28.10.2022, Pavel Mádl

KOM - CEB 3:0 - Motor měl střelecky vysoce navrch, ale z Brna odjíždí s prázdnou

BRNO — Motor po dvou výhrách v řadě na nájezdy chtěl z Brna odvést plný bodový zisk. Přestože svého soupeře vysoce přestřílel, výtečného Dominika Furcha v bráně nepřekonal. Ve třetí třetině skóroval Tomáš Chlubna, jeho branka ale byla později neuznána. Budějovičtí tak vyšli na Moravě bodově i střelecky naprázdno.

Přesně po půl minutě hry musel být Strmeň v pozoru. Přelstít se ho pokoušel Flek, ale beton budějovického brankáře byl na správném místě. Ve třetí minutě už Kometa vedla. Odpovědnost při akci domácích na sebe vzal Radek Koblížek, který ze slotu vymetl šibenici a Brno tak rychle otevřelo skóre. Po úvodním zásahu Kometa v aktivitě pokračovala, čemuž Strmeň dokázal úspěšně čelit. Motor více zahrozil o pár minut později, kdy Pech uháněl na Furcha. Jeho ránu brankář vyrazil. Českobudějovický kapitán následně s kotoučem objel branku a po jeho přihrávce střílel Doležal, leč Furch ukázal své schopnosti a předvedl skvělý zákrok. Když byl vyloučen Hanzl, do početní výhody se dostala Kometa a své vedení navýšila. Zbořil těsně za modrou čárou vystřelil a jeho pokus úspěšně za Strmeně tečoval Martin Zaťovič. Jihočechům prvních dvacet minut nevyšlo. Do šaten odcházeli za stavu 0:2.

Z kraje druhé periody měly Budějovice k dispozici přesilovou hru. Prověřit Furcha se jim podařilo až po minutě a půl, když střílel Dzierkals. To byla ale jediná střela, která byla při přesilovce Motoru k vidění. Mladičký Šalé málem překonal Strmeně v 25. minutě, ten se v brankovišti skvěle roztáhl. Druhá přesilová hra Budějovických už vypadala mnohem lépe, ale gól z ní nebyl. Krátce po jejím vypršení putoval na trestnou lavici Čachotský, ale Jihočeši oslabení přečkali. Jenže když už se blížil konec druhé třetiny, Kometa odskočila na rozdíl tří branek. V útočném pásmu domácích se hezky uvolnil Jakub Flek, jenž zakončil a z následné dorážky rozradostnil diváky v brněnské aréně. Domácí se trefili v prostředním dějství i počtvrté, ale v době, kdy čas vypršel. Druhá třetina žádný gól Motoru nepřinesla, Motor prohrával 0:3.

Jihočeši neměli co ztratit a chtěli utkání zdramatizovat. Šenkeřík dal o sobě vědět střelou od modré čáry, se kterou měl Furch problémy. Zanedlouho se už Motor radoval. Filip Přikryl skvěle udržel kotouč v útočném pásmu, vybruslil si na osu a jeho nahození tečoval Tomáš Chlubna. Radost ale byla předčasná, poněvadž Brno uspělo s trenérskou výzvou. Gólu totiž předcházela na hranici modré čáry přihrávka rukou v podání Chlubny a gól tak nemohl být uznán. Další možnost na zvrat v utkání se naskytla, když byl vyloučen Kratochvíl. Navzdory velkým hrozbám před Furchem se Jihočechům prolomit střeleckou smůlu nepodařilo. Motor si vytvářel tlak, ale Furchova brána byla nedobytná. České Budějovice na ledě brněnské Komety vyslaly ze svých holí celkem 44 střel, ale ani jedna z nich neskončila v soupeřově brance, a tak po prohře 0:3 odjíždějí z Moravy s prázdnou.

Martin Pešout (Kometa): Byli jsme natěšení, protože jsme dlouho nehráli doma. Jsme na vítězné vlně, hráči se v první třetině za pomoci diváků vybičovali k výbornému výkonu. Ve druhé třetině jsme ale dvakrát zbytečně faulovali, čímž jsme soupeře pustili zase zpátky do hry. Musím říct, že nám Motor hodně zatápěl, ale díky Furchovi jsme to zvládli. Jsme rádi za prodloužení vítězné série a za domácí vítězství.

Jaroslav Modrý (Motor): Chtěli jsme navázat na poslední dvě utkání, která jsme zahráli velice slušně a přijeli jsme připravení. Věděli jsme, že Kometa hraje v pohodě, přesto jsme si nechali dát hloupý první gól. Pak jsme se to snažili dotáhnout, vytvořili jsme si nějaké šance, ale my nechodíme do míst, kam musíme chodit, abychom měli úspěch. Nejsme bojovní, musíme začít dávat nehezké góly. Zbytečně vymýšlíme akce, kterými si komplikujeme hokej. Gratuluji soupeři.