indrák našlápnuto na hattrick, když byl na konci pěkné kombinace, ale Gába ho vychytal.Nedáš-dostaneš platilo i zde. Hned z protiútoku dal druhou branku domácích Lukáš Mareš a dal tak Českobudějovickým naději do závěrečné třetiny.

Písečtí začali třetí třetinu přesilovkou, která se jim příliš nedařila. Místo ofenzívy domácích přišly šance hostů. Dominik Vlk byl sám před prázdnou brankou, ale netrfil ji a puk šel těsně mimo. Z následné zkrumáže vyšel vítězně Gába. Hosté byli lepší v bruslení a snažili se držet hru dále od své branky.Domácí vyrobili další chybu v obraně. Dominik Vlk zaměstnal oba obránce za brankou a pěkně přihrál na volného Miroslava Indráka a ten z první trefil pod horní tyčku. Dal tak svůj třetí gól v zápase. Domácí měli možnost hrát přesilovku a něco ze stavem udělat, ale vůbec se jim nedařilo. Čas pomalu ubýhal a Českobudějovičtí si stále nebyli schopni vytvořit trvalejší tlak.Písečtí nic neponechali náhodě a hráli dál útočně důkazem byl i další šance kterou měl Schwamberger, který byl sám před Gábou a ten musel domácí zachraňovat od další pohromy. Definitivně vzal naděje domácím další gól. Jan Březina se vřítil do rozhozené domácí obrany a svoje sólo proměnil.Hosté tak domácí vyškolili v efektivitě, v objetavosti a v bruslení. Domácí byli všude pozdě a špatě bruslili.Českobudějovičtí tak utrpěli první porážku v sezóně a to na svém ledě.

Martin Janeček, HC Č. Budějovice: Dnes jsme narazili na soupeře, který více chtěl a byl ve větším pohybu a šel si pro vítězství a navíc hrál velmi chytře. Po získání koutoče hrál na brejky a to trochu obnažilo naši obranu. Navíc dnes byl den blbec, kdy řada našich obránců si hrála na něco co zatím nejsou a zybtečně jsme ztráceli výhodnou situaci pro založení útoku a naopak soupeř šel přímočaře do branky. Dnes prostě soupeř více chtěl v derby uspět.