15.10.2015, Filip Kortus

MDO: JIH - CEB 1:2 - Cenná výhra z Jihlavy

Mladší dorostenci dokázali navázat na výhru s Havlíčkovým Brodem a podruhé v sezoně porazili Duklu Jihlavu. Po první třetině vedli Jihočeši 2:0 zásluhou branek Krcha a Tomana. Za Jihlavu už pouze korigoval Chlubna. Další utkání čeká mladší dorost v neděli doma s Mladou Boleslaví od 17:00.

Dukla nevstoupila do zápasu nejlépe, když již od začátku tahala za kratší konec. To se projevilo za nedlouho v 5. minutě, když se dokázal po samostatném úniku prosadit Vojtěch Krcho, který už neměl problém překonat Chaloupka v brance Jihlavy. O chvilku později už mohl být stav zápasu opět srovnaný. Adam Najman se uvolnil a v přečíslení 2 na 1 chtěl vyřešit celou situaci sám. To se mu však nepodařilo, protože pozorný Svoboda v brance Motoru zneškodnil jeho pokus pravým betonem. Nedáš dostaneš, tak by šel charakterizovat druhý gól Českých Budějovic. Motor dokázal ve vlastním oslabení přidat druhou branku po úniku Matěje Tomana, který střelou pod břevno překonal nešťastného Chaloupka. V 15. minutě mohl přidat ještě třetí branku hostující Čížek, ovšem Chaloupek si nyní počínal výborně, když dokázal na dvakrát zneškodnit jeho ránu. Do konce první třetiny už se dále nic vážnějšího nestalo a tak se šlo do kabin s dvougólovým náskokem Motoru.

Do druhé třetiny vstoupila Jihlava jako vyměněná a hned ve 24. minutě dokázala snížit náskok hostů na rozdíl jedné branky. Tomáš Chlubna dokázal po zmatcích před bránou soupeře zachovat chladnou hlavu a s přehledem poslat kotouč za záda Svobody. Tato vstřelená branka Duklu nakopla a o minutu později mohlo být dokonce srovnáno. Kardoš nedokázal při střele do prázdné brány propasírovat puk přes beton brankáře Svobody. Poslední vážnější šance ve druhé třetina přišla ve 26. minutě, kde mohl zvýšit náskok pro svůj tým Toman, který nedokázal stejně jako na druhé straně Dukla překonat beton brankáře. Jihlava tak stačila ve druhé třetině alespoň snížit a tak vše musela rozhodnout závěrečná perioda.

Ve třetí třetině už diváci tolik šancí neviděli, za zmínku stojí pouze akce ze 43. minuty. Hostující Beránek mohl poslat kotouč do prázdné brány, Ovšem výborný Chaloupek se roztáhl přes celé brankoviště a betonem vyrazil jeho střelu do rohu kluziště. Dukla ještě zkusila závěrečnou hru bez brankáře, která jí příliš nepomohla a tak si hosté z Českých Budějovic odváží tři body.

Petr Svoboda (HC Dukla Jihlava): „Měli jsme, bohužel, špatný vstup do utkání, kdy sice soupeře dostaneme pod tlak, ale jeho dvě první střely jsou vlastně dva samostatné nájezdy. První akce dva nula, kdy měl gólman výborně první střelu, ale nepohlídali jsme dorážku. Druhá situace byla v naší přesilovce, kdy nám zaspali beci a nedobruslili to. Od druhé třetiny jsme začali pracovat, kluci se rozehráli, dostávali jsme soupeře pod tlak, vytěžili jsme z toho ale jenom jeden gól. Šance jsme měli na víc. Střelecky se zatím ještě pořád trápíme. Věřím ale, že se to zlomí v dalším zápase.“

Roman Heindl (HC Motor České Budějovice): „V první třetině se nám podařilo dvakrát skórovat, v této části hry jsme měli více ze hry, měli jsme šance. Ve druhé třetině domácí zabrali, zatlačili nás a snížili na 2:1. Poté byla hra taková neuspořádaná. V závěru jsme horko těžko ubránili tři body.“