15.10.2011, Petr Lundák

SDO: CEB - LET 2:0 - Spanilá jízda mladíků pokračuje

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Mladíci HC Mountfield přivítali v sobotu na svém ledě Letce z Letňan. Od úvodních minut utkání byli lepší než soupeř. Zejména v první a třetí třetině, ve druhé si zase pořádně zachytal David Gába, ale čisté konto udržel až do konce. O branky se postarali Krcha s Paškem.

Už od prvních minut utkání bylo vidět, že mladící domácího HC Mountfield budou při chuti. A také byli. Většinu prvních patnácti minut utkání se hrálo převážně před golmanem Letců z Letňan Švihálkem. Českobudějovičtí si sice vytvářeli dost gólových příležitostí, zejména Martin Záhora pořádně zlobil hostující obranu. Ale finální zakončení trošku vázlo. Ani v první přesilovce zápasu Letci moc neohrožovali Gábovu branku. Také domácí dostali výhodun jednoho muže v poli, ani oni ji však nevyužili. Potom se hosté začali dostávat do správného tempa a hrálo se nahorů a dolů. O jedinou branku první třetiny se však přesto postarali domácí, když Suchánek ideálně našel Josefa Krcha a ten po samostatném úniku skóroval.

Druhé dějiství žádnou branku nepřineslo. Ale hosté z Letňan si už daleko více věřili a jejich hra se rapidně zvedla oproti první dvacetiminutovce. Více práce měl tdy domácí brankář David Gába, který nebezpečné střely či dorážky úspěšně likvidoval. Přesně v polovině utkání měli Českobudějovičtí velice blízko k dalšímu gólu. V závaru před Švihálkem se totiž puk jen o pár centimetrů mihnul u brankové čáry. Hostující obrana ale kotouč uklidila do bezpečí. Ani v přesilových hrách žádný tým nedokázal změnit skóre. I když domácí také oproti první přesiloce zlepšili pohyb a zpřesnili přihrávky, bylo to málo platné.

Závěrecné dějiství rozkouskovala četná vyloučení na obou stranách. Ze začátku měli obrovskou šanci na svých holích hosté, ale David Gába byl proti. Vytáhl ukázkový zákrok a puk chytil do lapačky jen těsně před brankovou čarou. I ve třetí třetině měli navrch domácí mladíci, když po většinu času hosty z Prahy přehrávali. Na konečných 2:0 zvyšoval po čítankově sehrané přesilové hře Václav Pašek, když už kotouč jen tečoval do prázdné branky. Mozkem celé akce bylo duo Rob a Prokeš. David Gába se ještě musel ohánět v samém závěru zápasu, ale nulu si udržel.

.

Martin Janeček (HC Mountfield): Soupeř byl houževnatý, Letňany sbírají body těžším soupeřům. Což jsme ale čekali. Naším technickým hráčům dnes hra tolik nevyhovovala, proto jsme nedali tolik gólů. Nicméně jsme byli šikovnější, určitě si výhru za výkon zasloužíme. Jen je škoda, že kluci nedali více gólů, protože si to také zasloužili. Podali hráči výborný výkon. Dokonce i mladí chytli příležitost za pačesy a ukázali, že s nimi můžeme už letos počítat.