23.09.2004, Tomáš Kučera, Tomáš Železný

Junioři: CEB - LIB 5:9 - Jihočeši doma utrpěli debakl

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Po dobrém startu do soutěže, kdy junioři nasbírali v pěti zápasech 10 bodů, nyní už podruhé za sebou prohráli. Potupnou porážku jim připravili Bílí Tygři z Liberce, kteří nasázeli domácím brankářům 9 gólů! Brankář Salák byl poprvé v sezóně po dvou třetinách střídan Václavem Pipkem, ale ani tomu se nevedlo o mnoho lépe.
V deštivém podvečeru zavítali do českobuějovické Budvar Areny junioři Bílých Tigrů z Liberce. Hrstka diváků si ani nedosedla a hosté už v první minutě vedli 0:1. Po nedorozumění domácí obrany se prosadil Špaček. V začínající šesté minutě při přesilovce hostů se střelou od modré trefil Pabiška a Liberečtí již vedli 0:2. Hosté v první třetině dominovali převážně kvalitním napadáním rozehrávky a byli důrazní v útoku. Domácí hráči dobře bruslili a dohrávali osobní souboje u mantinelů. V desáté minutě po chybě domácího hráče využil nahrávky Kapičky Pajič a nekompromisním zakončením pod horní tyčku poslal hosty již do třígólového náskoku. Neuplynulo ani 51 sekund a hosté udeřili po čtvrté. Opět po hrubé chybě domácího útočníka na vlastní modré čáře, kde ztratil kotouč, využil naservírovanou náhru Dušek a vstřeleným gólem donutil domácího lodivoda k vyžádání oddechového času. Liberec působil velice zkušeným dojmem, dařilo se mu na buly. Českobudějovičtí se prosadili až v poslední minutě první třetiny, kdy při přesilovce střelou od modré zavelel k útoku Martin Hanzal - 1:4.

Neuběhly ani dvě minuty druhé třetiny a už se opět měnilo skóre. Tentokráte prokličkoval z vlastního obraného pásma Hruška, vystřelil a o dorážku a pátý gól se již postaral Němec - 1:5. V desáté minutě skvěle hrající Macháček využil zaváhání liberecké obrany a tváří v tvář hostujícímu gólmanovy zachoval chladnou mysl v koncovce - 2:5. Domácí pokropeni živou vodou zvýšili důraz v útoku a hned v jedenácté minutě druhé třetiny snižoval na 3:5 Gulaš. Hostující trenér na českobudějovický nápor reagoval oddechovým časem, který měl domácí vyvést z tempa. Naopak po oddechém čase se do důraznějšího náporu opět dostávali hosté a donutili domácí k častým chybováním v rozehrávce. Důraz přinesl své ovoce v šestnácté minutě, když liberecký Klimenta střelou po ledě pod pravý beton domácího brankáře opět poslal hosty do třígólového náskoku - 3:6. Českobudějovičtí hráči ve druhé třetině zvýšili svůj důraz, ale vždy se vlastními chybami srazili do kolen sami.

Do třetí třetiny se do domácí branky postavil druhý brankář Pipek. Nestačil se ani pořádně rozchytat a už lovil kotouč ze své sítě, na konci čtvrté minuty se při přesilovce hostů trefil Rýgl - 3:7. Liberečtí se jakoby uspokojili vývojem hry a polevili na tempu. V osmé resp. deváté minutě se trefili domácí Jiří Hanzal a Gulaš a zdramatizovali utkání snížením skóre již na rozdíl dvou branek 5:7. V té době svitla jiskra naděje na možný zisk jednoho, ne-li třech bodů. Jiskru však vzápětí uhasilo zbytečné vyloučení domácího hráče a v šestnácté minutě tak liberečtí využili nabídnuté přesilovky. Po vyhraném buly a následné náhry se od modré trefil Klimenta - 5:8. Snad vypovídající tečkou utrápeného výkonu domácích byla fatální chyba domácího gólmana Pipka, který neodhadl vzdálenost ke kotouči, chtěl bleskurychle rozehrát, ale vyzval svou minelou Kapičku ke snadnému završení skóre na konečných 5:9.

Milan Černý (České Budějovice): O výsledku utkání rozhodla první třetina, naši hráči chybovali ve svém obranném pásmu, při rozehrávkách, gólman byl dnes nejistý a všechny tyto faktory vysvětuljí dnešní výsledek."