MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
09.09.2022, Adam Pavlíček

NIT - CEB 3:2sn - Těsné utkání proti Nitře Motor prohrál v nájezdech

Motor odstartoval turnaj ve Štýrském Hradci pátečním odpoledním zápasem proti Nitře. Zároveň šlo také o předposlední přípravný zápas na novou extraligovou sezonu. Druhé utkání turnaje Jihočeši odehrají zítra odpoledne v 16:00. Hrát budou o třetí místo. Soupeřem bude domácí tým Graz99ers.

Českobudějovičtí hokejisté neodcestovali na turnaj kvůli zdravotním komplikacím, se kterými se stále někteří hráči potýkají, v plné sestavě. Do Alp nedcestovali Jakub Valský a mladíci Tomáš Chlubna a Josef Koláček. Naopak znovu se do sestavy probojoval teprve šestnáctiletý Samuel Drančák. Rodák ze Strakonic zaujal místo rovnou v první pětce s Milanem Gulašem a Lukášem Pechem.

Diváci si museli na první branku počkat. Motor se stihl trefit až těsně před koncem první dvacetiminutovky, kdy přesně zakončil Martins Dzierkals. Skóre však slovenský celek opět vyrovnal po startu třetiny, kdy se mezi přesné střelce zapsal Jakub Lacka, a tak se hrálo znovu "od začátku". Nitra se ve 33. minutě dostala poprvé do vedení, tentokrát Hrachovinu překonal Krivošík. Motor nebyl k brance daleko, ale hned dvakrát nastřelil horní tyčku.

Do konce prostřední třetiny již branka nepadla. Jihočeši tak šli do závěrečných dvaceti minut s jednogólovým mankem. To se mu dlouho nedařilo stáhnout, až v 56. minutě rozvlnil síťku za brankářovými zády Lukáš Pech. Motor byl v závěrečných minutách aktivnějším celkem, dokonce znovu nastřelil tyčku. Z dobré pozice pak mohl skórovat Martin Hanzl, mezi přesné gólové autory se ale nezapsal.

Šlo se tak do prodloužení, ve kterém Jihočeši museli ubránit přesilovku Nitry, což se podařilo, a tak se šlo do nájezdů. Bohužel nikdo ze čtyř českobudějovických hráčů neproměnil. Naproti tomu slovenský celek zaznamenal dvě přesné trefy. Nejprve se trefil Holešinský a v páté sérii rozhodl Krvošík.

Motor tak bude hrát zítřejší souboj o třetí místo v 16:00.

Sociální sítě

Nová sezona se blíží! A na co nového se můžete těšit? Třeba na to, že z hokeje pojedete svým novým...

Vstupenky na nedělní domácí premiéru s Kometou už jsou v prodeji! Moc se na vás těšíme a vy se zase můžete těšit na malý dárek,...

hcmotor.cz/clanek.asp?id=…V pondělí 12. září se konala tradiční předsezonní konference . Na místo dorazili prezident klubu Roman...

Více než 100 let provází bílá barva českobudějovický hokej. Projděte si, jak vypadali českobudějovičtí hráči v bílých dresech...