06.10.2002, Milan Dvořák

KVA - CEB 3:2 Další smolná prohra

Po páteční prohře s Plzní vstoupili Jihočeši do zápasu s nutností bodovat. Brankář Hudáček kapituloval již ve 3. minutě, budějovičtí ale díky bojovnosti a velké vůli po vítězství po zásluze srovnali. Borci v červenobílích dresech odjíždějí z Karlových Varů nakonec bez bodu, vítězství Energie totiž zařídil pět minut před koncem zápasu obránce Bauer.
Stejně jako v pátek s Plzní rozhodl dnešní utkání gól z kategorie smolných. Jihočeši hráli s karlovarskými od druhé dvacetiminutovky vyrovnanou partii, do kolen je ale srazil Bauerův gól z 56. minuty. Budějovičtí mají po víkendu nulový bodový zisk, o další body se budou pokoušet v úterý na kluzišti pražské Slavie.

Červenobílí měli možnost hrát už po 18 vteřinách přesilovou hru, ale v jejím průběhu ani jednou nevystřelili. Zato domácí borci s ní naložili o poznání lépe. David Balász dorazil za záda bezmocného Hudáčka Krajíčkovu střelu - 0:1. Bezradní Jihočeši si museli proti aktivnějším domácím hráčům pomáhat fauly, velkou šanci měl o chvíli později Pavliš, nedokázal ale správně trefit puk. Následnou Baculovu nebezpečnou střelu se štěstím vystihl Hudáček. Hra se začínala postupně vyrovnávat když znenadání udeřili domácí podruhé. Polák si najel do útočného pásma a naservíroval puk před branku, odkud jej nekompromisně po víko napálil Marek Topoli (připsal si tak svou premiérovou branku v extralize) - 0:2. Jihočeši čekali na přestávku jako na spásu, protože až na promarněnou Bartošovu šanci nebyli schopni ohrozit Fraňka v brance Energie.

Budějovičtí po přestávce zlepšili svůj pohyb a napadání a vytvořili si tak první vážné šance. Ve vlastním oslabení ujel domácím zadákům Bartoš ale na výborného Fraňka nevyzrál. Snížit mohl trápící se Turek, při Fraňkově zaváhání ale nedokázal zpracovat puk. Podobnou šanci měli i hráči domácího celku, rozhodčí jim akci předčasně zarazil protože ztratil z dohledu kotouč - Hudáček ho v tu chvíli neměl pod kontrolou a mohl inkasovat další kuriózní gól. Následný nájezd dvou hráčů na jednoho budějovického obránce zkazil Kraus chybnou přihrávkou. Domácí Krajíček byl vyloučen za podražení Bartoše, na trestné lavici se ale ani neohřál. Po deseti vteřinách ho zpátky do hry povolal Jiří Šimánek, když dorazil do brány od tyčky odražený kotouč - 1:2. Oslavil tak své 24. narozeniny. Minutu před koncem druhé třetiny způsobil Balász krvavé zranění v obličeji kapitána hostů Suchánka a byl vyloučen na 5 minut a do konce utkání.

Třetí část hry začaly oba týmy se čtyřmi hráči na ledě, protože v čase 40:00 byl za krosček vyloučen Šimánek. Lépe do hry vstoupili domácí, velkou šanci k navýšení skóre propásl osamocený Kverka když netrefil před Hudáčkem skákavý puk. Světlo se za brankou rozsvítilo za necelou minutu, ale na druhé straně. Před branku si nabruslil Milan Michálek a perfektně provedeným blafákem nedal Fraňkovi sebemenší šanci - 2:2. Jihočeši byli lepším týmem, šanci na zvrat měl Sailer. Budějovičtí měli najednou mnohem více ze hry, všechny akce ale likvidoval skvěle chytající Franěk. Z nenápadné akce se zrodil další gól: Na modré čáře se puku chopil Richard Bauer a propálil vše co mu stálo v cestě včetně brankáře Hudáčka - 3:2. Vyrovnat mohl po objetí klece agilní Bartoš, svou střelu z úhlu namířil pouze do Fraňka. Jihočechům nepomohla ani dvouminutová hra bez brankáře, Suchánek tvrdou střelou jen provětral ochozy.

Marek Sýkora (Karlovy Vary): "Utkání rozhodla první třetina ve které jsme byli lepším celkem, už v jejím závěru jsme měli problémy s napadáním Budějovic. Zápas se lámal při vyloučení Balázse. V závěru jsme měli také štěstí. Náš gól byl z kategorie těch neobvyklých. Je to velmi cenný úspěch."

Jaroslav Liška (České Budějovice): "O utkání rozhodla první třetina ve které jsme udělali zbytečné fauly, inkasovali gól a po chybě druhý. Potom se naše hra zlepšila. Za poslední dvě třetiny jsme si minimálně bod zasloužili, ale bylo i na víc. Naše koncovka nebyla produktivní, bylo to dost nešťastné utkání."