20.01.2013, Petr Kaše

MDO: CEB - KOM 0:4 - Ani napotřetí Jihočeši neuspěli

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Třetí vzájemný duel v letošní sezóně sehráli mladší dorostenci proti vedoucímu celku soutěže z Brna a ani potřetí nedokázali vyzrát na jeho obranu. Po předchozích porážkách 0:3 a 0:5 tentokrát inkasovali čtyřikrát a po výsledku 0:4 se propadli na šesté místo.

Po úvodním oťukávání dostala Kometa ve druhé minutě možnost přesilové hry, ale k vážnější šanci se nedostala. První vekou příležitost měli hosté v páté minutě, ale Kváča střelu vyrazil ramenem. Na druhé straně mohli jít do vedení domácí, ale Slavíček si s bekhendovým blafákem i následnou dorážkou poradil. Ve dvanácté minutě propadli domácí hráči ve středním pásmu a hosté se dostali do přečíslení. Marek Škvrně vše vyřešil ideální přihrávkou na Jakuba Tauwinkla, jehož bekhendový blafák se štěstím skončil v domácí brance – 0:1. Ještě hůře to s domácími vypadalo o tři minuty později. Kratochvíl našel Luboše Horkého a ten se nemýlil – 0:2. V závěru první části měli domácí dvě velké příležitosti na snížení, ale Slavíčkovi nejprve pomohla horní tyč a neujala se ani střela Matějky do poloprázdné branky, kterou hostující gólman vykryl betonem.

V prostřední části byl k vidění bojovný hokej, s velkým množstvím osobních soubojů a hra se odehrávala převážně za brankami obou mužstev. Kometa výborně bránila své střední pásmo a domácím se nedařilo vypracovat si výraznější šanci ke vstřelení branky. A když se neujaly ani velké šance hostujících útočníků Šmída se Štajnarem, odcházelo se do šaten za stejného stavu.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky přidala Kometa třetí branku a s domácími to nevypadalo vůbec dobře. Daniel Hroudný obkroužil domácí branku a se štěstím zasunul kotouč k tyči – 0:3. Vzápětí měli domácí výhodu přesilové hry, ale k vážnějšímu ohrožení branky Komety se nedostali, naopak po rychlém přečíslení hostujícího mužstva mohli inkasovat počtvrté. V závěru utkání se přeci jen podařilo Moravanům své vedení navýšit zásluhou přesné střely Sebastiana Šmídy0:4. Domácí tak ani na třetí pokus nedokázali Kometě vstřelit branku a v tabulce se propadli na šesté místo, Kometa zůstává suverénně první.