15.09.2022, Adéla Hejdová

Minimálně bod jsme si zasloužili, litoval po prvním utkání dorostu kouč Dančišin

V prvním zápase letošní sezóny nastoupili českobudějovičtí dorostenci na ledě Bruslařů v Mladé Boleslavi. V první třetině se jim díky dvěma gólům Samuela Drančáka podařilo získat náskok a do šatny odcházeli s rozdílem dvou branek. Kromě toho, že ve druhé dvacetiminutovce proměnil Vojtěch Aulický samostatný únik, se trefili dvakrát i domácí a skóre tak snížili na 2:3. Jednogólový náskok si Motor nedokázal udržet dlouho a po gólu Oskara Lislera bylo vyrovnáno. Rozhodlo pětiminutové oslabení hostů, kdy se trefil domácí Matěj Vojáček. Ani při přesilovce se nepodařilo hráčům hostujícího celku dohnat ztrátu a do prázdné branky vstřelil šestý gól Oskar Lisler. První zápas v sezóně tak skončil prohrou 3:6. V sobotu od 12:00 vyzvou dorostenci na domácím ledě hráče jihlavské Dukly a pokusí se tak vybojovat první tři body.

Hned dvě minuty po vhazování úvodní buly si šel odpykat dvouminutový trest Samuel Drančák za hákování. Oslabení nehráli hosté dlouho. Po několika málo vteřinách šel na trestnou lavici i hráč Mladé Boleslavi. V osmé minutě se po nahrávce Matyáše Humeníka podařilo Samuelovi Drančákovi prostřelit z mezikruží domácího brankáře a Motor tak vedl 0:1. Netrvalo dlouho a Samuel Drančák vstřelil druhý gól. Navýšil tak skóre na 0:2 a vyprovodil tím z ledu domácího gólmana Císaře a do branky šel boleslavský Vystrčil. V první dvacetiminutovce se Bruslařům nepodařilo prostřelit českobudějovického Alberta Schacherla a skóre tak bylo po první třetině 0:2.

Do druhé třetiny nastoupili Bruslaři mnohem aktivněji a využili hned první přesilovky. Kotouč za záda českobudějovického brankáře dostal David Šindelář a snížil tak na 1:2. Několik minut na to, se po samostatném úniku podařilo Vojtěchovi Aulickému položit domácího brankáře a uklidit tak kotouč do prázdné branky. Zbývalo posledních pět minut do konce druhé dvacetiminutovky a druhou branku po parádním úniku vstřelil bekhendem domácí Oskar Lisler. Motor nedokázal využít přesilovky pět na tři a odcházel tak do šatny jen s gólovým náskokem.

Do třetí třetiny vstupovali českobudějovičtí dorostenci s gólovým náskokem, ale ten se jim bohužel nepodařilo udržet dlouho. Tři minuty po začátku poslední třetiny se trefil znovu Oskar Lisler a bylo vyrovnáno. Na branku domácích mohl odpovědět hostující Hoch, ale jeho střela skončila v lapačce Vystrčila. V polovině třetí třetiny se vylučovalo na obou stranách. Za krosček si dvouminutový trest odpykal Oskar Lisler a na druhé straně dostal pětiminutový trest za vražení na hrazení Filip Fábera. Boleslavští využili tříminutové přesilovky a gólem Matěje Vojáčka se dostali do vedení. Českobudějovičtí potřebovali vstřelit vyrovnávací gól, ale to se jim nepodařilo. Ba naopak se trefil domácí Adam Hlinský a Mladá Boleslav tak vedla 5:3. Těsně před koncem třetí třetiny fauloval domácí David Šindelář. Po oddechovém čase, který si vzali hosté, se pokusili v šesti překonat boleslavského brankáře, ale ani to se jim nepodařilo. Gólem do prázdné branky si Oskar Lisler vstřelil hattrick a zápas tak skončil v prospěch domácích.

Milan Dančišin (hlavní trenér):
Odehráli jsme dobré utkání. Dvě třetiny jsme vedli, bohužel to ovlivnil pětiminutový trest, kde jsme dostali gól na 4:3 a pak už jsme to nedokázali otočit zpátky. Myslím si, že minimálně bod jsme si zasloužili.